Yeniyıl bağkur zammı

O zaman her ay 781 tlyi bankaya yatırsak diyanet kredi faizinede cevaz verdi; emekli olana kadar zaten banka faizinede cevaz verir. 25×12=300 ay. 300×781=234.300 yapar. Tabi ileride yükselmezse.
2006 da benim berkay doğunca başladım. Çok iyi hatırlıyorum 70 tl idi prim,10 katı artmış14 sene sonra bu hızla giderse aylık prim 8000 tl oluyor.gülelimmi.

2006 da benim berkay doğunca başladım. Çok iyi hatırlıyorum 70 tl idi prim,10 katı artmış14 sene sonra bu hızla giderse aylık prim 8000 tl oluyor.gülelimmi.
Altın hesabına yatırsak daha karlı. Altının hiç düştüğünü görmedim. Bir ayda 20 lira koyuyor. Şubat sonu 320 olur. Küçüklüğümde nenem yeğenlerine hep 14-18 ayar bilezik takmıştı dedemden kalan emekli maaşıyla. Şimdi sadece çeyrek takabiliyor.unutmayın ki zekatta altın üzerinden hesaplanır demekki en güvenli liman ne dolar ne euro ne borsa tabiki altın.

Altın hesabına yatırsak daha karlı. Altının hiç düştüğünü görmedim. Bir ayda 20 lira koyuyor. Şubat sonu 320 olur. Küçüklüğümde nenem yeğenlerine hep 14-18 ayar bilezik takmıştı dedemden kalan emekli maaşıyla. Şimdi sadece çeyrek takabiliyor.unutmayın ki zekatta altın üzerinden hesaplanır demekki en güvenli liman ne dolar ne euro ne borsa tabiki altın.
Bi ara yedi sene altın yerinden oynamamıştı, o zamandan beri haram yiyorym neyseki siyanet cevaz verdide zan altında kalmaktan kurtuldum.altın tabikide değer kaybetmez geri gelen bizimki artık çeyrek altın götüremiyoruz çoğu yere.

Günaydın canlar aç karnina bu haber iyi gider.
Screenshot_20210103-081656_Facebook.jpg

Aynen 985 TL oldu iş karıştı yalnız sizlere bir önerim var gününüzü çok güzel bir şekilde hesaplayın dolunca boştan yere kendinize yatırmayın muhasebeci veya sgk ile konuşun eşinize hatırın arkadaşlar çok yaptırınca çok maaş bağlamıyorlar güzelce araştırın aynı primle iki kişi emekli edersiniz amcama tam 23 yıldır yatırıyoruz oysa 10 senedir eşine yatırsaydık onun bile az kalıyordu takip edin sgk yı

1500 lira verecekler emekli olunca 1000 lira prim yatırıyor millet, zaten pandemi falan kriz var kolaylık sağlayacakları yerde iyice zorlaştıriyorlar
Her ciftci yilda 12 bin odeyemez,zor durum külfeti agir gelmeye basladi,14 yil doldu,dondursammi bilemedim,sonradan yapilandirmayla yine alirlar gibime geliyor,odiyelim bakalim.bana isini bilmeyen aglayan taraftasin diyenler,bagkur oduyebiliyor mu acep.düşündürücü.

Her ciftci yilda 12 bin odeyemez,zor durum külfeti agir gelmeye basladi,14 yil doldu,dondursammi bilemedim,sonradan yapilandirmayla yine alirlar gibime geliyor,odiyelim bakalim.bana isini bilmeyen aglayan taraftasin diyenler,bagkur oduyebiliyor mu acep.düşündürücü.
Geçmişte babamda 4 yıl kadar odeyemedi sonra bir af gelmişti o borç donduruldu galiba sonradan devam etti, işini yaptığımız akraba yatırıyor bizimde yoksa her ay o kadar parayı köyde kimse yatıramaz. Allah yardımcısı olsun herkesin, biraz din iman acıma olsa millete bu kadar yuklenilmez zaten

19.06.2006 bağkur girisliyim 60 yaşında emekli olacağım. 4700 gün var 7 yıl sonra prim doluyo SSK dan yaş 34 + 7 42 de prim dolacak 18 yıl ssksız napacam 🤔 SSK lı çalışsan maaş düşüyor... Ssk mı yapma desen adam beni çalıştırmaz 50 de kim ise alır hangi el kapısı beni çalıştırır su meşhur ziya tarımın çalışanlarının yaş ortalaması kaç ?

19.06.2006 bağkur girisliyim 60 yaşında emekli olacağım. 4700 gün var 7 yıl sonra prim doluyo SSK dan yaş 34 + 7 42 de prim dolacak 18 yıl ssksız napacam 🤔 SSK lı çalışsan maaş düşüyor... Ssk mı yapma desen adam beni çalıştırmaz 50 de kim ise alır hangi el kapısı beni çalıştırır su meşhur ziya tarımın çalışanlarının yaş ortalaması kaç ?
01.01.2006 da baslangictan beri oduyorum ,para odemeyi nezaman birakcaz,3 sene once sigortayami ne geciliyormus,bilgin var mi,

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin