Yeniyıl bağkur zammı

Hayırlı akşamlar arkadaşlar, 2020 de çiftçi bağkuru kaç tl olur varmı bir öngörüsü olan.2017 de 413 2018 de 498 2019 da 654 tl ödedik.geçen yıl %27 zamlı ödedik bu sene sizce kaç olur.ben en az 830 tl olur diyorum.%15 bixim için geçerli olmax diyr düşünüyorum.varsa yorumu olan bilgilenelim.

Normalde 2019 yılı icin ödenmesi gereken brüt asgari ücretin %29.5 u na denk geliyor. Yani 764 TL. Ancak 5 puanlık indirime göre de 654 TL ( yani düzenli bır şekilde aksatmayan odeyenleri kast ediyor sanırım).

Bu yıl ki brüt asgari ücret 2.943 TL.
%29.5 u 868 TL yapıyor.

Indirimli hali de 654 *1.15=752 TL olur sanırım.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Normalde 2019 yılı icin ödenmesi gereken brüt asgari ücretin %29.5 u na denk geliyor. Yani 764 TL. Ancak 5 puanlık indirime göre de 654 TL ( yani düzenli bır şekilde aksatmayan odeyenleri kast ediyor sanırım).

Bu yıl ki brüt asgari ücret 2.943 TL.
%29.5 u 868 TL yapıyor.

Indirimli hali de 654 *1.15=752 TL olur sanırım.
Öyle görünüyor arkadaşım sağolasın, alıştık artık , ödemesen olmuyor, ben sağlık için önemsiyorum özelede gitsen sigorta gerekli .

Bir sorum olacak bağ kur la alakalı benim adres yurtdışında ben bağkur lu gozukuyormusum geçen mektup göndermişler borcu var diye ben 6 yıldır yurtdışı da oturuyorum 11000 TL borç çıkarmışlar bundan nasıl kurtulurum
Niye kurtuluyorsun kardeşim, öde borcu dondur, yada ödeme ilerde almancılar gibi emekli olursun , onlar çalışıpmı emekli oldu sanki.

Niye kurtuluyorsun kardeşim, öde borcu dondur, yada ödeme ilerde almancılar gibi emekli olursun , onlar çalışıpmı emekli oldu sanki.
Benim önceden SGK var 11 yıl benim adıma bir yer vardı ordan mi kayıt yapmışlar bilmiyorum nasıl olmuş ben yurtdışında yken nasıl böyle bir borç çıkar onu anlamadım adres yurtdışı olduğu için sonra başa bela olur sen ordayken nasıl burda iş yaparsın derler başıma bela olur

Benim önceden SGK var 11 yıl benim adıma bir yer vardı ordan mi kayıt yapmışlar bilmiyorum nasıl olmuş ben yurtdışında yken nasıl böyle bir borç çıkar onu anlamadım adres yurtdışı olduğu için sonra başa bela olur sen ordayken nasıl burda iş yaparsın derler başıma bela olur
Esnaf bağkuru, 11000 ax para , edirneye geldimi git sgk ya anlat durumu , yada önceden bu işlerle upraşanlara anlat çözülmeyecek bişey değil.