NORVEÇ KIRMIZISI (NORWEGIAN RED)

Norveç Kırmızısı tohumlarda dikkatli olmak gerekiyor, geçen yıl firmaya güvendik renk geni çekinik diye simental sürüsüne Norveç Kırmızısı attık, buzağıların yarısı siyah çıktı.Buzağılar on numara ama satmaya kalkınca millet holştaynı kaktırmaya çalışıyor gözüyle bakıyor.

Norvec boğalarinda syah alaci olanlarida var evet dukkat etmek lazim at bi norveç demeyelim kimseye bogayi inceliyelim gorelim

Norveç Kırmızısı tohumlarda dikkatli olmak gerekiyor, geçen yıl firmaya güvendik renk geni çekinik diye simental sürüsüne Norveç Kırmızısı attık, buzağıların yarısı siyah çıktı.Buzağılar on numara ama satmaya kalkınca millet holştaynı kaktırmaya çalışıyor gözüyle bakıyor.
Norveç Kırmızısı hangi boğa aşisini yaptiniz bilgi verirseniz sevinirim teşekkür ederim bir de resim varmi elinizde

https://www.norwegianred.com/tr/sta...-norwegian-red/norvec-kirmizisi-boa-katalogu/

Ruud, Dahle ve Val kullandık. Yavruların fotoları şuan yok ama çekebildiğim bir ara koymaya çalışırım, hayvanlardan çok memnunuz sadece renk konusun da sorun yaşadık. O da dediğim gibi satmayacaksanız sorun değil çünkü hayvanlar cidden çok güzel durumda.
Siz siyah renk boğa aşısı atmisiniz ondan doğan buzagilariniz siyah baskin çıkmış norvec kırmızısı skelvan, OKSAJALE vede kjsalt var bunlar kırmızı baskın li boğa lar nasip olursa ben skejelvan aşısı yapıcam bizim inekler kirmizi beyaz yoğunluğu çok dogan buzağı Allah'ın izniyle köyü kırmızı çıkabilir ama gene nasip hayırlısi olsun da renk önemli degil

Anneler simental, dediğim gibi şuan fotolar yok, vakit olunca koymaya çalışırım. Tohumu aldığımız firma renk geni baskın değil siyah atsanız da kırmızı çıkar dediği için güvenip özellikleri iyi diye siyah boğa kullandık. Neyse tecrübe oldu, hayvanlar süper ama satamadık elde kaldılar.

• Beğen
Tepkiler: F1453
Anneler simental, dediğim gibi şuan fotolar yok, vakit olunca koymaya çalışırım. Tohumu aldığımız firma renk geni baskın değil siyah atsanız da kırmızı çıkar dediği için güvenip özellikleri iyi diye siyah boğa kullandık. Neyse tecrübe oldu, hayvanlar süper ama satamadık elde kaldılar.
Hocam sizin için hayırlı si olsun bulunduğu m bölgede çok kişiye tavsiye ettim ama nafile sadece bana nasip olacak heralde norvec kırmızısı Allah nasip ederse inşallah. Eğer ilerde iyi sonuç alırsam simantal irk tan bu ırka geçiş yapıcam nasipse artik

Merhabalar.uzun zamandir yoktum.bir sorum olucak bende norvec kirmizisi super bir duvem var.ama 2.5 yasinda nerdeyse bu zamana kadar kizginlik gostermiyordu.gecen gun ufaktan tosun pesinde dolandi ama binmedi.sizce sikinti ne olabilir

• Beğen
Merhabalar.uzun zamandir yoktum.bir sorum olucak bende norvec kirmizisi super bir duvem var.ama 2.5 yasinda nerdeyse bu zamana kadar kizginlik gostermiyordu.gecen gun ufaktan tosun pesinde dolandi ama binmedi.sizce sikinti ne olabilir
Muayene ettirdinmi veterinere
Muayene ettirmende fayda var köklü rahatsızlık varsa tedavisi zor ise
Kurban için yaşı uygun . Diğer özelliklerde uygun ise sana başka guzel bir hayvan alabilir

Resimler ve ekler

• IMG_0595.JPG
    IMG_0595.JPG
    661.8 KB · Görüntüleme: 107
  • 462c721e-15a4-405c-a101-e8804248216c.jpg
    462c721e-15a4-405c-a101-e8804248216c.jpg
    442.5 KB · Görüntüleme: 111
  • 5c01adba-96c1-4427-b6ee-be6dc171ac05.jpg
    5c01adba-96c1-4427-b6ee-be6dc171ac05.jpg
    552.8 KB · Görüntüleme: 108
  • Beğen
Tepkiler: Adil_d

Sıkıntı yapma ç çok kolay boynoz bolgesini permatiklr tıraş et uakma kalemini belirgin boynoz bolgesine sür 20 saniye kadar sonra diger boynoza ayni sekil sür ve il surdugun boynoza yine sur bu islemi boynoz uzerindeki deri curuyup dokulmeye baslayana kadar yap

Deri dokulmeye basladigi anda durman gerek kesinlikle durmalisin. Yoksa bir muddet sonra kanama baslar

Bu bilgiyi senin verinerin bilmez sor istersen

• Beğen