tümosan 90.80 ile kubota m9540 kapışması

Ynt: tümosan 90.80 ile kubota m9540 kapışması

mustafagursacli link=topic=47188.msg451833#msg451833 date=1318019228' Alıntı:
hacım haberleride izlemiyosun heralde yen aldı başını gidiyor .......

aly-*-s japonyada yen fiyatları artmış alamıyoz kubotayı,,türkiyede de yem fiyatları artmış alamıcaz sanırım biz ne yerli ne ithal güçç*-* güçç*-* güçç*-*
;D :) ;D

Siz vallahi manyaksınız ya bi kubotanın fiyatına bak bi tümonun tümo yarı fiyatında ama kubota çekiş konfor vb şeylerden üstündür kubotam veya tümosanım yok bilen biliyor.
Kubota en dar avlularda dönebilirken tümo 2 manevra hatta 3 manevra yapmak zorunda kalıyor
Tarlada her dönüş için 1 dakika desek tümo için bol vakit kaybıdır
Kubota tümonun yarı katı manevra yaptığına göre ½=30 Saniye buda iyi vir vakit kazancıdır.
Doğanın anlattığı gibi 74.80 ' de 6 saat çalışıp hasta olurken
Kubota M7040 ' da 6 saat çalışırsın kubotanın hastası olursun.
İsteyen istediğini alır amma lakin ben ortasından ayrılan tümosan ALMAM.
Burda tümosanı kubotadan üstün gösterebilmeyi başardınız ya helal olsun vallahi helal olsun hadi kubotayı falan bırak edirneden karsa avensislemi gidersin yoksa tofaşlamı ?
Toyota Avensis sahibiyim şuana kadar sadece 2 kere sanayiye gittim onlarda ufak tefek sorunlar dolayısıyla tofaşla 2 yılda en AZ 5 kere gidersin.
Hepimiz TÜRK ' üz kanımızda o asil kan dolaşıyor ama burda tümosan kubotadan üstündür diyemeyiz...
Söyleyeceklerim bu kadardı okududuğunuz için teşekkürler.

YALNIZTÜRK_TR link=topic=47188.msg519245#msg519245 date=1327400971' Alıntı:
tümocanda acayip bi turbo sesi var bu adam sonradan çift turbolu yaptırmasın :D
Yanlışsa düzeltin ama bu tümoların beygir gücü artırabiliyormuş diye duydum pompadamı başka biyerdenmi oynanarak bilmiyorum tümocular bi ses verin bakam buraya.Adam zaten 30 gazda falan heralde turbo ıslık çalıyor.

Siz vallahi manyaksınız ya bi kubotanın fiyatına bak bi tümonun tümo yarı fiyatında ama kubota çekiş konfor vb şeylerden üstündür kubotam veya tümosanım yok bilen biliyor.
Kubota en dar avlularda dönebilirken tümo 2 manevra hatta 3 manevra yapmak zorunda kalıyor
Tarlada her dönüş için 1 dakika desek tümo için bol vakit kaybıdır
Kubota tümonun yarı katı manevra yaptığına göre ½=30 Saniye buda iyi vir vakit kazancıdır.
Doğanın anlattığı gibi 74.80 ' de 6 saat çalışıp hasta olurken
Kubota M7040 ' da 6 saat çalışırsın kubotanın hastası olursun.
İsteyen istediğini alır amma lakin ben ortasından ayrılan tümosan ALMAM.
Burda tümosanı kubotadan üstün gösterebilmeyi başardınız ya helal olsun vallahi helal olsun hadi kubotayı falan bırak edirneden karsa avensislemi gidersin yoksa tofaşlamı ?
Toyota Avensis sahibiyim şuana kadar sadece 2 kere sanayiye gittim onlarda ufak tefek sorunlar dolayısıyla tofaşla 2 yılda en AZ 5 kere gidersin.
Hepimiz TÜRK ' üz kanımızda o asil kan dolaşıyor ama burda tümosan kubotadan üstündür diyemeyiz...
Söyleyeceklerim bu kadardı okududuğunuz için teşekkürler
kubatodaki manevra işini çok abartıyorsunuz yok avludan dönmezmiş tarlada her dönüşe 1 dakika zaman kayıpmış abartıyorsunuz sadece
new holland da var süper dümenleme özelliği diğer motorlara göre dar dönüyor isteğe göre opsiyonel ama nedense pek göremiyoruz :S
ilk ortadan ayrılan motor değil tümosan

ramazanpullu link=topic=47188.msg519255#msg519255 date=1327401449' Alıntı:
kubatodaki manevra işini çok abartıyorsunuz yok avludan dönmezmiş tarlada her dönüşe 1 dakika zaman kayıpmış abartıyorsunuz sadece
new holland da var süper dümenleme özelliği diğer motorlara göre dar dönüyor isteğe göre opsiyonel ama nedense pek göremiyoruz :S
ilk ortadan ayrılan motor değil tümosan
Ben sonuca bakarım abi tümo ayrıldımı ayrıldı gerisi beni ilgilendirmez sonuçta ayrılmış ben görüşümü bildirdim hem ithal traktör diğer yönlerdende tümodan üstündür konfor çekiş olsun.

Freston link=topic=47188.msg519256#msg519256 date=1327401546' Alıntı:
Ben sonuca bakarım abi tümo ayrıldımı ayrıldı gerisi beni ilgilendirmez sonuçta ayrılmış ben görüşümü bildirdim hem ithal traktör diğer yönlerdende tümodan üstündür konfor çekiş olsun.

O kadar parayı verdikten sonra bende sorunsuz traktör isterim tabikide... :D

demir45 link=topic=47188.msg519267#msg519267 date=1327402854' Alıntı:
Ama M9540 100 milyardan fazla 9080 Tümoda 65 milyar civarı..Bu aradaki farkı kast ettim... :)
Tümosanla kubotayı karşılaştırmak zaten hata tümosan sadece bi çevrede yayılır kubota dünyanın heryerinde var.O parayı verdikten sonra en azından bölünmez o traktör...

Freston link=topic=47188.msg519268#msg519268 date=1327402931' Alıntı:
Tümosanla kubotayı karşılaştırmak zaten hata tümosan sadece bi çevrede yayılır kubota dünyanın heryerinde var.O parayı verdikten sonra en azından bölünmez o traktör...

Sanki her Tümosan bölünüyor gibi yazmışsın..Bir tane oldu diye kötülemek yanlış olur..
JD şanzuman dağıttı...JD almayalım en azından şanzuman dağıtmaz mı demem lazım şimdi... :)

demir45 link=topic=47188.msg519270#msg519270 date=1327403065' Alıntı:
Sanki her Tümosan bölünüyor gibi yazmışsın..Bir tane oldu diye kötülemek yanlış olur..
JD şanzuman dağıttı...JD almayalım en azından şanzuman dağıtmaz mı demem lazım şimdi... :)
1 değil tam 4 kez bölündü ve haberlere çıktı... :) Düz yolda boş giderken bi traktör neden bölünür bi söylesene bana mahmut

Freston link=topic=47188.msg519272#msg519272 date=1327403195' Alıntı:
1 değil tam 4 kez bölündü ve haberlere çıktı... :)

Birde Valtra Tümo çekişmesinde Yeşil Valtra bölündüydü onu ne yapacağız şimdi.. :) Tümosanada o kadar para versek o da illaki kaliteli,müşterinin istediği gibi konforlu bir traktör üretir...
Zaten Tümosanda almam Kubotada alam ilk başlar çok güzel geliyordu ama serbest piyasa rakip çok Avrupaya geçtiğimizde Kubotada sıradanlaşıyor bana göre...

1 değil tam 4 kez bölündü ve haberlere çıktı... Düz yolda boş giderken bi traktör neden bölünür bi söylesene bana mahmut
baskı balatadan civata çıkartabilir motor çalışırken civatayı araya alır ve bölünebilir normal bu durum