Tarim bağkur primi odemek.

Arkadaş lar eşimin tarim bağ-kur primini ziraat mobilden ödüyordum.
Ama Bankanın sitesinde bagkur prim ödeme secenegi kaldirilmis.
Diğer bütün seçeneklerden de ödeme yapamiyorum.
E devletinden baktim 985.01 borcu görünüyor yani Nisan ayini ödemek istiyorum eski borç yok.
Ne yapayım bilemedim

• Üzgün
Tepkiler: filizma
E devletinden baktim 985.01 borcu görünüyor yani Nisan ayini ödemek istiyorum eski borç yok.
Ne yapayım bilemedim
Abi e devlette kredi kartı ile SSK ödeme diye bı seçenek var ordan bankamatik kartı bilgilerini girerek ödeme yapabilirsiniz. Ama Nisan ayını odeyebilirmisin günü gelmeden onu bilmiyorum.

Ne yapayım bilemedim
her ay yazık günah 985 lira para kalıyormu ekip biçtiğinden :(
soygun resmen gençler bu ödemeyi bilince duyunca köyüne geri döner mi?
allah kolaylık versin

Evet bunu buldum,bankanin mobil sitesinde ama bu seferde borcu yok geliyor.
E devlette borcu var diyor.Evet nisan duruyor bende bunu ödemeye çalisiyorum.
Eğer varsa başka bankanın Mobil uygulamasindan deneyin veyahut en yakın SGK merkezinden bilgi alın. Maalesef primi zamanında ödeyenlerin bu sefer de sistem yakasını bırakmıyor.

Nisan 30 son gün oluyor.
E devlette de sadece borc bilgisi var odeme secenegi yok.
Abi ekran görüntüsü atıyorum E devlet arama bölümüne,
Sosyal Güvenlik Kurumu Kart ile Prim Ödeme Uygulaması , yaz bulursun

Resimler ve ekler

• Screenshot_20210428-095108_copy_432x936.png
    Screenshot_20210428-095108_copy_432x936.png
    104 KB · Görüntüleme: 12
  • Beğen

B

Bu indirimli aslinda daha yüksek pirim.1.234.25 tl mis.
çks için ziraat odası kaydı şart,ziraat odasına kayıt açtırırsan tarım bağkuru devreye giriyor.milletin neden çks yaptırmadığı belli oluyor,
50-100 lira alacağları destek zaten ziraat odası aidatına gidiyor,çiftçinin cebindekine göz diktiklerini biliyorum ama tarlada yetişecek mahsulünde yarısını istediklerini bilmiyordum,

genç arkadaşlar neden köyünde kalsınki?
bu şartlarda bende kalmazdım:(
allahtan sigortalı bir işte çalışıyorumda çks nedeniyle karşıma tarım bağkuru çıkmıyor,demekki işten ayrılsam bu bedeli bende ödeyeceğim
insanları teşvik etmek için pirim ödemesinin bir kısmı devlet tarafından karşılanmalı bence :(
kaşıkla verip kepçe ile almak böyle oluyor demekki

Belli bir büyüklükte tarım ve hayvancılık işi yapqnların priminin yarısını devlet ödemesi lazım yoksa ben dehi ödeyemiyorum
hiç merak edipbakmamıştım,baksana resmen soygun ya okadar para her ay ödenirmi?asgari ücretliye nasıl agi iadesi yapılıyorsa benzer şekilde bi miktar destek yapılması lazım,çiftçinin eline geçen para zaten harmanda .aylık ödemede neyin nesi?aylık ödersen indirim var yoksa 1250 lira .köprü altlarındaki tefeciye gerek yok,böyle politikamı olur :(sabah sabah çok sinir oldum.

hiç merak edipbakmamıştım,baksana resmen soygun ya okadar para her ay ödenirmi?asgari ücretliye nasıl agi iadesi yapılıyorsa benzer şekilde bi miktar destek yapılması lazım,çiftçinin eline geçen para zaten harmanda .aylık ödemede neyin nesi?aylık ödersen indirim var yoksa 1250 lira .köprü altlarındaki tefeciye gerek yok,böyle politikamı olur :(sabah sabah çok sinir oldum.
2009 dan girişim var ilk girdimde 200 tl di yanlış hatirlamıyirsam biraz ödedim sonra 5 yıl falan odemedim baya birikti sildirdim sonra bi 3 yıl daha oldu yine sildirdim yine bi 3 yıl birikmiş var 1000 tl civarı şuanda primler

2009 dan girişim var ilk girdimde 200 tl di yanlış hatirlamıyirsam biraz ödedim sonra 5 yıl falan odemedim baya birikti sildirdim sonra bi 3 yıl daha oldu yine sildirdim yine bi 3 yıl birikmiş var 1000 tl civarı şuanda primler
ya babam tarım sigortasından emekli oldu,
onun ödediği yıllarda makule yakındı,aylık ödemeliydi ancak yıl sonuna kadar ödemeyip topluda ödenebilirdi,o dönemde hemen herkesin kapısında 7-8 inek 10-15 koyun vardı,şimdi aynı kişilerde 20-30 büyükbaş var koyun hiç yok.adamlar aylık 10-12 bin lira süt parası oluyor diyor,gel gelelim yeme veterinere yetişemiyorum diye sızlanıyor,aylık bu parayı ödeyebilecek zaten sayılıdır diye düşünüyorum,sonra ödesen ne olur allah aşkına emeklilik zaten 60 yaşında.emekli olsan verecekleri maaş kuş yemi kadar.

ya babam tarım sigortasından emekli oldu,
onun ödediği yıllarda makule yakındı,aylık ödemeliydi ancak yıl sonuna kadar ödemeyip topluda ödenebilirdi,o dönemde hemen herkesin kapısında 7-8 inek 10-15 koyun vardı,şimdi aynı kişilerde 20-30 büyükbaş var koyun hiç yok.adamlar aylık 10-12 bin lira süt parası oluyor diyor,gel gelelim yeme veterinere yetişemiyorum diye sızlanıyor,aylık bu parayı ödeyebilecek zaten sayılıdır diye düşünüyorum,sonra ödesen ne olur allah aşkına emeklilik zaten 60 yaşında.emekli olsan verecekleri maaş kuş yemi kadar.
aynen öyle 60 yaşında emekli mi olunur kaldırılması lazım onun

• Beğen
çks için ziraat odası kaydı şart,ziraat odasına kayıt açtırırsan tarım bağkuru devreye giriyor.milletin neden çks yaptırmadığı belli oluyor,
50-100 lira alacağları destek zaten ziraat odası aidatına gidiyor,çiftçinin cebindekine göz diktiklerini biliyorum ama tarlada yetişecek mahsulünde yarısını istediklerini bilmiyordum,

genç arkadaşlar neden köyünde kalsınki?
bu şartlarda bende kalmazdım:(
allahtan sigortalı bir işte çalışıyorumda çks nedeniyle karşıma tarım bağkuru çıkmıyor,demekki işten ayrılsam bu bedeli bende ödeyeceğim
insanları teşvik etmek için pirim ödemesinin bir kısmı devlet tarafından karşılanmalı bence :(
kaşıkla verip kepçe ile almak böyle oluyor demekki
Evet düzenli ödeyenlere yapilan indirim uygulaniyor.

• Beğen
Türkiye'de çiftçi başı ortalama 100 dekar alan düşüyor. 100 dekara verilen desteklerin toplamı 10-12 bin TL civarı. Yani size destek veriyoruz SGK Bağkur priminizi ödeyin diyorlar.

Peki öyleyse neden desteklerin parası, çiftçinin ektiği biçtiği üründen çıkarılıyor. Yani geçen sene 2 TL olması gereken buğday için 1.65 fiyat verilip kesinti yapılıyor. Sonra da destek adı altında reklam yapılıyor. Zaten o para çiftçinin cebine girmesi gereken ürünün parasıydı. Önce kes sonra ver. Gerçek bir destek yapacaksanız çiftçilik yapanların SGK Bağ-Kur'unu doğrudan devlet karşılasın. Tabi ürünün de fiyatını kesmek yok. Bakalım o zaman Tarım Köy canlanır mı canlanmaz mı.