Eşref Şekerli abimiz aracılığıyla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bozuk duzene esref sekerli ne yapacak bizim koyde 200 hayvan vardi su anda 45 hayvan var onun da kırk tanesi baska yerden alinma dana bu duzene bakan napacak sekerli ne yapacak sekersiz ne yapacak balikesirde egede iklim uygun arazi kıt buralarda ic anadoluda araziler bolundu genclere arazi yok araziyi birak ev yeri yok olsada yapsa bile bu seferde o hayati isteyen es yok köyde yasiyor adam mal basi bin lira kazansa 30 mali olsa 30 bin eder oda kimse o paraya durmuyor

Hayvan işine yatırım yaptığınızı düşünün ama o kadar belirsiz bir ortam var ki ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz.
Şu an aynı öyle bi durumdayız. bi arada göremediğim kadar bir miktarı parça parça çiftçilik ve hayvancılık yapmak için harcıyoruz ama her gün düşüncelerimiz değişiyo nedeni ise tarım bakanlığının aylık değişen kararları yüzünden.
Devletin getirdiği hayvanların durumu malumunuz,ya zamanında getiremiyor yada geldiğinde üretici onların hastalıklarıyla mücadele etmekte. Bir aydır yurt içinde damızlık vasfı taşıyan boş düve arıyoruz bulamadık,şuanki tek çare yurt dışı,devlette bunu tek eline alırsa kim devletin uygun vasıftaki hayvan getireceğine inanacak.
Şahsen ben güvenip getiremem eminimki buradaki arkadaşlarda getirmez.
Yurt dışı fiyatlarını da araştırıyorum neredeyse herkes aynı fiyatları söylüyor Eşref şekerli yede sordum oda aynı fiyatı verdi ama benim dediklerimi uygularsan 3 ay içinde telef olan hayvanlar benim dedi. Bu adam art niyetli olsa böyle bişey diyeceğine inanmıyorum,diğer sorduklarım öyle bir teminatta vermedi biraz araştırdığımda getirdiği malın arkasında duymayanlar da var.
Devletin her müdahalesinde tarım ve hayvancılık darbe almakta bence de devlet bu işlerden elini çekmeli çiftçinin kazandığında gözü olmamalı bu işi hakkıyla yapanlara bırakmalı sadece denetleme yapmalı.
Memleketin dürüst güvenilir esnafa ihtiyacı var.
Şekerli ninde işini düzgün yaptığına inanıyorum.
.

Yapmayın arkadaşlar eşref şekerliyi bu kadar eleştirdiniz bu haksız eleştirileri hak etmiyor. yok tüccarmış yok danışmanlıktan şu kadar para alıyormuş... arkadaş zorla kimseye ne mal satıyor nede danışmanlık adamcağız bilgisini paylaşmaya çalışıyor ister dinle ister dinleme, bal tutan parmağını yalar diye bir atasözü vardır,kendisne fayda sağlarda başkasına zararımı var.

yani devlet tarım ve hayvancılıkta ticari boyutta el çeksin.
Eşref efendi ne demiş kısa özet devlet bu işe karışmasın.
harman zamanı ofis buğday almadığı zaman tüccarla yaşananları hep gördük.
aynı şey devlet tarımdan el çeksin bencede çeksin.

yani devlet tarım ve hayvancılıkta ticari boyutta el çeksin.
Eşref efendi ne demiş kısa özet devlet bu işe karışmasın.
harman zamanı ofis buğday almadığı zaman tüccarla yaşananları hep gördük.
aynı şey devlet tarımdan el çeksin bencede çeksin.
Eşref sekerliye bukadar takılmaya gerek yok sonuçta tarım ve hayvancılığı bu hale o getirmedi adam bişeyler anlatıyor fikirlerini beğenen uygular beğenmeyen dinlemez bile

doğru bir bakış açısı.
ben eşref şekerlinin çifçileri manupüle ettiğini düşünüyorum.
aradan çıkarılmaya uğraşan aracılardan biri bu adam.
tarım bakanı yanlış işler yapıyormu kesinlikle yapıyor.
ama eşref şekerli gibi tüccarlar çiftçinin sırtında çıban durumunda bunuda görmek gerek.
Eşref efendi burada devlet eliyle ithalat olmasın biz yapalım diyor.
asıl söylenmesi gereken devlet ithalatı düzgün yapsın olmalı.
kendi karlılığını korumak için çiftçinin ağzından konuşuyor.
çiftçiyi düşünmüyor bu adam.

Senin dediğinde doğru olabilir ama Türkiye tarımı için güzel şeyler yapıyor güzel bilgiler veriyor ben eşref şekerliyi sadece verdiği bilgiler için seviyorum. Bakanlarımız ve altında çalışan memurlar tarımı hiç bilmiyor.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Senin dediğinde doğru olabilir ama Türkiye tarımı için güzel şeyler yapıyor güzel bilgiler veriyor ben eşref şekerliyi sadece verdiği bilgiler için seviyorum. Bakanlarımız ve altında çalışan memurlar tarımı hiç bilmiyor.
adamın tarımsal bilgi vermesine hiç lafım yok.
ama tarım politikaları üzerine karşıdan ahkam kesmek kolay.
bu ülkeye dünya bankası ekonomist gönderdi adam ekonomiye bir etki edemedi.
rant düzeni önünde çaresiz kaldı.

adamın tarımsal bilgi vermesine hiç lafım yok.
ama tarım politikaları üzerine karşıdan ahkam kesmek kolay.
bu ülkeye dünya bankası ekonomist gönderdi adam ekonomiye bir etki edemedi.
rant düzeni önünde çaresiz kaldı.

Biz neden bahsediyoruz siz ne diyorsunuz. Biz tarımdan bahsediyoruz siz ta 20 yıl önceki gelen ekonomistten bahsediyorsunuz. Belliki siyaseten fanatik bir taraftarsınız. Kardeşim üzerinden geçmiş 20 yıl her fırsatta oturup ondan mı bahsedelim şimdi biz bizleri ilgilendiren tarımla ilgili konuşuyoruz.

Biz neden bahsediyoruz siz ne diyorsunuz. Biz tarımdan bahsediyoruz siz ta 20 yıl önceki gelen ekonomistten bahsediyorsunuz. Belliki siyaseten fanatik bir taraftarsınız. Kardeşim üzerinden geçmiş 20 yıl her fırsatta oturup ondan mı bahsedelim şimdi biz bizleri ilgilendiren tarımla ilgili konuşuyoruz.
ben rant düzeninden bahsediyorum.
ziraat odalarını kooperatifleri tekeline alan tüccar başkanlardan bahsediyorum.
çiftçinin karlılığını düşünmeyen çiftçinin üzerinden nasıl daha fazla para kazanırım mücadelesi veren tiplerden bahsediyorum.
tarım Bakanlığı ticareti beceremiyor buna eyvallah diyorum.
fakat hayvan ithalatı yapan tüm tüccarların devlet ithalat yapmasın çığırtkanlığına sırt çevrilmesinden bahsediyorum.
bu adamın devlet ithalat yapmasın biz yapalım deyişi sizi rahatsız etmiyorsa benim için hiç sorun yok.
kesinlikle benin açımdan bir sıkıntı yok.
ben ithal getirmem gereken ürünlerini aracısız alabiliyorum aracı yani tüccar varken olan durumuda yaşadım gördüm.
tüccarlı ticaretten memnunsanız tabiki bana size bol kazançlar dilemek düşer.

şahsi görüşüm tarımın sırtındaki yük aracılar eşref şekerlide aracılık düzeninin önde gelen temsilcilerinden.

her tartışmada buğdaydan hayvan ithalatına aracı tüccara söven çiftçi bu işin başını çeken bilgi veriyorum falan feşmekan adı altında bu yapıyı ayakta tutmak için çabalayan adama bize tarım ve hayvancılık öğretiyor diyip arka çıkıyor.

beni ticari görüşlerim baya geri kafalıdır kusura bakmayın böyle sevilen bir abinize yanlış dedim.

İlhan usta sen de kendi pencerenden bakiyorsun ama esref de zorla satmiyor ki
zorla satıyor demedim zaten devletin tamamen ithalattan elini çekmesini istiyor.
bana tuhaf gelen bu.
bu adam bilgi veriyorum adı altında kendine ters düşen durumlara tepki verecek bir topluluk oluşturma derdinde. bana öyle geliyor heralde bir çiftlikbank zedenin söylediği gibi bu kadar insan yanılıyor olamaz [emoji6]

• Beğen
Tepkiler: kiyoshi ve Emreeed
zorla satıyor demedim zaten devletin tamamen ithalattan elini çekmesini istiyor.
bana tuhaf gelen bu.
bu adam bilgi veriyorum adı altında kendine ters düşen durumlara tepki verecek bir topluluk oluşturma derdinde. bana öyle geliyor heralde bir çiftlikbank zedenin söylediği gibi bu kadar insan yanılıyor olamaz [emoji6]
Bence eşref şekerli popüler olabilir ama piyasayı manupule edebilecek biri değil et fiyatları yükseldiğinde cumhurbaşkanı başbakan bakanlar hepsi günlerce TV de konuştu eti dusuremediler okadar ithalat yapıldı bi süre düştü geri yükseliyor ( yanlış anlaşılmasın etin fiyatı düşsün demiyorum) yani işin özü okadar kitleleri etkileyek piyasalari değiştirecek konumda biri değil

Bence eşref şekerli popüler olabilir ama piyasayı manupule edebilecek biri değil et fiyatları yükseldiğinde cumhurbaşkanı başbakan bakanlar hepsi günlerce TV de konuştu eti dusuremediler okadar ithalat yapıldı bi süre düştü geri yükseliyor ( yanlış anlaşılmasın etin fiyatı düşsün demiyorum) yani işin özü okadar kitleleri etkileyek piyasalari değiştirecek konumda biri değil
ustam İnternette köylüde para var kafasıyla nasıl arama yapılıyor.
bu adam bu işlere yeni giren konuya vakıf olmayanlara beni dinle bu işe rahat gir diyormu diyor.
destekleme hibe ne varsa hepsine sokuyormu sokuyor.
150bin masrafı olmayacak çiftliği 500bine kitliyormu kitliyor.
hibelerin boşa patlamasına çanak tutulmuş oluyormu hayır. [emoji16]

ustam İnternette köylüde para var kafasıyla nasıl arama yapılıyor.
bu adam bu işlere yeni giren konuya vakıf olmayanlara beni dinle bu işe rahat gir diyormu diyor.
destekleme hibe ne varsa hepsine sokuyormu sokuyor.
150bin masrafı olmayacak çiftliği 500bine kitliyormu kitliyor.
hibelerin boşa patlamasına çanak tutulmuş oluyormu hayır. [emoji16]
Benim izlediğim programlarda hayvancılık işine şirket patronları zenginler değil bu işi yapanlar girsin diyordu. Kimin çiftliği kaç paraya çıkıyordu fazlasına mi çıktı onu bilemem. Danışmanlık yapıyor hayvan alıp satıyor adam ticaretini yapıyor herkes gibi . TV programı sunması bunlara engel değil bence herkesin aklı var fikri var araştırsın biraz hazır bilgi herkesin kolayına geliyor birinden akıl alipta işi tutmayanlar hep kızacak birini ariyor. Beni yanlış anlama ben burda kimseyi savunmak için yazmıyorum

Benim izlediğim programlarda hayvancılık işine şirket patronları zenginler değil bu işi yapanlar girsin diyordu. Kimin çiftliği kaç paraya çıkıyordu fazlasına mi çıktı onu bilemem. Danışmanlık yapıyor hayvan alıp satıyor adam ticaretini yapıyor herkes gibi . TV programı sunması bunlara engel değil bence herkesin aklı var fikri var araştırsın biraz hazır bilgi herkesin kolayına geliyor birinden akıl alipta işi tutmayanlar hep kızacak birini ariyor. Beni yanlış anlama ben burda kimseyi savunmak için yazmıyorum
ustam iyi niyetinden şüphem yok.
tv programı yapması faydalı.
youtube videoları beni rahatsız edecek derece çiftçiyi küçük gören konuşmalar dolu ben böyle yorumluyorum.
böyle konuları tartışmassak yanlışlarımızı göremeyiz.
tv programı yapan izleyici iyice kör cahil yerine koyanlar var onlara dahada tepkiliyim aslında.
uygun bi zamanda diğer fenomenleride gündeme alalım yeni başlayanları yanıltacak konuşnalar yapan doğrumu yanlışmı konuşuyor tartışalım.
uçakla inek getirdim diyen sencer gibi bir adı vardı.

ben rant düzeninden bahsediyorum.
ziraat odalarını kooperatifleri tekeline alan tüccar başkanlardan bahsediyorum.
çiftçinin karlılığını düşünmeyen çiftçinin üzerinden nasıl daha fazla para kazanırım mücadelesi veren tiplerden bahsediyorum.
tarım Bakanlığı ticareti beceremiyor buna eyvallah diyorum.
fakat hayvan ithalatı yapan tüm tüccarların devlet ithalat yapmasın çığırtkanlığına sırt çevrilmesinden bahsediyorum.
bu adamın devlet ithalat yapmasın biz yapalım deyişi sizi rahatsız etmiyorsa benim için hiç sorun yok.
kesinlikle benin açımdan bir sıkıntı yok.
ben ithal getirmem gereken ürünlerini aracısız alabiliyorum aracı yani tüccar varken olan durumuda yaşadım gördüm.
tüccarlı ticaretten memnunsanız tabiki bana size bol kazançlar dilemek düşer.

şahsi görüşüm tarımın sırtındaki yük aracılar eşref şekerlide aracılık düzeninin önde gelen temsilcilerinden.

her tartışmada buğdaydan hayvan ithalatına aracı tüccara söven çiftçi bu işin başını çeken bilgi veriyorum falan feşmekan adı altında bu yapıyı ayakta tutmak için çabalayan adama bize tarım ve hayvancılık öğretiyor diyip arka çıkıyor.

beni ticari görüşlerim baya geri kafalıdır kusura bakmayın böyle sevilen bir abinize yanlış dedim.

Hala ısrarla olayı başka taraflara çekiyorsun kardeşim yahu. Şu bir kafana sok eşref şekerli ismini ilk defa burada duydum daha sonra araştırdım kimmiş bu adam diye ve internetteki resimlerini görünce tanıdım bazen tv de denk geliyor program yapıyor çiftçi kanallarında görüyorum ama durup hiç bir programını izlemedim çünkü bende hayvancılık yok sadece tarım var o yüzden izlemedim hiç adamı bilip bilmeden abin diye konuşma bu bir. Diğeri ise bak ben çiftçiyim ve bu adam eşref şekerli benim hayatımı hiç etkilemiyor ama tarım bakanlığının aldığı her karar beni, benim gelirimi, benim ailemi etkiliyor bunu neden anlamakta direniyorsun tarım bakanlığını savunacağım diye olayı başka tarafa çekiyorsun. İlk defa bu ismi burada duydum ama söyledikleri demeci yalan mı değil mi ona bakacaksın sen sonuna kadar doğru. Doğru söz nereden gelirse gelsin eğri bir adamdan gelse doğru söz doğrudur bunu değiştiremezsin. Sen bir kere kafayı takmışsın dinleme kardeşim adamı izleme programını alma sattığı malı gelip senin gırtlağına mı sarılıyor zorla beni izle mi diyor hayır.

Hala ısrarla olayı başka taraflara çekiyorsun kardeşim yahu. Şu bir kafana sok eşref şekerli ismini ilk defa burada duydum daha sonra araştırdım kimmiş bu adam diye ve internetteki resimlerini görünce tanıdım bazen tv de denk geliyor program yapıyor çiftçi kanallarında görüyorum ama durup hiç bir programını izlemedim çünkü bende hayvancılık yok sadece tarım var o yüzden izlemedim hiç adamı bilip bilmeden abin diye konuşma bu bir. Diğeri ise bak ben çiftçiyim ve bu adam eşref şekerli benim hayatımı hiç etkilemiyor ama tarım bakanlığının aldığı her karar beni, benim gelirimi, benim ailemi etkiliyor bunu neden anlamakta direniyorsun tarım bakanlığını savunacağım diye olayı başka tarafa çekiyorsun. İlk defa bu ismi burada duydum ama söyledikleri demeci yalan mı değil mi ona bakacaksın sen sonuna kadar doğru. Doğru söz nereden gelirse gelsin eğri bir adamdan gelse doğru söz doğrudur bunu değiştiremezsin. Sen bir kere kafayı takmışsın dinleme kardeşim adamı izleme programını alma sattığı malı gelip senin gırtlağına mı sarılıyor zorla beni izle mi diyor hayır.
haklısın tarım bakanlığına dönelim.
yazının en başında gelmek bilmeyen ithal hayvanlar neden gelmiyor.
tarım bakanını savunmuyorum kesinlikle siyasi yandaşlık çiftçiye fayda sağlamaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...