tümosan 90.80 ile kubota m9540 kapışması

Ynt: tümosan 90.80 ile kubota m9540 kapışması

Freston link=topic=47188.msg519278#msg519278 date=1327403768' Alıntı:
Tamam tamam alın siz tümonuzu başınıza çalın okey ben kubota ile mutluyum.Dahada bu konuya ve bunun gibi saçma sapan konulara yazmam.

Konuşuyorduk.. :8

demir45 link=topic=47188.msg519276#msg519276 date=1327403452' Alıntı:
Birde Valtra Tümo çekişmesinde Yeşil Valtra bölündüydü onu ne yapacağız şimdi.. :) Tümosanada o kadar para versek o da illaki kaliteli,müşterinin istediği gibi konforlu bir traktör üretir...
Zaten Tümosanda almam Kubotada alam ilk başlar çok güzel geliyordu ama serbest piyasa rakip çok Avrupaya geçtiğimizde Kubotada sıradanlaşıyor bana göre...
Şunu yazmayı unuttum ayrıca valtranın falan gözümde bi değeri yok o zaman tümosanda kubota kalitesinde bi traktör yapsında onu alalım.
.

Freston link=topic=47188.msg519286#msg519286 date=1327404134' Alıntı:
Şunu yazmayı unuttum ayrıca valtranın falan gözümde bi değeri yok o zaman tümosanda kubota kalitesinde bi traktör yapsında onu alalım.
.

O zaman herkes Tümoya 100 milyar vermek yerine gider aynı paraya ben olsam mesela Masseylere bakarım..Tümosan ucuz olduğu için tercih ediliyor.. :)

niye birbirinize çamur atıyorsunuz arkadaşlar her çekişmede çeken iyi motor çekilen kötü motor durumuna düşüyor şimdi bi motor çekiliyorsa kötümü oluyor yani boşverin bunları siz kendi dalganıza bakın herkesin motoru kendine güzeldir kimsenin motorundan kimseye fayda yok burada kırıp üzmeyin kendinizi ......?

tümosan kabin içi konforu ve tipte göze hoş gelecek düzeltmeler yapsa daha hızlı büyür. burda hırslanma sonucu tümosana fazla devir vererek kubotayı geçmiş amagenede tümosanı fazla abartmadanyorumlamak lazım. tümosan ünüversitelerle işbirliği halinde çalışmalara devam ediyor.kuşşkusuz daha kaliteli tümosanlarıda gelecekte göreceğiz. fiyatı çok satmasında etken ama eski traktörden inip tümosana binen için tümosanın yeterli olduğunu anlıyoruz. biraz şikayetçiler olmakla beraber genelde memnun çiftçi motorlarından. memnun olmasa tümosan bu kadar traktör satamazdı. her ne kadar fiyatta ucuz olsa başka markaya yönelinirdi. ama genede kubotayla karşılaştırıp kalite yönünden tümosanı örselememek gerek.

Freston link=topic=47188.msg519268#msg519268 date=1327402931' Alıntı:
Tümosanla kubotayı karşılaştırmak zaten hata tümosan sadece bi çevrede yayılır kubota dünyanın heryerinde var.O parayı verdikten sonra en azından bölünmez o traktör...
Kubota bölünmez diye bi garantimi var?Kul yapısı bu...

Şurda 1 sene millet kubota gördü türkiyede aşık oldu arkadaş,sanki kubota senelerdir türkiye piyasasında da millet bakıp görmedi.Amma abarttınız işte video herif tepelemiş kubotayı.Ha bu demek değil ki kubota kötü tümosan iyi.Sadece bir video.Nereniz eksilir nereniz artar bir videodan.10 sayfa olmuş essahtan bir konu varmış gibi ortada.Daha ne bölünmüş bölünmemiş tartışıyosunuz.

Ben açıkça beğenmiyorum tümosanı ama bakalım kubota da tümosan kadar motor satsın,bölünen bölünmeyen,arızası servisi ortaya çıkar.Fuardan fuara kubota gören adamlar kubotanın kalitesi de cartı da curtu da sayıyor da sayıyor.Türkiyedeki en fazla çalışmış kubota kaç saat yapmıştır acaba ben merak ediyorum.Fanatiklik başa bela kusura bakmayın ama çok abartıyorsunuz.Biraz gözlerinizi açın da etrafa da bakın.

tümosan bi kere bölündü diye onu aşşağılamk nedentümosan devletin elindeydi atıl bi şekildede bekletiliyordu. bazıları özelleşme öncesi tümosanları övüyor ama yinede özelleştikten sonra tümosan kendine geldi hızlı adımlarlada ilerliyor. ben tümosan sahibi değilim tarafsız değerlendiriyorum. aşşağılayıp hakir görmekte gereksiz en azından motorları kesinlikle kendini kanıtladı 70-56 ve 65-46 nın motoru tümosan bu motorlaı beğenmeyen yok gibi o halde demekki tümosanda iyidir.dayanıklılık yönünden hiç bi şüpheye mahal yok bence.

:D Kubotada bölünmüştü. Arkadaşlar motorları tutan 4 tane civatadır. Bunda abartılacak bir şey yok. Ha makinanın şasesi olur bölünmez. Kubotanın Türkiyeye gelen M 40 serilerinde de yarım şase var. Bende Kubotayı seviyorum. Ama alamadık. Çünkü o kadar tarlamız yoktu. Gittik Tümosan aldık. Onu kullandık. Kötü motor mu hayır. Ama konforu yok. O da parasına göre motor oluyo. New Hollanddaki süper dümenleme özelliği en aşağı 3.000 euro diye biliyorum. Parayı veren süper dümenleme özelliğini taktırır oda sadece T 4000 serisinde. Kavgaya gerek yok. Boşverin isterse 50 sayfa olsun milleti engelleyemeyiz ki :)

çagrı muhalefet olsun diye degil sadece merak ettigin iki sorunu cevaplayayım.. kubota m40 serisini ilk alanlardan yahya abi şuan 9ay da 1000saate getirdi.. servis ve yedek parca konusunda çok iyiler şuanakadar hiç problem yaşamadık parça ortalama 2-3günde geliyor enfazla servise.. bu konuya önem verdikleri için takdir ediyorum bi kullanıcı olarak..

yavuz cum teşekkür ederim cağrı arkadaşa gerekeni yapmışın arkadaşım jd kapımda halen var senin bölgende jd kendisini kanıtlamış herşey yakınızda aama baharda jd 5725 2010 4x4 işlerin bol zamanı nadasta malatya servisine götürdüm bayi meğer hakkımı arıyorum ve elazığ servisiyle arayı açtım ve japonlardan motor aldım diye 7 gün motor serviste parçadan yatırdı daha sonra başka bir jd bayi bana en fazla 2 içinde ivedi kargoyla parça elinde olur dedi sebep adam 2 kuruş kargo parası artı ders vermek için yatırdı arkadaşların motorları yardıma gelmeseydi nadasları artık güze bırakırdık demek iştedim trakyada jd alt yapısı sağlam ama doğuda kara düzen kusura bakma bizde bir atasözü var it itin etini yermi doğru bir laf bölge müdürü telefonları açmaz jd servis müdürleri sekretere daha gelmedi telefonu açsada kuru kalabalık ama kubota istanbul müdürleri 24 saat ceple ara diyorlar aklan ne gelirse diyeceğim en fazla 2 yılda türkiyede kubota ilk 5 içine girer buda sağlam ve az yakıtlı motor ve hepsinden önemlisi ( MÜŞTERİ MEMNUNİYERİ )

yahya link=topic=47188.msg520201#msg520201 date=1327498774' Alıntı:
yavuz cum teşekkür ederim cağrı arkadaşa gerekeni yapmışın arkadaşım jd kapımda halen var senin bölgende jd kendisini kanıtlamış herşey yakınızda aama baharda jd 5725 2010 4x4 işlerin bol zamanı nadasta malatya servisine götürdüm bayi meğer hakkımı arıyorum ve elazığ servisiyle arayı açtım ve japonlardan motor aldım diye 7 gün motor serviste parçadan yatırdı daha sonra başka bir jd bayi bana en fazla 2 içinde ivedi kargoyla parça elinde olur dedi sebep adam 2 kuruş kargo parası artı ders vermek için yatırdı arkadaşların motorları yardıma gelmeseydi nadasları artık güze bırakırdık demek iştedim trakyada jd alt yapısı sağlam ama doğuda kara düzen kusura bakma bizde bir atasözü var it itin etini yermi doğru bir laf bölge müdürü telefonları açmaz jd servis müdürleri sekretere daha gelmedi telefonu açsada kuru kalabalık ama kubota istanbul müdürleri 24 saat ceple ara diyorlar aklan ne gelirse diyeceğim en fazla 2 yılda türkiyede kubota ilk 5 içine girer buda sağlam ve az yakıtlı motor ve hepsinden önemlisi ( MÜŞTERİ MEMNUNİYERİ )
2 yılda ilk 5 içine girsin,o zaman görürüz biz de 24 saat telefonla ulaşılıyor mu servis imkanı parçası var mı yok mu ne kadar sağlam ne kadar az yakıtlı.Sizler de dünyayı kurtarmış gibi abartmazsanız emin olun daha çabuk yayılacaktır :)

çağrı abartı degil parça yönünden sıkıntı yaşatacak en son ital marka kubota dır.. disbritör arada yok direk fabrka getiriyor traktör ve yedek parçayı.. ben gördüm cok hılı ve sorunsuz parça konusu.. yeterki servis talep etsin rapor tutsun hemen kargoya veriliyor parça.. gecen uzun zamandır çalıştırmadıgımızdan fren merkezinde conta donmuştu sanırım hafif yağ sızdırdı servis geldi baktı 1-2 gun sonra parca geldi conta degil komple fren merkezini göndermişler komple degişti servis bunu beklemiyordum ilk parça tecrubemizde oldu .. ve kutusunda made in japan yazıyordu yedek parçanın.. köyümüz 60km merkeze servis 2 defa geldi gitti sorunsuz taktı kontrol etti.. biz alırken müdürleriylede görüşmemizde servis rapor tutsun biz traktörü komple değişiriz japonlar sattıkları malın arkasında dediler bizim için sorun degil dediler ve test etmiş oldum gercekten öle.. japon genel müdür zaten başlarında... yerlilerden erkunttada parça konusunda hiç sıkıntı yok onuda görmüştüm belirteyim..

ceya023 link=topic=47188.msg520677#msg520677 date=1327566002' Alıntı:
çağrı abartı degil parça yönünden sıkıntı yaşatacak en son ital marka kubota dır.. disbritör arada yok direk fabrka getiriyor traktör ve yedek parçayı.. ben gördüm cok hılı ve sorunsuz parça konusu.. yeterki servis talep etsin rapor tutsun hemen kargoya veriliyor parça.. gecen uzun zamandır çalıştırmadıgımızdan fren merkezinde conta donmuştu sanırım hafif yağ sızdırdı servis geldi baktı 1-2 gun sonra parca geldi conta degil komple fren merkezini göndermişler komple degişti servis bunu beklemiyordum ilk parça tecrubemizde oldu .. ve kutusunda made in japan yazıyordu yedek parçanın.. köyümüz 60km merkeze servis 2 defa geldi gitti sorunsuz taktı kontrol etti.. biz alırken müdürleriylede görüşmemizde servis rapor tutsun biz traktörü komple değişiriz japonlar sattıkları malın arkasında dediler bizim için sorun degil dediler ve test etmiş oldum gercekten öle.. japon genel müdür zaten başlarında... yerlilerden erkunttada parça konusunda hiç sıkıntı yok onuda görmüştüm belirteyim..
Ben genel olarak konuşmuyorum,bir yayılsın o zaman tekrar bakalım diyorum :)

japon nebilir şehit kanları ile sulanmış türk toprağını tümosanın adaptasyonu yıllar önce ayarlanmış bu toprağa koçum benim arkasınada kuboyu taksınlar aynı hız devam alk-*s

trapper link=topic=47188.msg525539#msg525539 date=1328037991' Alıntı:
japon nebilir şehit kanları ile sulanmış türk toprağını tümosanın adaptasyonu yıllar önce ayarlanmış bu toprağa koçum benim arkasınada kuboyu taksınlar aynı hız devam alk-*s
1873 ' te Japonya birinci kâtibi Fukuçi Geniçiro Türkiye ' ye (トルコ Toruko) geldi.
Abdülhamid ' i ziyaret etti, dostluk nişanı sundu. Bu nişan Topkapı Müzesi ' ndedir.
1889 ' da Abdülhamid, Osman Paşa ' yı Ertuğrul Fırkateyni ile Japonya ' ya gönderdi. 12 Temmuz 1889 ' da yola çıkan Ertuğrul Fırkateyni, 7 Haziran 1890 ' da Japonya ' ya ulaştı. Yolculuk, güzergah üzerindeki İslam ülkelerinde karşılaşılan coşku nedeniyle uzadı. Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890 ' da Honşu adasının güneyindeki Kuşimoto ' da battı, 650 kişiden 581 ' i öldü, kurtulan 69 kişi imparatorun emriyle Hiei ve Kongo gemileriyle İstanbul ' a gönderildi. Kuşimoto ' da Ertuğrul Anıtı dikildi.
1900 başlarında Müslüman seyyah Abdürreşid İbrahim (1857-1944) Japonya ' ya gitti. Anılarını Alem-i İslam adıyla yazdı.
1. Dünya Savaşı ' nda iki ülke karşı taraftaydı. Japonya 1. Dünya Savaşı galipleri arasında Lozan ' da yer aldı. 7 Temmuz 1924 ' de Türkiye ' yi resmen tanıdı. Tokyo ve İstanbul elçilikleri açıldı. Japonya büyükelçiliği 1937 ' de Ankara ' ya taşındı.
1931 ' de Prens ve Prenses Takamatsu Türkiye ' yi ziyaret ederek Atatürk ' e onur kılıcı hediye ettiler. Bu kılıç Anıtkabir müzesindedir.
6 Ocak 1945 ' te Türkiye, Japonya ile ilişkisini kesti. 23 Şubat 1945 ' te Almanya ve Japonya ' ya savaş ilan etti. 15 Ağustos ' ta Japonya, şartsız yenilgiyi kabul ettiğinde yenilen ülkeler tarafındaydı.
25 Haziran 1950 ' de Türkiye, Kore savaşına 1 tugayla katıldı ve 1952 ' de NATO ' nun kurucu üyelerinden oldu.
14 Mayıs 1952 ' de TBMM San Francisco antlaşmasını onayladı, Tokyo ' da Türk büyükelçiliğini açtı, İzzet Aksalur elçiliğe atandı. Japonya da Ankara ' da 4 Temmuz 1953 ' de büyükelçilik açtı, Şiniçi Kamimura atandı.
27 Kasım 1956 ' da Fatin Rüştü Zorlu Japonya ' ya gitti. 1958 ' de Adnan Menderes, 1959 ' da Refik Koraltan Japonya ' yı ziyaret ettiler, ortak bildiri yayınlandı, kültür alışverişi antlaşması yapıldı.
28 Eylül 1959 ' da Türkiye, Tokyo büyükelçisi Anderiman ve eşi intihar etti.
1962 ' de Türk Japon Parlamentolararası Dostluk Grubu kuruldu. 1964 ' te Ferit Melen Japonya ' da maliye bakanı Kakuei Tanaka ile görüştü. Japonya OECD ' ye girdi.
1964 ' de Prens ve Prenses Mikasa, Türkiye ' ye gelerek Başbakan İsmet İnönü, Dışişleri Bakanı Feridun Cemal Erkin ve Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel ile görüştüler. Mikasa, Atatürk Barış Ödülü aldı.
Türkiye, Boğaziçi Köprüsü ihalesi açtı. Japonya ihaleye girdi, fakat kazanamadı, ancak Türkiye ' ye 1971 ve 1978 ' de kredi yardımı yaptı. 13 milyon yenlik yardım Hasan Uğurlu Hidroelektrik Santrali ve Haliç Köprüsü yapımlarında kullanıldı.
1978 ' de BM Güvenlik Konseyi ' nde daimi olmayan ülke seçimi oylamasında iki aday ülke vardı: Bangladeş ve Japonya. Türkiye, Bangladeş ' ten yana oy kullandı.
Turgut Özal, Japonya ' ya ilk ziyaretini 1981 ' de başbakan yardımcısı olarak yaptı. Japonya ' nın ortak olduğu şirket, Fatih Sultan Mehmed Köprüsü ' nü inşa etti, Kınalı-Sakarya Otoyolu yapıldı.
Türkiye makine, elektronik aletler, çelik, kimyasal maddeler, taşıt, yedek parça alırken, Japonya ' ya balık, krom, halı, tütün, domates sattı.
1984 ' te Türk-Japon Teknik İşbirliği Projesi kapsamında Tuzla, İstanbul ' da Tuzla Teknik Okulları açıldı.
1985 ' de İran-Irak savaşı sırasında Tahran ' da mahsur kalan Japonlar, Türk uçaklarıyla ülkelerine ulaştırıldı. Turgut Özal, başbakan olarak 215 kişilik bir heyetle Japonya ' ya gitti. Japonya Mitsui Bank ile yatırımlar yaptı, Sabancı Holding ile ortak şirketler açıldı, BRISA ve TOYOTASA kuruldu. Japonya ' da Uygarlıklar ülkesi Türkiye Sergisi açıldı.
1988 ' de 2. Boğaziçi Köprüsü törenle açıldı. Japonya ' da Topkapı Sarayı Osmanlı Hazineleri Sergisi açıldı.
1990 ' da Türk-Japon ilişkilerinin 100. yıldönümü etkinlikleri yapıldı. Anma pulları çıkarıldı, Ertuğrul şehitleri anıldı.
1992 ' de Türk Japon Kültürünü Araştırma ve Dayanışma Derneği Ankara ' da kuruldu. Yine aynı yıl Başbakan Süleyman Demirel ve heyeti Japonya ' yı ziyaret etti.
1994 ' de İstanbul Japon Festivali yapıldı.
1995 ' de Başbakan Tansu Çiller ve heyeti Japonya ' yı ziyaret etti.
1999 depremlerinde Japonya, Türkiye ' ye yardım etti.
2000 ' de Dışişleri Bakanı İsmail Cem Japonya ' daydı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz Tokyo ' da Tokyo Camii açılışında bulundu. 2003 yılı Japonya ' da, Türk Yılı olarak ilan edildi.
2002 ' de Dünya Kupası ev sahiplerinden biri olan Japonya, 2. Tur mücadelesi için Türkiye ile karşılaştı, Türkiye maçı 1-0 kazanarak çeyrek finale çıktı.
Nisan 2004 ' de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Japonya ' yı ziyaret etti, imparatorla görüştü.
2005 ' de Kaman Kalehöyük Anadolu Arkeoloji Müzesi açıldı, Prens Tomohito açılıştaydı.
Ocak 2006 ' da Japonya Başbakanı Kouzumi Türkiye ' ye geldi.
3-8 Haziran 2008 ' de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Japonya ' yı ziyaret etti. 2010 yılını Türkiye ' de Japon Yılı ilan etti.
2010 Türkiye ' de Japonya yılı

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca