Yeniyıl bağkur zammı

Celal bunu bilmiyorum yeni çıkmış olabilir. 5 a ile amca yaşı bekleyecek.
Yok abi olmuyor belli bir gelir istiyorlar
Yada çks iptal edilecek üstünde hiçbir hayvan olmayacak ek 5a diye bir zımbırtı var onunla emekli olacaksın 800 tl yatıracaksın emekli olunca 1000 tl alacaksın en iyisi yaşı beklemek düzeni bozmaya gerek yok

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Askerlik borçlanması emekliliği yapılan gün kadar sizin şartlarda 550 gün öne çeker eğer SSK girrisiniz askerlikten sonra ise... Ssk girişiniz askerlikden önce ise sadece gün kazandırır borçlanma.
Çok teşekkür ederim, sgk girişim askerlikten sonra ve kısa dönem yanı o dönem için 8 ay sürdü.
Bu durumda askerliği alırsam 8 ay önce emekli maaşı almaya başlayabilirim demek ki?
8 ay 8 aydır :)

Çok teşekkür ederim, sgk girişim askerlikten sonra ve kısa dönem yanı o dönem için 8 ay sürdü.
Bu durumda askerliği alırsam 8 ay önce emekli maaşı almaya başlayabilirim demek ki?
8 ay 8 aydır :)
Abi e devlete sorgulamalarini yap bı önce şimdiki girişinle sorgula sonra askerliği borclanmis gibi tarihi 8 ay önce çekerek sorgula. Ordaki sonuca bı bakalım.bide ssklimisin bagkurlumu ona göre seç belkide hiç birşeye etki etmeyecek askerlik

Son düzenleme:
  • Beğen
Kardesim 15 yil dolmus ,5400 gun eder ,ben emeklilige hakkazanmisim,ben simdi dondursam gss odesem,4aYa nezaman para odemeye baslamaliyim,emeklilige 4 yil kalinca degilmi.
Abi sen şimdi dondurmak yerine 4.a ya geç 7000 i tamamla cks yi ya hanıma yada çocukların üzerine yaptır. Devletin Ssk giderleri arttıkça primlerde inanılmaz yükselişler olacak o yüzden şimdi yatır 7000 i doldur sonra GSS öde.

• Beğen
Son 7 yıla bakıyorlar abi en çok prim nerden ödendiyse ordan emekli oluyorsun. Bagkursa bağkurdan sigortaysa siğortadan
Son 7 yıl içerisinde 1261 gün hangi kurumdan ödendi ise o kurumdan emekli olur. Bakınız; 2829 sayılı Hizmet Birleştirmesi Kanunu'na
Benim net 5400 gun,7000 gune 1600 gun var yani 4.4yil fazladan 1 yil daha 4bYe devammi edeyim yoksa hemen 4a yami gecmeliyim ,bunlarin ucreti farklimidir,

• Beğen
Benim net 5400 gun,7000 gune 1600 gun var yani 4.4yil fazladan 1 yil daha 4bYe devammi edeyim yoksa hemen 4a yami gecmeliyim ,bunlarin ucreti farklimidir,
Abi 4 a yı kendin yatiramazsin zaten şirketi olan birinden rica et seni çalıştırsin sirketinde. Sen prim ücretini ona ver. Muhasebeciler den uzak dur :). 2021 yılı 4a 1350 TL civarında. Son 1261 günü 4 adan yatır yani 6 -7 ay sonra geçersen yararına olur... Hatta biraz yüksek yatirabilirsen daha iyi olur.

• Beğen
Abi 4 a yı kendin yatiramazsin zaten şirketi olan birinden rica et seni çalıştırsin sirketinde. Sen prim ücretini ona ver. Muhasebeciler den uzak dur :). 2021 yılı 4a 1350 TL civarında. Son 1261 günü 4 adan yatır yani 6 -7 ay sonra geçersen yararına olur... Hatta biraz yüksek yatirabilirsen daha iyi olur.
Yada 5400 gunden dondurup dusuk ciftci ayligi aliriz ,cks ile isim yok su ara.
4a Tam emeklilik 9000 bin gun 4b gibi cozduk .
En dusuk ciftci emeklisi 1480 aliyorsa 4a Emeklisi ne kadar alir,

• Beğen

Yada 5400 gunden dondurup dusuk ciftci ayligi aliriz ,cks ile isim yok su ara.
4a Tam emeklilik 9000 bin gun 4b gibi cozduk .
En dusuk ciftci emeklisi 1480 aliyorsa 4a Emeklisi ne kadar alir,
4a tam 7000 yaşlılık 4500
4b tam 9000 yaşlılık 5400 bunlar senin için geçerli.
Ama 1480 TL tam emeklilik yaşlılık aylığı daha düşük olur.O nekadar bilmiyorum.
Tam 4 a 1700 civarı yaşlılık ne kadar bilmiyorum.

• Beğen
Ssk yaptırırsanız bağkur ödemenize gerek kalmaz cksyi yaptırabilirsiniz.
Memurlar sayısal derdinde loto derdinde... Adam aynen şunu konuşuyor lotoyu tuttursam sabah erken mesai başlarken gidecem parayı almaya mafya anlamaz peşime takılmaz diyo.....
Arkadaşım eline emeğine sağlık
Şu anlattıklarını memurlar bilmiyor inan
Gittinmi insanın sinirini kaldırıyorlar
Ne güzel öğrettin bize
Çks lazım bana ben geçemicem 😢

Benim ki dahada karışık 2478 gün 4a dan var yaklaşık 1 yıldırlıda bağkurlu oldum emeklilik hayal benim için 😅
Çks yide geçen sene üstüme yaptım otomatik tarım Bağ-Kur una döndü hakkımızda hayırlısı 🙂
Yunus oradan sana ceza gelir onu gıt düzelt sonra daha fazla ödersin şimdi yapılandırma var o iş öyle olmaz