SATLIK ZETOR

Trakyada o tarz 5211 ve 7211 mevcut, kullanıcısı da var. Ama çoğu bakımsız vaziyette. Ustalar öyle böyle yapıp yürütüyor. Bizim köyde 7211 kullanan var bir tane. Gözlemlediğim kadarıyla Steyr 8073 ayarında ve performansı civarında makine. 5211 alan da oldu komşu köyden, -- özür dileyerek yazıyorum-- hayır görmedi, sattı. Alınır mı alınmaz mı sizin kanaatiniz. Ama kapasitesi kadar makine, ondan çok ceker, yaninda yürüyemez bos muhabbet, fazlasını beklemek ne kadar doğru bilmiyorum.

ara ıslerde kullanmak ıcın dusunuyorum fıyatları gayet uygun gorunuyorda herhangı bır arızasında yedek parca bulmada skıntı yasarmıyımm tıpı felan gayet hos platformlu olmasına ozenıyorum bırazdaa sıze tesekkur edıyorumm en guzel sekılde dogrusuyla egrısıyle cevapladınız buradakı zetorcu arkadaslar dan ses yokk kuru kalabalık hepsı

Yazin tarlada yoldada buz gibi içerisi kazaya çektik okadar toz toprak sıcagin altında aç klimayi
Bak keyfine
Bedava keyif adam iş yapmaktan zevk alıyor komsunun 265 orijinal kabinli traktörü var kültivatör çekerken tarla çok tikenli kültivatör ottan copten tikanmis başa variyim temizlerim demiş ya başa varamamış motor tarlaya çökmüş
Kasintiya almış kendini cagrdi beni gittim yanına çektim çıkarttım kafa göz tozun içinde kalmış niye dedim kapatsana kabının camlarını dedim
8 ayın Sıcagi duruluyomu motorun içinde diyo. durulmaz tabi kliması yok 35000 liralık motorun

kalorıfer ile kılımayı zetor ıcad ettı galıba arkadaslar tamam cekısını felan güzel övüp abartıyosunuzda barı bu konuda bıraz mutavızı olun abartmayınn herseyıı. yakında 4 tekeride donuyor demeye baslayacaksınızz :D :D :D

ara ıslerde kullanmak ıcın dusunuyorum fıyatları gayet uygun gorunuyorda herhangı bır arızasında yedek parca bulmada skıntı yasarmıyımm tıpı felan gayet hos platformlu olmasına ozenıyorum bırazdaa sıze tesekkur edıyorumm en guzel sekılde dogrusuyla egrısıyle cevapladınız buradakı zetorcu arkadaslar dan ses yokk kuru kalabalık hepsı

Kardes bundan yaklasik 20 yil oncesinde 7211 kullandik.ozamanlar bu motorlar modelliydi.yani ozyle arizasi fln yoktu.bizler sikintisiz kullandik.5211de varmiydi bilmiyorum ama 7211lerde frenlerde bi sikinti vardi onun disinda biz bi sikinti yasamadik.koyumuzde hala 7211 kullanan var.simdilerde temizi bulunur mu ona bisey diyemem bak motora ustaya goster eger temizse al ara islerini rahatlikla gorur.ama 30 yasina gelmis motordanda cok seyler bekleme.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk

Ara işler için işinize yarayacağını düşünüyorum. Yardımcı traktör, getir-götür işleri Ara çapa, ufak tefek nakliyat vb.. Dikkat ettiyseniz trakktör çeki sistemleri çok iyi, asansör çeki falan çok işinize yarar. Yanlış hatırlamıyorsam 1700 küsür kg hidrolik kaldırma kapasitesi var. Çok ekipmanda zahmet çekmezsiniz.

Parça olarak ise: Traktörün bol kullanıldığı bölgelerde parça sıkıntısı yaşamazsınız tahminimce, Ustalarımız bu konuda marifetli. Uydurup yürütüyorlar bir şekilde. Bir de fazla karışık yapıya sahip bir alet değil düşündüğünüz şey. Basit ve kullanışlı. En önemlisi de mekanik ağırlıklı olması işinizi kolaylaştıracaktır. Bu konuda en uygun cevabı ustanız verir bence. Çünkü bazı durumlar var inanın bana en basit görünen şey bile kördüğüm haline geliyor ve piyasada parça bolluğu yaşayan markalar bile çaresiz kalıyor.

Almak istediğiniz 5211'den bahsedecek olursak: Ufak tefek göze batan noksanlıklar var (Ön panjur vs.) fakat fiyatı göz önüne alındığında pek de can sıkmaz tahminimce. Traktörün kaportası falan düzgün, ekzost bile orijinal. Lastik durumu gayet iyi, Arka çeki sistemleri süper. Piyasada daha dağınıklarını da gördüğüm için sınıf üstü diyebilirim.

