SATLIK ZETOR

Dağa öncede yazdım her zaman da söylüyorum.zetor kullanmayanlar inanmaz..ne söylersen ne gösterirsen göster
Kendi sürdüğüm yerde motor yatacak gibi gidiyor..amma varya bugün sürdüğüm tarlaları dolaştım pamuk gibi olmuş içinde yürünmüyor daha önceleri bizim tarlalar çift azgınıymış herhal..

Sene 1991, mf 135 var bizde 75 model İspanyol, değiştirmemiz lazım, mf 240 s istiyorum v.s. Zetor uda Eskişehir li biri pazarlarda gezdiriyor hem tanıtıp hem satmak için, istenen fiyat 28 Milyon, yan köyden birileri aldı enişte kayın ortak, traktör kalıplı lastikler 11x28 mf 135 gibi, parça sıkıntı olur diye almadık, MF 135 i 30 milyona biz takasta verdik, 46 milyon 800 bine MF 240 s aldık, aynı gün mf 135 yine bizim memlkete geri satıldı 33 milyona, komşu köydeki Zetor öyle aman aman şoförlerin elinde değildi, ona rağmen ben 135 ile tapan çekiyodum Zetor 3 lü 8 inc pullukla nadas sürüyor.
Ben seri 2 ile Zetor a yetişemedim, tarlalar yan yanaydı.

İyi bir makina olduğu her halinden belli, ikiz teker takmak için uzun aks kapası falan son derece iyi bir özellik. Kompresör dersen bulunmaz nimet son derece sorunsuz.

Zetor; hep maddi durumu zayıf galerici ve bayilerin, aynı zaman da motor değilmi ne olacak diyenlerin, birde arıza durumunda sökme cesareti olmayan iyi ustalar nedeniyle, hep kötü tamircilerin kurbanı olmuştur.

Şeker Fabrikası na küspe paketlemeye gelen Adanalı çiftçi ile görüştüm, bana; TM 155 den hem az yakıp hem daha az yaktığını, fuarda tesadüfen aldığını ve çok memnun olduğunu söyledi. Diğer kıyaslaması ise; NH TL 90 A ve 100 A nın çok yakıp az çektiğini yine tesadfen aldığı MC CL 90 ın bunlardan çok iyi olduğunu söyledi.
Piyasada okadar dandik motor varki Zetor gibi kaliteli motoru bilmiyorlar neyazikki isterim ki herkes Zetor kullansin az yakan cok çeken kaliteli
Şöyle bi servislere bakıyorum sifir sifir motorlar tamir için sıra bekliyo şanzıman dagitanimi aran balata bitirenimi aran

Nail abi 5211.. 240'in yari parasina 2 kat is yapar mi yapar:)

Adanali ciftcinin meseleyi anlamadim yalniz..

---

Zetor mevzu uzar gider..

Sadece sunu diyim bu ulkede montaj ihtimali var.. insallah olur da ortadirek ciftci rahat bi nefes alir.. vesselam!

Nail abi 5211.. 240'in yari parasina 2 kat is yapar mi yapar:)

Adanali ciftcinin meseleyi anlamadim yalniz..

---

Zetor mevzu uzar gider..

Sadece sunu diyim bu ulkede montaj ihtimali var.. insallah olur da ortadirek ciftci rahat bi nefes alir.. vesselam!
Adana lı 2 yıl TM 155 i bağladı Goweıll paketleme makinasına, 3. sene Zetor 10641 ile geldi, 10641 in TM 155 den iyi olduğunu anlattı, 1 metre derinliğinde dip patlatan çekeriz v.s.
Görüntü083.jpg
Görüntü089.jpg
Görüntü077.jpgGörüntü084.jpg

Fiat in mazisi tecrubesi vardi.. tumo cok guzel bi temele oturdu.. gele gele ileri degil geri gitti..

Hic ellemese daha iyiydi..

Hayatin normal akisina aykiri.. hersey az cok ilerler..

Komplo teorisi veya degil.. bi bit yenigi var..

Cikar ama hersey bigun meydana..

Nail abi trakyada 140-150'lik baska marka motoru bozulan biri emanet 106 zetor buluyo.. buyuk balya icin herhal..

Motorum yapilana kadar idareten diye..

Zetor aynen calistiriyo desem..

Forumdan atarlar beni..

Iyiki sen dedin 106 zetor un 155'den iyi calistigini..

Seni atarlar artik:)
Abi sırf bizim 2 li 11 numara pulluğu takıp gezeceğim rahatlarlar o zaman :) :)

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Meraklisi icin..

Zetor forterra 96-106-...-124'e kadar gider.. hep ayni dizayn/kaliptir..

Nasil kendinden buyuk isler basariyo diyene..

1 kere alici gozle bak derim..

Allah bilir o 106 yi cuzi bi fiyata da almistir.. simdi kar versen vermez..