Tümosanı 8175 gönderdik FARMALL 115C Geldi :D

Merhaba arkadaşlar öncelikle başak 2075 bk mı yoksa case jx 75 c mi ikiside 2016 model.Ben caseyi almaya kalksam kayınpederde 49 dönüm 2017 çksi(çiftçlik belgesi)si yapılmış fiğ yazılmış icar olarak üstüme alsam (bilmiyorum böyle üstüne alma var mı ) zıraat bankasından alabilir miyim ? yardımcı olursanız sevinirm.saygılar.

Merhaba arkadaşlar öncelikle başak 2075 bk mı yoksa case jx 75 c mi ikiside 2016 model.Ben caseyi almaya kalksam kayınpederde 49 dönüm 2017 çksi(çiftçlik belgesi)si yapılmış fiğ yazılmış icar olarak üstüme alsam (bilmiyorum böyle üstüne alma var mı ) zıraat bankasından alabilir miyim ? yardımcı olursanız sevinirm.saygılar.
Abi siz en iyisi bayii lerle görüşün onlar size her türlü yardımcı olur biz alırken bütün işlemleri onlar yaptı

Öncelikle hayırlı olsun.Allah(c.c.) kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
Önce bir nazar boncuğu alın, kaputun önüne asınız.
Motor özelliklerine gelince;
Motorun başlangıç torku 457 tork yedeği % 32 ile 146 eklenirse toplamda 600 N.m 1400-1800 devir arası
1840 devir maksimum güç noktası 1900-2300 tam güç devir bandı,2300 Çekişten Çıkma 2550 son devir.
Comman Rail %25 civarı yakıt tasarrufu sağlar.En az arpa yiyen atlarınız var. :)
Motor testlerinde
1000 devir 65 hp,1400 devir 120 hp,sabit tork bandı,1800 devir 150 hp,1900-2300 devir 150 hp.
Turbo 1900 devir sonrası kanatları açar,tam sıkıştırma yapar. 1900-2300 devir arası.
Motorda radyatör,klima,hidrolikler ve şanzıman kayıplarından 20 hp civarı kayıp olur.
Motor 100 130 beygir arası kullanım sunar.
Motor ısıtması iyi bir şekilde yapılmalıdır.İşe başlamadan göstergeler yerine oturmalıdır.
1400-1800 devir sabit tork bandında motora gaz bastıkça sabit ve yüksek bir çekiş göreceksiniz.
1840 - 2300 devir arası sürekli tam güç devir bandı var.Tork 600 den 457 ye yumuşak bir şekilde azalır.
1400 den 1900 e yumuşak gaz vererek yükselin.Hızlı gaz verirseniz turbo yüksek basınç altında kalır,ömrü kısa olur.Pullukta,kaz ayağı,patlatma gibi aletlerde 1900 devir kullanınız.
Tork bandında motoru çalıştırmak turboya yük bindirir. Motorun çekmesi için güç devir bandı kullanılır.
Motor açıldıktan sonra 75 C için 2000 devir 11 ayak kazayağı 2 lt/dk gördük.
İyi çalışmalar dilerim.
Bu iletide cok temel yanlış bilgiler var. Tork yedeği max tork a eklenmez, 461 tork 600 olmaz.
Ayrica motor güç ve torq verilerinde şanziman, hidrolik, klima gibi muhtemel güç emen etmenler hesaba katılmaz. Case 115 modelinin gücü sitesinde yaziyor, 114 hp. Sizin dediğiniz gibi 160 hp olsa 160hp yazarlar. Klima hesaba katılmiş olsa jx75c klimalisi 75 hp ise, kabinsiz klimasız modeli 80 hp olurdu.
Farmal 115 in güç ve torq grafiğini ben bulamadım, siz incelemişsiniz, linki paylaşabilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85
80 66 motorun beygirini bulmak için sayfalarla yazı yazmışsınız.Bunu anlatmaya kalksak ansiklopedi yazmamız gerekir.Motorda hem beygir iş yapmıyor.Motorun torku çekişi sağlayan.Beygiri gene 114 olsun,Benim anlatmak istediğim 1400 1800 devir bandında motorun çekiş yaptığıdır,1600 devir kullanım tavsiyesi verenler oluyor. Motorda turbo kullanımı nasıl olmalıdır,forumda cevap bile yok.Herkes motor düşük devirde çekmiyor diye şikayet etmiş,pompa ayarlat,subap ayarlat,dişli değiştir.Motor tork çekiş eğrisi böyledir,böyle kullanılmalıdır, dediysek hatamı ettik.Biz bir şeyler yazdıkta atlar hakkında şikayetler kesildi.Doğru motor kullanımını hep deneme yanılmayla mı anlayacak vatandaş?

Bu iletide cok temel yanlış bilgiler var. Tork yedeği max tork a eklenmez, 461 tork 600 olmaz.
Ayrica motor güç ve torq verilerinde şanziman, hidrolik, klima gibi muhtemel güç emen etmenler hesaba katılmaz. Case 115 modelinin gücü sitesinde yaziyor, 114 hp. Sizin dediğiniz gibi 160 hp olsa 160hp yazarlar. Klima hesaba katılmiş olsa jx75c klimalisi 75 hp ise, kabinsiz klimasız modeli 80 hp olurdu.
Farmal 115 in güç ve torq grafiğini ben bulamadım, siz incelemişsiniz, linki paylaşabilir misiniz?

Case ih nin kendi sitesinde farmall c serisinin kataloğun da sadece 115 için grafik var ilgililere

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı
80 66 motorun beygirini bulmak için sayfalarla yazı yazmışsınız.Bunu anlatmaya kalksak ansiklopedi yazmamız gerekir.Motorda hem beygir iş yapmıyor.Motorun torku çekişi sağlayan.Beygiri gene 114 olsun,Benim anlatmak istediğim 1400 1800 devir bandında motorun çekiş yaptığıdır,1600 devir kullanım tavsiyesi verenler oluyor. Motorda turbo kullanımı nasıl olmalıdır,forumda cevap bile yok.Herkes motor düşük devirde çekmiyor diye şikayet etmiş,pompa ayarlat,subap ayarlat,dişli değiştir.Motor tork çekiş eğrisi böyledir,böyle kullanılmalıdır, dediysek hatamı ettik.Biz bir şeyler yazdıkta atlar hakkında şikayetler kesildi.Doğru motor kullanımını hep deneme yanılmayla mı anlayacak vatandaş?

sızin meslek nedır

http://i.hizliresim.com/5LDP6d.jpg
115 farmall c nin tork ve güç eğrisi. Dediğin 150 hp ve 600 tork yok. Benim itirazım bu.

New holland T5.105 için yabancı sitelerde tork bandını yükseltip 150 hp ye çeken çip tuning uygulamaları var.Bu demektir ki motorun 150 hp kapasitesi bulunuyor.Motorun sıkıştırma oranları ve comman rail orta yüklü çalışıyor.Tork yedekleri bir işe yaramıyorsa ne işe yarıyor?Piyasadaki motorlarda özellikle bahçe serilerinde tork yedeği %50 ye varan motorlar var.Tork demek çekiş demek tork yedeği demek çekiş yedeği demek,öyle değil mi? 300 tork veren bir motor %40 tork yedeği ile 420 tork vermezse 10 km/h sürstle 4 14 pulluğu taşıyamaz. Motor bu çekişe (torka) çıkıyor ki pulluğu taşıyor. :)

Arkadaşlar çok güzel bir şekilde güç ve tork değerlerini tartışmalar. Ama nedense güç fiyat tartışmasını yapmamışlar. Öncelikle hayırlı olsun diyelim. Kimsenin hevesini kırmak istemiyorum. Ama case ih sitesinde bir arkadaşın dediği gibi tavsiye edilen fiyat 169 küsür. Yani bunda bir yanlışlık olduğu ortada. Bunun sebebi tartışılabilir. Şimdi kurdelesini süsünü saymak isek bu fiyata yerli örneğin tümosan 9115 maxima temiz 300÷400 saatlerde olandan iki tane alınabilir Di. Kimi diye bilir ya yerli traktörle hele tümosan ile kıyaslana bilirmi diye. Doğru traktör özellikleri güzel. Ama 9115 yabana atmayın birde iki tane alıyorsunuz. Çekiş? Sizce hangisi? Bana göre 9115 çekişi kuvvetli. Belki konforu daha düşük ama o da güzel üstelik iki tane alacaksınız. Ben şahsen fiyat performans güç eğrisi yapar grafiğimi ona göre çizip tartışırım. Bilmem anlatabildim mi. Saygılar. Tekrar hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Ama çok para ya kardeş. Huyum kurusun yine dayanamadım kusura bakma kardeş. İyi akşamlar

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85
süper almışsın kardeş. Bayiler farmall 115c için 170 den fiyat açıp 160 iniyor. Seninki nasıl olmuş anlam veremedim. Senin traktöre ne saydılar Td100 için?

Son düzenleme:

hayırlı olsun güzel traktör bizde aldık 145 bine öne ve arkaya 2 ağırlık
arkadaşlar düzeltiyorum 150 bine aldik 2 ön 2 arka ve 2 lamba hediye aldik
süper almışsın kardeş. Bayiler farmall 115c için 170 den fiyat açıp 160 iniyor. Seninki nasıl olmuş anlam veremedim. Senin traktöre ne saydılar Td100 için?

fiyat kalite kıyaslaması tartışmaya açık bi konu. Lüks kavramı traktörlerde de var, lüks arttıkça fiyat artar. Megane, Golf biçok özellik ve konfora sahipken bazı insanlar 2 misli paraya mercedes B serisi 1500cc, audi A3 1,4, bmw 1.16 alıyor. Hepsinin 4 tekeri, 1 tane direksiyonu var. Motorları %95-99 aynı olmasına rağmen. Keyif, tercih meselesi, cüzdanına güvenen alıyor. Case farmal ın motor 100hp traktörlerde kullanılan en son teknoloji, yani ciddi farklı.

• Beğen
Tepkiler: kobra47