Kısaca niyetiniz varsa önce ustanız ile görüşün, onay verirse yakından görüp bir deneyin. Umarım iyi çıkar.

Şimdiden hayırlı olsun..

• Beğen
3 yıldır zetor 5211 kullanıcısıyım.tek sıkıntım frenlerin biraz zayıf olması.normal şartlarda 5211 in frenleri hidrolik merkezlidir.fren merkezlerinin yenisini takarsanız sorun olmuyor.parça kolaylıkla getirilebiliyor.biraz işçilik ağır.bende öyle bir sorun yok çünlü benim traktörü mekaniğe çevirmişlerdi ben öyle aldım.direksiyonu tam hidroliğe çevirdim.lastikleri bir ebat yükselttim..Gayet memnunum..

Fatih.. polatli tarafinda takip edersen herzaman 2. El 64-74-84 duser..

Fiyatlar biraz kiprandi ama yine uygun.. hepsi de anormal bi yer olmadikca 4'luyu ceker..

Zaten cok fahis fiyatlari olmadigindan..

Fayda/masraf olarak da memnun kalirsin insallah..

Arkadaslar 70 yil once.. bugun piyasadaki markalarin cogu yokken zetor vardi..

1920'lere dayanan bi motor mazisi var..

Cek lerin demir-celik-döküm isleri dunyaca meshur..

---

Kendi gozumle 1946 model zetor 25.. ve 1950 model zetor 50 yakindan gordum..

Tek kelimeyle zamanin super makineleriymis..

O yilda Hava var standart.. 2017 olmus hava opsiyon dikkat!

Koldan 5 vites.. o yilda o ergonomi 5 vites sanziman!

70 sene once dunyanin cogu icin traktor hayal otesi biseydi..

---

Burda bahsi gecen 5211.. temiz sahibinden olsa ihtitacim olsa hic dusunmem..

90'da duz platform - 5 vites - hava..

---

Ulkemizde bilinmeyen hersey kotu olmadigi gibi.. bilinen hersey de cok iyi demek degil..

Allah herkese gonlune gore versin..:)

Ara işler için işinize yarayacağını düşünüyorum. Yardımcı traktör, getir-götür işleri Ara çapa, ufak tefek nakliyat vb.. Dikkat ettiyseniz trakktör çeki sistemleri çok iyi, asansör çeki falan çok işinize yarar. Yanlış hatırlamıyorsam 1700 küsür kg hidrolik kaldırma kapasitesi var. Çok ekipmanda zahmet çekmezsiniz.

Parça olarak ise: Traktörün bol kullanıldığı bölgelerde parça sıkıntısı yaşamazsınız tahminimce, Ustalarımız bu konuda marifetli. Uydurup yürütüyorlar bir şekilde. Bir de fazla karışık yapıya sahip bir alet değil düşündüğünüz şey. Basit ve kullanışlı. En önemlisi de mekanik ağırlıklı olması işinizi kolaylaştıracaktır. Bu konuda en uygun cevabı ustanız verir bence. Çünkü bazı durumlar var inanın bana en basit görünen şey bile kördüğüm haline geliyor ve piyasada parça bolluğu yaşayan markalar bile çaresiz kalıyor.

Almak istediğiniz 5211'den bahsedecek olursak: Ufak tefek göze batan noksanlıklar var (Ön panjur vs.) fakat fiyatı göz önüne alındığında pek de can sıkmaz tahminimce. Traktörün kaportası falan düzgün, ekzost bile orijinal. Lastik durumu gayet iyi, Arka çeki sistemleri süper. Piyasada daha dağınıklarını da gördüğüm için sınıf üstü diyebilirim.

Kısaca niyetiniz varsa önce ustanız ile görüşün, onay verirse yakından görüp bir deneyin. Umarım iyi çıkar.

Şimdiden hayırlı olsun..

tesekkur ederım öncelıkle sorun ankaranın bır ılcesındeyım ve burada marıfetlı ustaları bulmak cok zor baska markalarla uyumlu parcası yok anladıgım kadarı ılee. ara ıslerı yapacak gıdıp gelcek ılaclama yapacak nasıp bakalımm suan 184 leyland var ara ıslerı goruyor ama bazen yetersız kaldıgı zamanlar oluyorr

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR

Kardes bundan yaklasik 20 yil oncesinde 7211 kullandik.ozamanlar bu motorlar modelliydi.yani ozyle arizasi fln yoktu.bizler sikintisiz kullandik.5211de varmiydi bilmiyorum ama 7211lerde frenlerde bi sikinti vardi onun disinda biz bi sikinti yasamadik.koyumuzde hala 7211 kullanan var.simdilerde temizi bulunur mu ona bisey diyemem bak motora ustaya goster eger temizse al ara islerini rahatlikla gorur.ama 30 yasina gelmis motordanda cok seyler bekleme.

ara ıslerı gorecekk gıt gel tasıma ısı yapacak yoldakı hızı felan nasıl bu serılerınn bırde bunların parcası ınternetten felan bulabılırmıyızz eskı model yaa onun ıcın soruyorumm

• Beğen
Tepkiler: arapörenli
3 yıldır zetor 5211 kullanıcısıyım.tek sıkıntım frenlerin biraz zayıf olması.normal şartlarda 5211 in frenleri hidrolik merkezlidir.fren merkezlerinin yenisini takarsanız sorun olmuyor.parça kolaylıkla getirilebiliyor.biraz işçilik ağır.bende öyle bir sorun yok çünlü benim traktörü mekaniğe çevirmişlerdi ben öyle aldım.direksiyonu tam hidroliğe çevirdim.lastikleri bir ebat yükselttim..Gayet memnunum..

yakıtı felan nasıldırr yoldakı hızı felan bırde eskı model oldugu ıcın parca bulmamız zor olurmuu bıraz bılgı verebılırmısınızz

yakıtı felan nasıldırr yoldakı hızı felan bırde eskı model oldugu ıcın parca bulmamız zor olurmuu bıraz bılgı verebılırmısınızz

Biim burda var bi tane Hacı Dayıda, tahminim 1800 saat cıvarı bir defa sanayiye götürdüm, hacı dayı hastaneye yatmış kış başlarken, su varmış motorda donmuş, hacı dayı hastaneden çıkınca çalıştırmış sonra farketmiş kartere su indiğini, sormadım neresine ne olmuş diye.
Kolluyorum onu, satılık etse alcam, kompresör niyetine kullansam yine yeter, cam gibi makina, platform çok hoş 8-10 kişi rahat biniyor sağlı sollu :D

Biim burda var bi tane Hacı Dayıda, tahminim 1800 saat cıvarı bir defa sanayiye götürdüm, hacı dayı hastaneye yatmış kış başlarken, su varmış motorda donmuş, hacı dayı hastaneden çıkınca çalıştırmış sonra farketmiş kartere su indiğini, sormadım neresine ne olmuş diye.
Kolluyorum onu, satılık etse alcam, kompresör niyetine kullansam yine yeter, cam gibi makina, platform çok hoş 8-10 kişi rahat biniyor sağlı sollu :D

traktör dedıgın ole olacak abı 8 10 kısı bınecek hacı dayı satarsa haber et abı kacırmayalım

ara ıslerı gorecekk gıt gel tasıma ısı yapacak yoldakı hızı felan nasıl bu serılerınn bırde bunların parcası ınternetten felan bulabılırmıyızz eskı model yaa onun ıcın soruyorumm

Ara isleri rahatlikla yapr.hiz yavaş 30km gormez daha dogrusu bizdekiler oyleydi.dedim ya biz hic parcayla ugrasmadik.datincada bidaha parca konusunu fln arastirmadik.kullananlar daha net bilgi verecektir

• Beğen
Aysberk.. madem leyland biniyon.. 270'liklere baktin mi hic..

---

Baktigin 5211.. kabinsiz yani 30 km dir hizi.. yakit konusunda tum zetorlar iddiali.. cok zorlamadikca bise yakmaz..

5211-7211 temizi beklentini fazlasiyla karsilar.. lakin 90'lardan gunumuze temizi zor bulunur.. motorla ilgili degil servis-usta-parcayla ilgili..

Acikcasi zetorun temizi fazlasiyla memnun eder.. sorunlusu fazlasiyla ugrastirir, üzer..

Zetor 5211- 3 silindir 2700 cc.. ne yapar/ne yakar az cok tahmin edilir..

Ve 2750 Kg.

Fazlasiyla yabanci videosu var bugun sifiri ciksa alinir gibi guzel videolar..

Lakin ben dikkat etmedim ama binici merakli bi arkadas 90 model sonrasinin yani 91..

90'lardan bi karis uzun bi karis alcak oldugunu kendi bizzat olcmus..

Zaten salli olan motor.. 91 ve sonrasi hepten salliymis yani..

• Beğen
Tepkiler: arapörenli