Aynı güçte daha iyisi varmı ?

Geçenlerde internette gezen bi video vardı hatta trakkulüpte de paylaşmışlardı. Yeni kasa TDD, arkasında ortakolu ayarsız patlatmayı çekmeye çalışıyodu. Sonradan 5600 e takıp bir de TDD nin çekemediği pulluk MF ye dokunmadı bile diye övünmüşlerdi. O MF en az 130 beygir gücündeki 5613 müş demek. Kıyaslamayı ikisi arasında yapıyorsanız haklısınız bundan güçlüsü yok ama sona gelince çapraza aldığını gördük :) El yumruğu yemeyen kendininkini balyoz sanarmış misali yersiz bir yorum olmuş bu...

Her traktörün eksik fazla yönleri olur. Kimi inişte kimi tarlada kimi yakıtta kimi sıcakta ortaya çıkar traktörün yaptığı yapacağı iş bellidir tarlanın ucunda yada evde kimse elinde kupayla beklemiyor. İyi kötü iş görüyorsa ondan iyi traktör yoktur. Her değişimde önceki marka kötü oluyor ama binerken ondan iyisi yok diyoruz. Traktöre koyacak mazot bulakta gerisi hikaye.

Arkadaşlar sakin olalım. Renkler ve zevkler tartışılmaz ama işin ucunda ekmek parası var. Eğer millet olarak özeleştiri yapmadan sadece benim dediğim doğru diyerek kimse bir yere varamaz. El elden üstündür.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

El elden ustunse saygi gosterecek.Tamam resat altini olabilir ama bu onun herseyde ustun oldugunu gostermez.iki motorun sahibide ayni kisi ve zetor daha iyi diyoyorsa demekki zetor iyidir.Bellemisler parcasi bakkalda bulunur yok resat altini.Ne bu ya gina geldi.Hani bilmesek mfyi yutacagiz.Ben 71 beygir motora 4 yildir 3 mt mikser kullaniyorum mf6455 1 yil kullandi arkayi dagitti 15000 masraf acti.sordun mu saft uzunmus baski yapmis dediler.1 yildir baski yapmayan yeni mi yapti yada nasil ciftcisin gormuyomusun saftin uzun oldugunu hep bi manalari var

MF nin iyiliği(belli bir kesim için iyi) ve çok tutulması bizim ülkemizde geçerli .Gerçi CNH den az tutuluyor orası ayrı. Gerçekten dünya piyasına baktığımızda Kuzey güney Amerika ve Avrupa pazarına baktığımızda esamesi okunmaz.(hatta abd de göremezsiniz.) Bide avrupada üretildiği ve Agco çatısı altında olduğu halde. Asya piyasasını saymıyorum bile. Ülkemizdeki piyasasını ise Uzel e borçlu.Mf ile ilgili görüşüm tipik bir ülkenin yerli malı gibi işte belirli bir seviye dışarıya açılmış ama hiç bir zaman worldwide olamamış bir marka.Bide motor üretme işi sanattır herkes yapamaz şanzumana 4 bölme koyup , kabine mekanik süspansiyon koymaya benzemez bu işler.Mf zetor kıyaslamasına gelince Zetor Mfden hem sağlamdır hemde az yakar kanaatindeyim. En azından kullananlar öyle sölüyor.

Ben ilk yorumumu tekrarlıyorum başkasının yumruğunu yemeyen kendininkini balyoz sanarmış
Ek yapmam gerekirse tüm tarla işlerinde ayni beygir motorlarla kimseye yenilmedim bu kullandigim her motorun mükemmelliginden degil işin püf noktalarini bilmemden mesela benim kudretle maxima beraber herg yaparken aynı gidiyorlardı bazen kudret maximayı sıkıştırıyordu (tabi kudret5li maxima6li pullukla) ama baska bi tarlada maxima 110luk haşmete tur atmış haşmet 5li maxima6lı yine

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
15094854_10210275774944548_8505250807138511244_n.jpg

Şu tabloluk fotografda pulluklar ayni.. motorlarda ayni kisinin..

Zetor 10641-102 bg
Mf 6460-120 bg civari galiba

Sahibi Zetor diyo.. zaten önde gidiyo.

*bizim 90'lil zetorla hic batmadan kullandigimiz romorku bizden buyuk mf batirdi biz cektik.. videosu var. Kendi adima mf ayni is makinasi gibi rahat konforlu ama tekerde o zetordaki "tirmalamayi" yere yapismayi hissetmedim..

---

Yanlis anlasilmasin her konuda her acidan zetor ustun demiyorum..

Cekiste emsalsiz (tork/t.yedegi tablolari ortada)
En az yakitta 1. Degilse 2. (Yakit tuketim testleri ortada)

Saglamlikta en iyi mi bilmiyorum en iyilerden biri olduguna eminim..

Diger; 2 el - parca/sevis - luks/konfor vs onlar duruma/kisiye gore degisir..

Herkese sevgi ve saygilar:)

Bu muhabbet te alakası yokken Zetora dallanmış ya helal olsun..

sayın ismail tutar bana gönderme yapmaktansa benim yazdığım gönderiden önceki bikaç arkadaşın yazdığını okusaydın niçin böyle yazdığımı görürdün. Doğru alakası yokken zetorcular :) girdiler zetor var gibilerinden vicdanen rahatsız oldum yazdım yahu siz zetoru ls traktörler steyr le başakla felan karşılaştırın MF nedir :)

Kim demis atasi mayasi mfdir diye.once baskalarinin motorunun yerine kendisi bir motor yapip taksin ondan sonra dusunulur ata maya meselesi.atamayacaksiniz su basma kalip dusunceleri kafanizdan.

kardeşim MF 1974- 1975 model 168 ler 188 ler 30.000-32.000 arasında kapış kapış satılıyor senin zetorun 2009 model çiftçekerine adam 35.000 diyor gidip soran yok 168 ve 188 ler 41 yaşında dikkatini çekerim .

Abi zaten konforuna kalitesine tutulmasina laf eden olmadiki.illaki bi motorda bunlar mevcut diye en iyi çekişe sahip diye bisey yokki.Anlatmak istedigimiz bu.Ama tebrik etmesinide bileceksin.madem mf bu isin atasi mayasi bi ornek vereyim.Yıl 2006 biri akrabam biri arkadasim 3075 aldilar bende same 75.Arkadasim olaninki 2 vitesten atmalar ikinci vites dislisini kirmalar ve en sonunda ön cekerleri kirmaya basladi yaptilar yine ayni sorun katir kutur otuyordu satti erkunt aldi yine degistirme icerisinde.Akrabam olandA revizyon ettirdi kullanmaya devam ediyor.Ama benim same 8000 saate dayandi birak revizyonu fln daha orjinal balata ile calisiyor.Bunun disinda 3075lerin yaktigi fazla mazotu hic saymiyorum bile

Arkadaşlar sakin olalım. Renkler ve zevkler tartışılmaz ama işin ucunda ekmek parası var. Eğer millet olarak özeleştiri yapmadan sadece benim dediğim doğru diyerek kimse bir yere varamaz. El elden üstündür.

doğru konuşmuşsunuz ama yaradan insana bir akıl vermiş mantık vermiş hesap kitap vermiş biz objektif bir şekilde karşılaştırma yapıyoruz. MF nin 75 beygir çiftçekeri 5410 kaç para ve diğerlerinin ederi nedir kaç beygir denk geliyor fiyat olarak bir bakın lütfen.

• Beğen
Tepkiler: Proxima 7441

Geçenlerde internette gezen bi video vardı hatta trakkulüpte de paylaşmışlardı. Yeni kasa TDD, arkasında ortakolu ayarsız patlatmayı çekmeye çalışıyodu. Sonradan 5600 e takıp bir de TDD nin çekemediği pulluk MF ye dokunmadı bile diye övünmüşlerdi. O MF en az 130 beygir gücündeki 5613 müş demek. Kıyaslamayı ikisi arasında yapıyorsanız haklısınız bundan güçlüsü yok ama sona gelince çapraza aldığını gördük :) El yumruğu yemeyen kendininkini balyoz sanarmış misali yersiz bir yorum olmuş bu...

yav he he sende haklısın

doğru konuşmuşsunuz ama yaradan insana bir akıl vermiş mantık vermiş hesap kitap vermiş biz objektif bir şekilde karşılaştırma yapıyoruz. MF nin 75 beygir çiftçekeri 5410 kaç para ve diğerlerinin ederi nedir kaç beygir denk geliyor fiyat olarak bir bakın lütfen.

Ne yani cok para olunca kaliteli mi oluyor.Hayir benim anlamadigim siz mfciler zetoru birak dunya devi jd yide begenmiyosunuz.jd dedigin firma sadece argesine bilmem kac milyon dolar harciyor.motorunu sanzumanini kendisi yapiyor.yillarca avrupada teknoloji lideri olmus ilk dört ceker ve ilk dizel traktor cikarmis sameyide begenmiyosunuz ona keza Alman devi deutzu begenmiyosunuz ls yi steyri traktorden saymiyorsunuz.Allah askina sizin icin tek mf mi var

• Beğen
Tepkiler: johndeere2030