SATLIK ZETOR

Zetor'u ilk getirdiğimde benimle dalga geçmişlerdi adı şanı duyulmadık makina aldın diye.pulluğun küçük ondan show yapıyorsun şaseye kadar indiriyorsun motor çekiyor diyorlardı.aynı pulluğu erkunt 90,tümosan 8175,deutz 75,nh 90 da denedik zetor kadar seri gidemediler ve bu bahsettiğim markaların kullanıcıları da test etti motoru şimdi çekişi ve yakıtına kimse birşey diyemiyor..

Ben diyorum ki benim zetor pulluk'ta çok yakıyor sanki diyorum...motoru test edip kullanan abilerin cevabı;
-Bu motor çiftte MF 165 ten az yakıyor çokta seri gidiyor, demişlerdi..

Hatta heveslisi çok burda ama sırf parça ve servis sıkıntısı yaşarız korkusundan yönelmiyorlar bu markaya..

Baki bugun corum da 100 plus alan birini aradim..

Hic tanimiyorum.. "plus 100 aldik iyi mi ettik.. burda kimse de yok.. en cok ekenlerden biriyiz cok merak uyandirdi.. ama herkes parca servis diyo.. iyi mi ettik diye"

Aradim epey konustuk.. baktim yakit testlerinden zetor un fabrikasindan vs hep haberi var..

Zaten zetor aldigindan degilde power mi alaydik plus dogru karar mi diye merak etmis.. bi de kimsede olmayinca tedirgin olmus..

Yazin isler baslasin farki farketcen hic merak etme dedim.. tanismis olduk biriyle daha:)

Selamlar arkadaşlar bir zetor kullanıcısı olarak biraz geç farkettim konuyu ama bütün mesajlarıda okudum tatlı tartışmalarında olsa güzel eğlenceli atışmaşarda olmuş...
Bu bağlamda benim ekleyeceğim pek fazla birşey yok umut özkan sayesinde bir 6441 zetorum oldu yine pazarlığını bitirdiğim ikinci 10641 i alacağım inşallah zetoru görüp kullanmadan nasıl bir makina olduğunu anlamak yorum yapmak biraz yanlış olur .
Benim size teklifim istanbul beykozda yaşıyorum 62 hp zetorum var 4 12 alplerim 10 tonluk palazoğlu romorkum 240 hisarlar rotavatörüm var bunları her toprak da her mevsim de hiç zorlanmadan az bir yakıtla çekiyor yol yemek masraflarınız bana ait istediğiniz kadarda zorlayabilirsiniz eğer 62 değil 80 hp kadar herhanbir motordan üstün gelmezse buraya allah rızası için yazın alıp almamakda insanlar öyle karar wersinler..
Umut özkana sebep olduğu için tekrar teşekkür ediyorum onun söylediği her sözün altına imzamı atarım..

Öncelikle hayirli olsun yeni traktörün

Okadar iddaliysan sayin agusto80 bizler icin kucuk bi deneme yapamazmısin ?
Mesela bugun yarin tak pullugu abi bi video cek
Sonra bi arkadasin komşunun traktörede tak ikisinede kendi,motoru bilen şöförler gecsin deneyin 4 lu 12 yi bakalim aradaki farka ciddiyim ?

Bizlerin kızdıgı şey zetor degil yanlis anlamayin bizleri bence ha başak ha jon dere ha zetor yada massey bizler açisindan fark eden bisey yok.
nakadarr marka okadar rekabet okadar kalite
Markalar cogaldikca kalite artar fiyat azalir biz bundan memnunuz

AMA

Kızdigimiz nokta şu yok efendim 55 cm pulluğu 9 km hizla suruyorum yok 65 lik 100 beygir gucunde
Düz duvara tırmaniyom uçuyom kaçiyom vs vs vs gibi yorumlar
tamam saglamdır iyidir hoştur ama oda sonucta kul yapisi milletede gına geldi artik

