Tarlayı ıcara vermek

Arkadaşlar 3 donum tarlamız var . Babama geçen biri gelip tarlayı ıcara alayım . Tapunun fotokopisini ve tarla sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisini ver demiş.

Boş durmasın tarla diye babamın veresi var.Bi sıkıntı çıkar mi acaba sonra .

Arkadaşlar 3 donum tarlamız var . Babama geçen biri gelip tarlayı ıcara alayım . Tapunun fotokopisini ve tarla sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisini ver demiş.

Boş durmasın tarla diye babamın veresi var.Bi sıkıntı çıkar mi acaba sonra .
Babanın kimliğine ve tapuya gerek yoktur. İlçe tarıma gidip kiralama belgesini doldurup imza atacak. Ben babamın adına olan bütün tarlaları evde belgeleri doldurup babama imza attırdım sonra köy muhtarı ve azası na imza attırdım gidip tarım ilçeye verdim

Memleket durumunuz istanbul yazıyor . Şayet istanbulda ise sözünü ettiniz tarla dikkat etmenizde fayda var . Arazi değerli bi konumda vede sizin haberiniz olmaya bilir .
Ekip biçme ürün ekme için kiraya vermeye tapu ve nufus çüzdanı vs gerek yok biliyorum bende .
Dikkat edin üç kuruş kira alcaz diye elinizdeki maldan olmayın.

• Beğen
Tepkiler: cmylmzzzz
Memleket durumunuz istanbul yazıyor . Şayet istanbulda ise sözünü ettiniz tarla dikkat etmenizde fayda var . Arazi değerli bi konumda vede sizin haberiniz olmaya bilir .
Ekip biçme ürün ekme için kiraya vermeye tapu ve nufus çüzdanı vs gerek yok biliyorum bende .
Dikkat edin üç kuruş kira alcaz diye elinizdeki maldan olmayın.

hocam Kırklareli vize de yer . Kira falan da almayacağız zaten . Orada Uzaktan tanısılan biri . Daha önceki yıllar muhtar Eker biçerdi . Bize de bi teneke yağ verirdi sadece :) şimdi orda başka biri talip olmuş . Para falan konuşmamış babam zaten öyle bisey talebide yok . Kendisi ufak bi yer ile ekip biçiyor . Geri kalan 3 donum ile uğraşamaz .

İlçe Tarım için ÇKS ye eklemek için istiyor. Böylece destekleme alacak. Mazot gübre desteği, fark desteği
Vs alacak.
Tapu fotokopisi ve kimlik fotokopisi olmadan İlçe tarım ÇKS ye eklemez.

Bazı tarım müdürlükleri tapuyu da istiyormuş. Ancak sadece o evraklar ile Çks’ye ekleyemez ki. Mecburen tarla sahibine gelip kira sözleşmesini imzalamasını isteyecektir. Dahası o sözleşmeye tarlanın bulunduğu yerdeki muhtarın da imzası gerekecektir.

Icara vermişsin sen tarlana çalışmaya gidemezsin gibi bir düşüncesi olmuş babamın :)) bu oandemi döneminde çiftçilere özel izin veriyorlardı. O hak benden alınır mı diye merak etmiş .
Bence bi sıkıntı olmaz . Çok uç bir düşünce bu

Peki kaydettikten sonra babama bi sıkıntı olur mu . Mesala bu pandemi döneminde orayı göstererek şehirlerarası izin belgesi alıyordu . Bu hak elimden alınmaz Değil mi diye soruyor . Yada ilerde başka bi sıkıntı olurmu diye
Kendi adınıza çks olmadığın dan böyle durumda izin vermezler ... Derki senin tarlanı başkası ekiyo biçiyor zaten başkasına kiralamışsın 🙂... Kiralama yaparken tüm haklarını da devrediyosun sadece mülkiyeti sana ait olur bir köşesini ben ekiyorumu bilmez devlet...

Son düzenleme: