İcara işlediğim tarlayı satın almak için kredide düşük faiz işliyor mu tatla komşusunda olduğu indirim gibi

Kiracıya tanınan bir şufa hakkı yok ancak mal sahibiyle aranızda kuracağınız bir sözleşme ile bu hakkı elde edebilirsiniz. Böyle bir durumda tapuya şerh düşülüyor, sizin şufa hakkınız olduğuna dair. (ben de sizin sayenizde araştırdım :) )

• Beğen
Tepkiler: mkoc
Kiracıya tanınan bir şufa hakkı yok ancak mal sahibiyle aranızda kuracağınız bir sözleşme ile bu hakkı elde edebilirsiniz. Böyle bir durumda tapuya şerh düşülüyor, sizin şufa hakkınız olduğuna dair. (ben de sizin sayenizde araştırdım :) )
Yani sonuç olarak şufa hakkı kazanmış oluyoruz ve düşük faizden yararlanıp kredi ala biliyoruz doğru mu?

İşlediğiniz tarla hisseliyse önce en küçük hisseyi alıp bankaya başvurun. Tarlanın tamamını almak istiyorum, hisseleri birleştireceğim diyebilirsiniz. Hisse birleştirmede aynı kapsamda. Ancak birleştirmelerde eksper parası vs. giderleri fazla olur, birleştirme kredisi normal kredi gibi olur. Birde birleştirme için tarlanın değerinin %50'si kadar para çıkıyormuş