Tt50 çift çeker mazotu çok yakıyor

Ustam bu hiç normal değil. 50 beygirlik bir traktöre göre bence kütlesi biraz fazla. Çift çeker bir traktörü ana ziraat makinası olarak kullanacaksan gücü hiç olmazsa 60 beygir olmalı, tek çekerde sorun yok ama çift çekerde beygir kütle oranı önemli. Yine de bu yakıt çok fazla.11 veya 12 nolu 3 lü pulluk bu traktör için ideal.20 gazı(2000d/d) geçmeyecek bir vites seç. Çok seri iş yapmaya kalkma. İdeal çift sürme hızları saatte kaç km ise ona uy. Buna rağmen sonuç değişmiyorsa pompayı ve enjektörleri ölçtür. Muhtemelen enjektörlerdendir. Eğer ikinci el aldıysan önceki sahibi hız yapsın diye kurcalattırmış olabilir, fabrika ayarlarına döndür. Gitmişken püskürtme avansını da kontrol ettir. Avans düşük olabilir, traktör çekmez. Avans biraz yükselirse çekiş artar o zaman da duman artar. Oynanmışsa onu da orijinal ayarına ayarlattır. Yakıt , kimyasal madde bulaşığı olan bir bidonla traktöre konulmuş olabilir. Pompa elemanlarını mahveder bu olay. Yakıtı bu iş için yapılmış ve dibinden biraz yukarda musluğu olan bir varilde dinlendirdikten sonra kullan. Depoya boşaltırken huni kullan ve huninin içine ince dokuma bir tülbent yerleştir. Bu iş için parti bayraklarını da kullanabilirsin.

Ustam bu hiç normal değil. 50 beygirlik bir traktöre göre bence kütlesi biraz fazla. Çift çeker bir traktörü ana ziraat makinası olarak kullanacaksan gücü hiç olmazsa 60 beygir olmalı, tek çekerde sorun yok ama çift çekerde beygir kütle oranı önemli. Yine de bu yakıt çok fazla.11 veya 12 nolu 3 lü pulluk bu traktör için ideal.20 gazı(2000d/d) geçmeyecek bir vites seç. Çok seri iş yapmaya kalkma. İdeal çift sürme hızları saatte kaç km ise ona uy. Buna rağmen sonuç değişmiyorsa pompayı ve enjektörleri ölçtür. Muhtemelen enjektörlerdendir. Eğer ikinci el aldıysan önceki sahibi hız yapsın diye kurcalattırmış olabilir, fabrika ayarlarına döndür. Gitmişken püskürtme avansını da kontrol ettir. Avans düşük olabilir, traktör çekmez. Avans biraz yükselirse çekiş artar o zaman da duman artar. Oynanmışsa onu da orijinal ayarına ayarlattır. Yakıt , kimyasal madde bulaşığı olan bir bidonla traktöre konulmuş olabilir. Pompa elemanlarını mahveder bu olay. Yakıtı bu iş için yapılmış ve dibinden biraz yukarda musluğu olan bir varilde dinlendirdikten sonra kullan. Depoya boşaltırken huni kullan ve huninin içine ince dokuma bir tülbent yerleştir. Bu iş için parti bayraklarını da kullanabilirsin.

Mazotu direk petrolden alıyorum. 1. Vitesde çekmiyor pulluğuda 11 li külteyide 3 takviye gidiyorum acaba yavaş gittiği için mi yakıt artıyor...

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

Dekar 1000 m 2 pulluk olarakda 4 lü 10 kullanıyorum 3 takviye 18 gaz gidiyorum yakıt bu
Bizde tt55 var 2015 yakıttan memnunuz yerine göre dekarda 1.3 1.6 gibi pulluk 3lü 12 otomatik ünlü 630 kg kazayağında dekara .500 gram civarı gayet iyi senin traktörde sorun var ...

Dekar 1000 m 2 pulluk olarakda 4 lü 10 kullanıyorum 3 takviye 18 gaz gidiyorum yakıt bu
Traktörünüze 3 lü- 10 no uygundur.
Traktörünüz pullukla seri 1 yada ençok takviye 4 ile çift sürübilmelidir .
Traktörünüzü kurcalatmadan önce .
Pulluğu 2 li 12 no ,3ĺü 10 no ile kullanıp ölçüm yapıp, kullanmalısınız.Seri1 ile çektiği pullukla sürmek en idaelidir. Zaten o zaman sürüm hızı arttığından uygun pulluğu bulmuş olacaksınız.1800 gaz yüksek 1500-1600 devir aralığında sürebiliyor olmalısınız.Bu şartlarda az yakacaktır.
Daha önceki traktörünüzün markası fiat yada newholland ise hidrolik kumanda kollarını kullanmasını biliyor olmalisın.
Yok massey ve başka traktör kullandıysanız, hidrolik kumanda kollarini ters kullanıyor olabilirsiniz.
Uzun oldu.Bu konuda sorunuz olursa cevap yazabilirim
Aslında çok kuvvetli maharetli bir traktördür.
Aslında sizin 4 lü pullugunuz 65 hp traktör uygundur.
Pulluklta her kulak için 25 hp gerekir

Son düzenleme:
Ya pompa da bir sıkıntı var yada uygun olmayan bir ekipman takılmıs olmali bende tt 50 tek çeker 2013 modeli var 650 saatte yakıtı ortama 1000 m2 yani bir dönüme1.2ml 1.5 ml arasi yakıyor pulluk ta pulluk 3 lü 9 no 45 dönüm yere 60 lt yakıt harcadım bazı yerler sertti vites seri 1 devir 1500 ile
Traktör çift çeker olunca yapabileceği işin hep fazlası isteniyor

Teşekkürler pulluğu değiştirip deneyim o zaman

3 lü 9 yada en fazla 3 lü 10 no pulluk takın ayar kollarını sağ tekerlek ten tarafta olanı aşağıda koltuktan yana olanlada derinlik ayarı yapıp orta kol hassasiyet mandalınin açık olduğundan emin olduktan sonra seri 1 ile 1500 1600 devirlerde allahın izniyle sizi üzmez daha yüksek devir yakıtı artırır ve güçten düşmesine düşük devirde turbonun işlevini yerine getirmesine engel oluyor ve motorun ömrünü kısaltıyor diye hatirlamaktayim

İdeal pulluk hizi takviye 3-4 motor devri yuk altinda 1500-1800 ama.devir kaybi 300 u gecmemeli pullugunu degis ayarina bak 4 litre cok yuksek bi rakam motorda bisey oldugunu sanmiyorum asiri zorlanmis gibi bende tt65 var 1.5 gormedim pullukta

Önce bi enjeksiyon ayarı yaptır daha sonrada pulluğu değiştir 3 lü 12 inc tavsiye ederim daha küçüğü yaramaz traktörü kasıyor daha küçük pulluk

Önce bi enjeksiyon ayarı yaptır daha sonrada pulluğu değiştir 3 lü 12 inc tavsiye ederim daha küçüğü yaramaz traktörü kasıyor daha küçük pulluk
Mantık olarak daha büyük pulluk kasar sanirim.Zaten büyük kullandığı için,sorun oluyor.
11,12 nolu pulluğu 55 hp traktör anca çekiyor, seri 1 ile.Bence 3 lü 10 uygun olur

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci86