Tümosanı 8175 gönderdik FARMALL 115C Geldi :D

Arkadaşlar çok güzel bir şekilde güç ve tork değerlerini tartışmalar. Ama nedense güç fiyat tartışmasını yapmamışlar. Öncelikle hayırlı olsun diyelim. Kimsenin hevesini kırmak istemiyorum. Ama case ih sitesinde bir arkadaşın dediği gibi tavsiye edilen fiyat 169 küsür. Yani bunda bir yanlışlık olduğu ortada. Bunun sebebi tartışılabilir. Şimdi kurdelesini süsünü saymak isek bu fiyata yerli örneğin tümosan 9115 maxima temiz 300÷400 saatlerde olandan iki tane alınabilir Di. Kimi diye bilir ya yerli traktörle hele tümosan ile kıyaslana bilirmi diye. Doğru traktör özellikleri güzel. Ama 9115 yabana atmayın birde iki tane alıyorsunuz. Çekiş? Sizce hangisi? Bana göre 9115 çekişi kuvvetli. Belki konforu daha düşük ama o da güzel üstelik iki tane alacaksınız. Ben şahsen fiyat performans güç eğrisi yapar grafiğimi ona göre çizip tartışırım. Bilmem anlatabildim mi. Saygılar. Tekrar hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Ama çok para ya kardeş. Huyum kurusun yine dayanamadım kusura bakma kardeş. İyi akşamlar

Aynen benimde huyum kurusun doğruya doğru yanlışa yanlış demedimmı çatlarım!
Tümosan traktörü bahçeden içeri sokmam.çiftçiliğı bırakırım.

Arkadaşlar çok güzel bir şekilde güç ve tork değerlerini tartışmalar. Ama nedense güç fiyat tartışmasını yapmamışlar. Öncelikle hayırlı olsun diyelim. Kimsenin hevesini kırmak istemiyorum. Ama case ih sitesinde bir arkadaşın dediği gibi tavsiye edilen fiyat 169 küsür. Yani bunda bir yanlışlık olduğu ortada. Bunun sebebi tartışılabilir. Şimdi kurdelesini süsünü saymak isek bu fiyata yerli örneğin tümosan 9115 maxima temiz 300÷400 saatlerde olandan iki tane alınabilir Di. Kimi diye bilir ya yerli traktörle hele tümosan ile kıyaslana bilirmi diye. Doğru traktör özellikleri güzel. Ama 9115 yabana atmayın birde iki tane alıyorsunuz. Çekiş? Sizce hangisi? Bana göre 9115 çekişi kuvvetli. Belki konforu daha düşük ama o da güzel üstelik iki tane alacaksınız. Ben şahsen fiyat performans güç eğrisi yapar grafiğimi ona göre çizip tartışırım. Bilmem anlatabildim mi. Saygılar. Tekrar hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Ama çok para ya kardeş. Huyum kurusun yine dayanamadım kusura bakma kardeş. İyi akşamlar
bir çiftçinin forsu traktörüdür niye dersiniz ailesinden fazla onunla arkadaşlık yapar imkanları çerçevesinde güzel traktöre binmek ister onu yarı yolda bırakacak traktöre binmez her gün bırakır korkusuyla devam edemez 1 olsun iyi olsun benim kendi görüşüm

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Öncelikle hayırlı olsun kabin içi görüntüleri de paylaşırsanız iyi olur bence diğer case'lere göre nasıl iç dizayn şanzıman hidrolik aksamları falan ..,
iç dizayn aynı 75 c ler gibi. Hidrolik kısmı elektronik. Yani kol yok. Dijital ayarlıyorsunuz. Bir güzel yanı kolların derinliğini güncel olarak isterseniz ekrandan görebiliyorsunuz. Şanziman gelince oda elektronik hi-lo 4 vites x 3 takviye x birde hi-lo yani tavşan - kaplumbağa toplam 24 vites. Birde ileri geri kol Powershuttle oda elektronik. Gördüğünüz gibi herşey elektronik. Sıkıntı yaratırlar ise iyi yaratır baş ağrısı olur. Onun için suya sabuna fareye dikkat etmek lazım. Birde pamuk veya ayçiçek yerlerini sürerken kabloları tabi. 4 vites geçişleri çok tatlı joystikli vites arkasında düğme var. Buna basarak debriyaja basmadan 4 vites arası geçiş yapabiliyorsunuz.

casenin avrupasıysa çok iyi etmişsin ..ayrıca 115 beygir traktör her zaman iyi olur.. tarla da diri gidersin .. hayırlı uğurlu olsun
fuarda inceleme fırsatım oldu. Traktör ön ve arka teker mesafesi kısa. Kalıpta öyle ahım şahım değil. Bence fazla birşey beklemeyin. Sanırım genel bir kullanım için tasarlanmış. Normal bir çiftlikte her işi yapabilir. Küçük bir traktöre gerek yok. Sanırım en uygun olanı 95c gibi gözüküyor. Güç 115 bg ama diyebilirsiniz. Motorla bitmiyor. Tüm bir uyumluluk lazım. Zaten pazarlamacıları 5 pulluk 14 numara uygun diyor 115c için. Dönerli pulluk kullanımı tavsiye etmiyorlar. Dediğim gibi genel kullanım için tasarlanmış.

Aynen benimde huyum kurusun doğruya doğru yanlışa yanlış demedimmı çatlarım!
Tümosan traktörü bahçeden içeri sokmam.çiftçiliğı bırakırım.
Öncelikle şunu söyleyim sarı mavi kırmızı reng tartışman. Çünkü bu tercih, zevk meselesi. Tümosana gelince; dediğim gibi önce şöyle elime alır tartar öyle fiyat çekerim. Tümosan fiyatına göre bence iyi traktör. O fiyata o güç bence bedava. Eh bedava olunca baldan tatlı oluyor belki. Arıza açma oranı ve sebepleri tartışılabilir. Ama çalışma şartları , zaman aralığı, bakımı iyi olursa kolay arıza açmaz. Açsada çok düşük maliyetle halledilebilir. Ama diğerleri hele Avrupa olanları...Açmaz açmaz ama açtımı iyi açar. Bence dediğim gibi o fiyatlara bedava. Tümosanı bahçeme koymam sözüne gelince Valla kardeş her at sahibine göre kişner. Sen iyi olmadığın sürece traktörün yerli olsa ne olur Avrupa olsa ne olur. Tümosan olsa ne olur fend olsa ne olur. Ben ne çiftçiler gördüm adam öyle iştahlı tarla sürüyorki o altındaki bilmem kaç senesinde kalma o kötü traktör sanki fend gibi gözüküyor. Onun için ben tarlalama veya bahçeme sokmam sözünü bırakıp gerçekçi olmak lazım. Devir ekonomi devri. Devletler bile silahı topu bıraktı ekonomik olarak savaşır oldu. Valla işime geldimi her türlü traktörle çalışırım. Çalıştında. Yeterki sende o işi yapacak istek olsun. Sanırım yine dayanamadım. Saygılar.

fuarda inceleme fırsatım oldu. Traktör ön ve arka teker mesafesi kısa. Kalıpta öyle ahım şahım değil. Bence fazla birşey beklemeyin. Sanırım genel bir kullanım için tasarlanmış. Normal bir çiftlikte her işi yapabilir. Küçük bir traktöre gerek yok. Sanırım en uygun olanı 95c gibi gözüküyor. Güç 115 bg ama diyebilirsiniz. Motorla bitmiyor. Tüm bir uyumluluk lazım. Zaten pazarlamacıları 5 pulluk 14 numara uygun diyor 115c için. Dönerli pulluk kullanımı tavsiye etmiyorlar. Dediğim gibi genel kullanım için tasarlanmış.

sahip olduğum halde yazdıklarınıza tamamen katılıyorum gücü yerinde ancak kısa olduğu için ağır ve uzun ekipmanda sıkıntılar çıkacak gibi

ben bayinin parçacısına sordum tanesine 250 tl dediler 2 tane alıp öne takmam lazım hatta birde ağır bir tampon yaptırıcam
Bana sorarsanız önce ön tekerlere su koyun bir deneyin 70 ÷100 kg fark edecektir. Eğer birşey anlamazsanız iki ağırlık alırsınız. Masraf etmeyiniz. Sabırlı olmak lazım. Ön tampona gelince bir ara tasarımını yapmış olmama rağmen saçma ve itici gelmiştir bana. Eğer önde bir ekipman örneğin römork gibi takmayacaksanız yada fazla kullanmıyorsanız yaptırmayın derim. Birde unutmamak lazım zaten bu traktör için ön ağır iş aks deyiyor firma. Fazla ağırlıkta iyi olmaz motoru yorar fazla yakıt harcatır. Önemli olan yeterli olduğu kadar olması.

sahip olduğum halde yazdıklarınıza tamamen katılıyorum gücü yerinde ancak kısa olduğu için ağır ve uzun ekipmanda sıkıntılar çıkacak gibi
Öylemi hayırlı olsun öyleyse paylaşmak adına pazarlık kaçta başladı ve kaçta bitti. Genelde formlarda fiyat abartılı oluyor. Neden ise üstüne para aldığını bile söyleyen olacak.
Objektif olsun lütfen.

Öylemi hayırlı olsun öyleyse paylaşmak adına pazarlık kaçta başladı ve kaçta bitti. Genelde formlarda fiyat abartılı oluyor. Neden ise üstüne para aldığını bile söyleyen olacak.
Objektif olsun lütfen.

lastiklere su doldurma işine servis sahibi sıkıntı olmaz doldurabilirsin dedi ama firmalara pek güven olmaz
pazarlık ise 150 binden başladı 141 bine bitti belkide takas olmadığı içindir

lastiklere su doldurma işine servis sahibi sıkıntı olmaz doldurabilirsin dedi ama firmalara pek güven olmaz
pazarlık ise 150 binden başladı 141 bine bitti belkide takas olmadığı içindir
Bizim buralarda ön tekerlere su koyanlar var ve herhangi bir sorun yaşamadılar. Ne tür sıkıntı yaşayacağınız düşünüyorsunuz? Güzel bir fiyata almışsınız. Fuarda bayi 160 ın altında kesinlikle vermeyeceğini söylüyordu. Tabi bu birde 105c için Ama bana 150 ye alınabilir gelmiştiki sizin verdiğiniz fiyat.. Hangi modeli aldığınız?

Bizim buralarda ön tekerlere su koyanlar var ve herhangi bir sorun yaşamadılar. Ne tür sıkıntı yaşayacağınız düşünüyorsunuz? Güzel bir fiyata almışsınız. Fuarda bayi 160 ın altında kesinlikle vermeyeceğini söylüyordu. Tabi bu birde 105c için Ama bana 150 ye alınabilir gelmiştiki sizin verdiğiniz fiyat.. Hangi modeli aldığınız?

ön takımda ileriye doğru sıkıntı çıkarabilir dediler
ben 115c aldım