Yeniyıl bağkur zammı

Benimde sgk da 17 yıl bitti, 18. yıla girdim 2 ay önce. 6.050 gün oldu, hiç ara vermeden 2 yıl 7 ay daha çalışırsam prim gün sayısı doluyor.
Sigorta giriş Ekim 2003, askerlik Aralık 2002-temmuz 2003 arası.

Bu durumda askerliği almamın bir anlamı var mı?
Tosun seni fazla etkilemez benim giriş 2000 mart 98 yasasının önüne 6ayı alınca geçtiği için 2 sene oynuyor 18 ayı alırsamda 3 yıl etmiş olıyor 98 çektiği için 98 yılında girenler 57 yaşa emeklilik ssk tabloda yazıyor kaç ta işe girdin se ona göre emeklilik seninki de 60 a geliyor askerliği almazsam benimde 60 yaş primler doldu aslında yıpranma payımızı vermiyorlar 1 yıla 60 gün yasa çıkarsa daha erken emekli olurum birde çalışılan yerleri kabul ederseler denetlemeleri var 1984 te yanılmıyorsam kaldırıldı yasa bir ara tekrar getireceklerdi taslakta anlaşamadılar duruyor 4/5 yıl önce emekli olurum kısmet bekleyecez tarla fazla olsa bugun bırakırım bana düşen 25 dölüm yer bununlada geçinilmez durabildiğim kadar fabrikada çalışacam 50 yi bulan hiç olmadı çıkarıyorlar yaş 43 oldu zamanla görecez çıkarırsalar büyük başa dönerim yerleri arpa ekerim aç kalacak değiliz birikim yapmalı

Benimde sgk da 17 yıl bitti, 18. yıla girdim 2 ay önce. 6.050 gün oldu, hiç ara vermeden 2 yıl 7 ay daha çalışırsam prim gün sayısı doluyor.
Sigorta giriş Ekim 2003, askerlik Aralık 2002-temmuz 2003 arası.

Bu durumda askerliği almamın bir anlamı var mı?
18 ay geri. Alır emekliliği danış yüiinede ssg ya ben danıştım zamanında af çıkar yakında alırım o zaman şimdi birçuval para verilmez

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Eşim 2006 haziranda girişi var tarım bağ kuruna,15 yıldan emekli olsun istiyoruz.Bu yıl olur sanirim.Maas ne olur bilmiyorum.En son indirimli,781 tl ödüyorduk,aylık primi
Abi tam ciftci bagkuru yatiran varsa nekadar emekli maasi aliyordur su anda,cevrende varmi .benimde 5400 gun doldu.dusuk emeklimi olsam,10 sene dahami odesem yada 4a işciyemi gecsem isledim

Devlet 2008 den sonrakilere daha da düşük maaş bağlayacak maaş bağlama yüzdesi var onu çok düşürdüler şu anda eğer insanlar gençlikte yapamazsa yaşlılıkta acından ölür
2008 de reformla 1200 tl civarı maaşları düşürdüler yeni emekli olacaklarda eskiden %80 çarpanla maaş alınıyordu reformla bunu 2017 itibari ile %30lara düşürdüler 98 e kadar /80 98ten sonrası kademe kademe düşüyor allah yardımcımız olsun böyle giderse emeklide olamayız tazminatlara göz diktiler eninde sonunda onuda alacaklar tahminim 140bin civarı alırım devlete para lazım el koyarsalar emekli olurken %30 civarını verecekler kalanınoda 10 yıla bölecekler bozdur bozdur harca 👹

Abi tam ciftci bagkuru yatiran varsa nekadar emekli maasi aliyordur su anda,cevrende varmi .benimde 5400 gun doldu.dusuk emeklimi olsam,10 sene dahami odesem yada 4a işciyemi gecsem isledim
Bilmiyorum.Ama eğer yaşınız gençse ve sıkışık bir durumuz yoksa 25 yılı bekleyin derim, bizde yaş 57 ondan, işçi daha iyi deniyor,araştırmak lazım

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Ödicez galiba ,kurtulus yok
Fuat kardeşim şuan hmn emekli olma durumun varsa bence ol derim . şöyle düşün 10 yıl prim ödeme aylık prim olarak cebinde kalacak artı alacagın maaş her ne olursa onun üstüne şuan için ödediğin primide ekle maaşını o şekilde hesap et .
benim şahsi düşüncem günümüz şartlarında ne kadar erken emekli olunursa o kadar avantaj.
Ülkemizde ha bire emeklilikle ilgili yasa vs değişip zorlaşıyor .
ben emekli olalı 10 sene oldu 2008 deki yasadan faydalanarak emekli oldum iyikide olmuşum .

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı aralık ayı enflasyon verileri ile birlikte memur maaşlarına ve emekli aylıklarına yapılacak zam oranı da belli oldu. Buna göre, memur maaşlarına ve emekli memur aylıklarına yüzde 7.36, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına da yüzde 8.36 oranında zam yapılacak.​

Tosun seni fazla etkilemez benim giriş 2000 mart 98 yasasının önüne 6ayı alınca geçtiği için 2 sene oynuyor 18 ayı alırsamda 3 yıl etmiş olıyor 98 çektiği için 98 yılında girenler 57 yaşa emeklilik ssk tabloda yazıyor kaç ta işe girdin se ona göre emeklilik seninki de 60 a geliyor askerliği almazsam benimde 60 yaş primler doldu aslında yıpranma payımızı vermiyorlar 1 yıla 60 gün yasa çıkarsa daha erken emekli olurum birde çalışılan yerleri kabul ederseler denetlemeleri var 1984 te yanılmıyorsam kaldırıldı yasa bir ara tekrar getireceklerdi taslakta anlaşamadılar duruyor 4/5 yıl önce emekli olurum kısmet bekleyecez tarla fazla olsa bugun bırakırım bana düşen 25 dölüm yer bununlada geçinilmez durabildiğim kadar fabrikada çalışacam 50 yi bulan hiç olmadı çıkarıyorlar yaş 43 oldu zamanla görecez çıkarırsalar büyük başa dönerim yerleri arpa ekerim aç kalacak değiliz birikim yapmalı
Çok teşekkür ederim mahsuru yoksa hangi fabrikada çalışıyorsun?

• Beğen

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı aralık ayı enflasyon verileri ile birlikte memur maaşlarına ve emekli aylıklarına yapılacak zam oranı da belli oldu. Buna göre, memur maaşlarına ve emekli memur aylıklarına yüzde 7.36, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına da yüzde 8.36 oranında zam yapılacak.​

Malesef enflasyon gerçek değil sorun orada twitterda enag grup var bu ay 4 açıkladı yıllık 36 geldı enflasyon takip edin bence

• Beğen