Ha tamam motorun videosu vardir helal olsun derim kendi traktorumle kiyaslarim icab ederse satip zetor alirim ama ortada fol yok yumurta yok bolca övgü mesajlari var

Motor 78,4 kw=78,4*1,341=105 hp 2200 devir 105=tork*2200/7121 tork=340 n.m 1400 max tork %30 tork yedeği olsa 1400 devirde 440 n.m gibi çekiş verir.Başlangıç ve bitiş torku 340 olduğu için kalkış iyidir.
Eğer başlangıç torku(çekiş) 440 ise deli yakar deli çeker bir şeydir.175 litre boşuna değildir.
Debriyaj yağlı kavrama ve vitesler güzel.Kuyruk mili ve hidrolikler gayet iyi.Motor ağırlığı 4 ton oturaklı bir motor.Aynı paraya 115c satıldı.comman rail yok elektronik hassasiyet yok kademeli şatıl yok.Comman rail motora göre arpa konusunda azıcık cebe bakar.Çok yakar,çok çeker motor.Çekişten şikayet olmaz.Yakıttan denemek lazım.Kuyruk mili casede 2200 de 600 devir vurduktan sonra motor çekiş kestiği için ekipmanı hırpalamıyor.bu motor devir kesmediği için uyanık şoför arar.Uzun yolda balya makinesi taşısak yakıtta fark atarım.
Kısa mesafe ağır yük için güzel.Pulluk,patlatma,diskaro,fantom çeker.Bizim için fazla büyük.Arz ederim.

aaysberk108258' Alıntı:
trakkulup aılesı olarak su ılandakı zetoru alalımm test edelım yoksa bu konu bıtmeyecek

Bu aralar biraz maddî durum sıkıntısı var yoksa alacaktım zaten bu zetoru köyde samanlığa koyup birkaç yıl sonra samanlık moturu diye satardım.
Erkuntu mu satıp bunu alim desem kıyamam abi nimete.
Birileri alır tez zamanda inşallah.

Öncelikle hayirli olsun yeni traktörün

Okadar iddaliysan sayin agusto80 bizler icin kucuk bi deneme yapamazmısin ?
Mesela bugun yarin tak pullugu abi bi video cek
Sonra bi arkadasin komşunun traktörede tak ikisinede kendi,motoru bilen şöförler gecsin deneyin 4 lu 12 yi bakalim aradaki farka ciddiyim ?

Bizlerin kızdıgı şey zetor degil yanlis anlamayin bizleri bence ha başak ha jon dere ha zetor yada massey bizler açisindan fark eden bisey yok.
nakadarr marka okadar rekabet okadar kalite
Markalar cogaldikca kalite artar fiyat azalir biz bundan memnunuz

AMA

Kızdigimiz nokta şu yok efendim 55 cm pulluğu 9 km hizla suruyorum yok 65 lik 100 beygir gucunde
Düz duvara tırmaniyom uçuyom kaçiyom vs vs vs gibi yorumlar
tamam saglamdır iyidir hoştur ama oda sonucta kul yapisi milletede gına geldi artik

Ha tamam motorun videosu vardir helal olsun derim kendi traktorumle kiyaslarim icab ederse satip zetor alirim ama ortada fol yok yumurta yok bolca övgü mesajlari var

Boşversene hemşerim ne zetoru aslan gibi motorlar var... MF, John Deere, Erkunt, Fendt, hatta ve hatta Tümosan bu milletin aldığı mallar vede çok iyi mallar bunlar sen tutulana bak bilinmedik malı boşver. Dün firma yetkilisi geldi yazdı buraya çok satılması çok iyi olduğunu göstermez felan dedi mahindra yı felan örnek gösterdi dünyada en çok satılan motor felan dedi bende bozmak istemedim yetkiliyi ama mahindra hindistan malı hindistanın nüfüsu 1 milyarın üzerinde herkes hint malı kullanıyor ucuzluğundan dolayı bundan mütevellit heralde mahindra dünyada bir numaralı satış rakamına ulaşacak adamların nüfus 1 milyarın üzerinde.