Gübrede İndirimmm

Ellerinde patladı alan olmadı elindekileri nakite çevirecekler üre kaça düştü ? 33nitrat birkaç ywre sordum yok diyorlar üre yerine 33lük atacam bulabilirsem millete kafayı yedirtecekler
Şimdi arkadaslarimin her bir veryansin edisine bir söz edeyim diyorum .Yazıyorum yazıyorum sonra söz maksadı aşar da yanlış anlasilirim hesabıyla siliyorum,bu aralar o kadar cok oldu ki.Bu sefer bir şey anlatayimda hatırlatma babında olsun.Herkes mutlaka izlemiştir bir belgeselde,yine arasak buluruz youtube ta falan.Kisaca
anlatayım:Bir sardalya sürüsü var takribi 100 tonluk bir büyüklük, okyanusta ışıl ışıl dolaşıyorlar derken yunus sürüsü bunların farkina varıyor ve çevreliyor derken foklar eşlik ediyor orkinoslar kilic baliklari sürüye dalıyor hepsi acımasızca saldırıyor.Saldiri havadan sümsük kuşlarının kamikaze dalislariyla muazzam bir görsellik kazanıyor bu arada bir kaç balinanın fena hamudlariyla sardalya sürüsünün perişan denilecek hali son buluyor.Derler ya tohumluk niyetine bir kac tanesi bile kalmiyor...
Muhtesem bir görsellik,Tam bir Halil Ibrahim sofrasi bereketi ve şenliği. Net hatırlamıyorum ama atıyorum bir saat icinde olay son buluyor aktörler dağılıyor denizin dört bir yanına...
Bizim çiftçi milletinin halini bu sardalya sürüsünün haline benzetiyorum,sonu benzemesin.Cevremizdeki her iş kolu sardalyaya bakan avcılar gibi ...
Söz maksadını aştıysa affola...

Screenshot_20220221-211550_1.png
Screenshot_20220221-211650_1.png

Bu gübrenin hepsi aynı diyorlar ama kalite sorunu benimde aklıma gelmiyor değil
Abi geçen sene Gübretaşın gübresinden başka bişey kullanmıştık. Verim Alamadık.

Acaba Gübre Firması mı hile yapıyor, satan bayi mi Sahte Gübre verdi Allah bilir.

Fiyatlar 4 bine 7 bin olmalı ama sahteciliğin de önüne geçilmeli. Denetimi de devlet yapsın bir zahmet Tarım ilçeler Laboratuvarlar niye var?

Gübreden voleyi vuran vurdu kıs kıs gülüyorlar biliyormuydunuz.

Aynı şeyi zira ilaç sıvı gübre vs. satanlar yapmak için geçen yılın 4 katı fiyat çekiyor herşeye.

Piyasa yakaladığını öpmeye çalışandan ibaret artık, çivisi çıkmaya müsaitti zaten dahada düzelmez, alıştılar iyice bi daha tuttuğunu öpmenin her yolunu uygularlar.

Bugün şöyle bir gübre indirim haberi gördüm.

Toros Tarım, bugün yaptığı basın açıklaması ile gübre fiyatlarındaki kampanyayı duyurdu. Şirket tarafından üretimi yapılan gübreleri kapsayan kampanyalarda fiyatlarda %30’ varan indirim yapıldı. Şirket tarafından yapılan açıklamada ise “Üreticilerin son dönemde yaşadığı ekonomik zorlukları hafifletmeyi ve tarımsal kalkınmaya destek olmayı amaçlıyor.” denildi.

Toros Tarım Gübre Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Toros Gübre / FiyatlarıFiyat / Ton
Can Gübre Fiyatı5400 TL
AS Gübre Fiyatı6000 TL
20.20 Gübre Fiyatı6050 TL
15.15.15 Gübre Fiyatı7000 TL
Üre Gübresi Fiyatı9450 TL

İlgili Haber : https://www.habereko.com/haber/toros-tarim-gubre-fiyatlarini-0-dusurdu/

Nitrat daha düşürmi sizce?
Bugün çok samimi olduğum bayii ile görüştüm Gemlik gübre 26 lık ta kampanya var 4550 veriyor fabrika 4000 den veriyormuş siparişler kapanırsa fiyatlar yükselir dedi diğer firmaların gübresi 5500 civarı dedi fabrikaların kampanyasına göre fiyatlar değişir diyor ben aldım 4550 de yüksek ama yapacak bir şey yok üre zamanı geçiyor çiftçilerin 26 lık gübreye talebi artarsa fiyatlar düşmeyebilir ytd

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin