Güncel Buğday Fiyatları

Yazık çok yazık. Ya bu enflasyonun sebebi Türk Çiftçisi mi? Elin gavurunu destekle kendi çiftçini süründür. Tüccar yine kazanacak ekmek fiyatları yine artacak. Olan enayi çiftçiye olacak. Ziraat odaları birliği nasıl kuru bir açıklama yapacak merak ediyorum.

Konya ovasında 3kere yağmurlama yapıp dekardan 600 kg buğdayı bedava verip masrafı yüzünden kar edemediğim ve sonunda 3 yıldır ekmeyerek kafamın bi nebze olsun rahat olduğunu söyleyebilirim. şeker pancarı harici insan yiyeceğini ekmiyorum. bu yılın böyle olacağı kıştan belliydi TMO çok ucuza kışın iç piyasaya buğday pompaladı,Tüccarda şimdi rövanşını alıyor. Bisküvi bulgur un fabrikalarına bizden 1000liraya aldığı malı 650krs a verirse tüccarda şimdi eti senin kemiği benim misali yapar. Tarımın T sinden anlamayan bir bakan var yapacak bişey yok.

Arkadaşlar 12.5 protein değil de 12.4 gelirse 950tl yerine 800tl/ton fiyat verilmesindeki hakkaniyeti çözemedim

Sanırım 800 tl değil 10,5-11 arası 11-11,5 arası protein ve Rutubet Hektolitre gibi değerlere göre kademeli alınıyor geçen sene bu değerler 830 840 arası alındı yemlik 765 iken bu senede 860 900 arası olur 10,5-12,5 arası proteinli buğday

• Beğen
Tepkiler: ddtmywy
Fiyatlar bu gün itibari ile

Resimler ve ekler

• 20170713_195554.jpg
    20170713_195554.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 171
  • 20170713_195617.jpg
    20170713_195617.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 189

Toztoprak profil resminize bakınca bir traktör markasının bayisi olduğunuzu anlıyorum yani ticaretle uğraşıyorsunuz o yüzden bu şekilde paylaşım yapmak hakkınız anlam verebiliyorum. Sizin paylaştığınız resimle benim paylaştığım resmi size basit bir kafayla yorumlayayım sizin paylaştığınız resimde beyaz gömlekli bir adam (kemal kılıçdaroğlu)vatandaş kimliğiyle yanında kişilerle yolda yürüyor. Benim paylaştığım resimde ise devletin kocaman kocaman adamları (bakan sıfatıyla)devletin (dolmabahçe) resmi konutunda bir mutabakat imzalıyor. Varın şimdi siz düşünün aradaki farkı ben söyleyeceğimi söyledim.

Yanlışın var ticaretle hiç uğraşmadım, insanların en büyük yanılgısı bilgisi olmadan fikir yürütmesidir, resmide atmamın sebebi siyasetle sorunlarının çözüleceği fikrini yürütenlerin ne kadar büyük bir hata içinde olduklarını göstermek içindir, sen nasıl traktör resmine bakarak benim ticaret yaptığım yanılgısına düştün ve bir ton fikir yürüttün, siyasettede resimlere bakarak aynı yanılgıya düşen insanlar pek çok, ne iktidarlar ne muhalefetler ne siyasetin herhangibir çeşidi sorun çözmek için değildir, öyleymiş gibi pozlara bakmanın anlamı yok, insanların var olan sorunlarını siyaset çözecekmiş algısında olmaları en büyük yanılgılarıdır, siyaset çıkarlar dünyasıdır ve aslında çok ciddi bir iştir, çıkar için yapıldığı herkes tarafından bilinir, bu yüzden insanların makus talihini siyaset çözmek için uğraşmaz bile, fikir yürütmenin yada beklenti içinde olmanın anlamı yok, beklenti içinde olmak en büyük yanılgı olur, bu en büyük yanılgı insanlarda devam edegeliyor, dediğim gibi siyaset ciddi bir iştir ve benim mesleğimde olmadığından ve hatta sorunlarımı çözeceğini düşünmediğimden siyaset yapmanın anlamı yok, ama siyasetin işime yaramadığını bilmek bana yeter, koşullar böyle.

• Beğen
Tepkiler: onuryilmaz
Yanlışın var ticaretle hiç uğraşmadım, insanların en büyük yanılgısı bilgisi olmadan fikir yürütmesidir, resmide atmamın sebebi siyasetle sorunlarının çözüleceği fikrini yürütenlerin ne kadar büyük bir hata içinde olduklarını göstermek içindir, sen nasıl traktör resmine bakarak benim ticaret yaptığım yanılgısına düştün ve bir ton fikir yürüttün, siyasettede resimlere bakarak aynı yanılgıya düşen insanlar pek çok, ne iktidarlar ne muhalefetler ne siyasetin herhangibir çeşidi sorun çözmek için değildir, öyleymiş gibi pozlara bakmanın anlamı yok, insanların var olan sorunlarını siyaset çözecekmiş algısında olmaları en büyük yanılgılarıdır, siyaset çıkarlar dünyasıdır ve aslında çok ciddi bir iştir, çıkar için yapıldığı herkes tarafından bilinir, bu yüzden insanların makus talihini siyaset çözmek için uğraşmaz bile, fikir yürütmenin yada beklenti içinde olmanın anlamı yok, beklenti içinde olmak en büyük yanılgı olur, bu en büyük yanılgı insanlarda devam edegeliyor, dediğim gibi siyaset ciddi bir iştir ve benim mesleğimde olmadığından ve hatta sorunlarımı çözeceğini düşünmediğimden siyaset yapmanın anlamı yok, ama siyasetin işime yaramadığını bilmek bana yeter, koşullar böyle.

Konuşmandaki hangi yanlıştan başlasam bilemedim. Biz insanlar yani ikiye ayrılırız yönetenler ve yönetilenler. Yönetilenler herkestir buna muhalefet partileride dahil ama yönetenler tek iktidardır. Biz yönetilenlerin yönetenleri eleştirmesi siyaset değildir hak talebidir bunu ayırt edememeişsin. O yüzden bizim yaptığımız siyaset değildir ama senin yaptığın siyasettir sen benim paylaştığım resme karşılık Kılıçdaroğlunun resmini koydun işte bu siyasettir çünkü sende yönetilensin Kılıçdaroğluda yönetilen.

Konuşmandaki hangi yanlıştan başlasam bilemedim. Biz insanlar yani ikiye ayrılırız yönetenler ve yönetilenler. Yönetilenler herkestir buna muhalefet partileride dahil ama yönetenler tek iktidardır. Biz yönetilenlerin yönetenleri eleştirmesi siyaset değildir hak talebidir bunu ayırt edememeişsin. O yüzden bizim yaptığımız siyaset değildir ama senin yaptığın siyasettir sen benim paylaştığım resme karşılık Kılıçdaroğlunun resmini koydun işte bu siyasettir çünkü sende yönetilensin Kılıçdaroğluda yönetilen.

madem öyle traktör resmine bakıpda nasıl ticaret yaptığım yanılgısına düştün ve hakkımda bilmeden bir ton fikir yürütebildin, budamı yanılgı değil diyorsun, en iyisi siyaset yapacağına biraz daha dikkatli ol, çünkü yazılarımı her alıntılayarak cevabın kafanda üretiğin belirli fikirler doğrultusunda, gerçeklerden fersah fersah uzak yanılgıların yazıya dökülmüş hali, ilginç olan bu yanılgılara kendini kaptırmış gidiyorsun, her tespitini doğru sanan birinini hakkımdaki tespitlerimi okuduğumda kendisi hakkında yeterli bilgiyi edinmiş oldum zaten, daha fazla yazmıyacağım bu konuda,size iyi günler, forum katılımcılarınında bu konunun uzamış olmasından ötürü özür dilerim, bilmeden kırdıysam affola, maksadım siyaset değil hem benim mesleğimde değil zaten, mesleği siyaset olanlar forum yönetiminin izni varsa devam edebilir diye düşünüyorum, benim için sıkıntı olmaz ama biliyorumki sorunlarımı siyaset çözemeyecek.

madem öyle traktör resmine bakıpda nasıl ticaret yaptığım yanılgısına düştün ve hakkımda bilmeden bir ton fikir yürütebildin, budamı yanılgı değil diyorsun, en iyisi siyaset yapacağına biraz daha dikkatli ol, çünkü yazılarımı her alıntılayarak cevabın kafanda üretiğin belirli fikirler doğrultusunda, gerçeklerden fersah fersah uzak yanılgıların yazıya dökülmüş hali, ilginç olan bu yanılgılara kendini kaptırmış gidiyorsun, her tespitini doğru sanan birinini hakkımdaki tespitlerimi okuduğumda kendisi hakkında yeterli bilgiyi edinmiş oldum zaten, daha fazla yazmıyacağım bu konuda,size iyi günler, forum katılımcılarınında bu konunun uzamış olmasından ötürü özür dilerim, bilmeden kırdıysam affola, maksadım siyaset değil hem benim mesleğimde değil zaten, mesleği siyaset olanlar forum yönetiminin izni varsa devam edebilir diye düşünüyorum, benim için sıkıntı olmaz ama biliyorumki sorunlarımı siyaset çözemeyecek.
Bizim sorunlarımızı Atatürk çözmüştü zaten. Üreten köylü milletin efendisi diyerek. Ama bu ülke onun dediği herşeyin tersini yaptı. Onun 1900 lü senelerde gördüğünü 2010 larda daha hala görebilen yok. Biz burda üç kuruş beş kuruşun hesabını yapmıyoruz. Dışardan mal ala ala her yerimiz dış borç olacak sonunda nasıl zamanında bu ülke topraklarına çöktülerse yine çökecekler onun derdindeyiz. Ama Atamın dediği gibi Türk milletini yine onlara haddini bildirecektir.

Ne mutlu TÜRKÜM diyene !!!

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.