SATLIK ZETOR

Ben zetoru almadan önce çok araştırdım ve çocukluk arkadaşım olan tanıdığım en iyi çiftçi kişiye sordum .al pişman olmayacalsın dedi.aynı motordan köy de 2 tane var.o heryıl balya makinasına takıyor sap samam herşey bağlıyor..

Abi ASELSAN filan mıydı devlet işinde emekli subayın işi ancak öyle birşey olabilir, Allah razı olsun abi senden

Ordu-nato vs.. gibi biseyler.. Allah etmesin savas cikinca telsizler her yerden rahat ceksin diye tepelere zirvelere.. direk tesisat cekip..

Jeneratorlere de 6 ay 1 yil yetecek mazot doldurup.. bakim makim alengirli isler..

Allah devlete zeval vermesin.. sadece para icin yapilmazdi o is..

---

Bizim bide as950 nin filim gibi.. ucurumdan kacip.. ayni filimlerdeki gibi burun on dingil bosa cikti.. bildigin alti bosluk..

Tek kelime Allah kurtardi.. o da hepten bi maceraydi..

Buyuk vinc cagirdik.. burya nasil cikti bu kamyon.. imkansizi basarmis.. vinc minc burya bise cikmaz.. bi akil ver bari dedim.. akil verip gitti..

Hem ucurum hem dimdik rampa.. kamyonda yanlamis.. ustunde 6-7 ton da yuk var.. Arka daga dayandi burun boslukta..Zetor kicindan cekti.. hidromek ustumuze devrilmesin diye bomla kasayi tuttu..

Ameliyat hassasiyetinde milim milim..

Gidim gidim kamlumbaga gibi.. kimsenin burnu kanamadan kurtulduk..

Oyle boyle degil.. verilmis sadakamiz varmis.. ne mala ne cana geldi..

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: YİGİDO

Turkiye de 1000-2000 civari zetor var..

Ilk cikan 1946 zetor bile var.. hatta az bi bakimla calisir demisti sahibi..

Bunlar cekler eski gominist yani.. pazarlama-reklam-promosyon yok! Ama demiri ver adam yapsinlar.. uretmeyi cok iyi bilirler..

O yuzden cok gorulmez.. zetor binen 10 kisiden 9'u zetor verip zetor alir.. kalan 1 kisi sasirip baska marka alir.. pisman olur.. demedi demeyin:)

Saka bi yana cok yipranmis/kurcalanmamis olsun.. zetor da memnuniyet cok yuksektir.. kolay kolay vazgecmez binicisi..

• Beğen
Tepkiler: somy
Ercan ses olayi onemli..

Malzeme kalitesi; iscilik, mazi vs hersey hakkinda ipucu verir..

4 silindir 150 zetordan cikan sesi

6 silindir 160 baska bi markada duyamadim.. mesela..

Sonra en ufaginda da ayni sirf kalite ses var.. en buyugunde de.. calma - cirpma yok.. neyse o..

• Beğen
Tepkiler: haci 32120