mazot gübre ve yemlik bitki destekleri askıya çıktı

Ynt: mazot gübre ve yemlik bitki destekleri askıya çıktı

Ziraat bankasi duyuru yayimlamis, kimlik numarasinin son rakamina gore 0-2, 4-6 ve 8 olarak gruplamis, belirtilen gunlerde 18:00 dan sonra hesaplara gececekmis.

0,2 - 27 Subat 2015
4,6 - 6 Mart 2015
8 - 13 Mart 2015

Duyuru sayfasi surada:

http://www.ziraat.com.tr/tr/Bankamiz/ZiraattenDuyurular/Pages/MazotGubreToprakAnaliziDesteklemeOdemeleri.aspx

Bu duyuruda sadece mazot, gubre ve toprak analizinden bahsediliyor. Yem bitkileri desteklerinden haber yok. Zaten onun aski listesini dahi gormus degildim.

Medyadaki haberlerde Cumartesi yem bitkisi destlerininde odenecegi soyleniyordu, neredeyse 15 gune yaymislar. Bir yerdeki ciddiyetsizlik rahtsiz edici ama kimden kaynaklandigini bilmiyoruz haliyle...

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=81074.msg976419#msg976419 date=1425061040' Alıntı:
güzel günlerde harcaman dileğiyle bilader.
mazot -gübre ,toprak analizi, yem bitkisi hep yatmışmı.
tc nosuna göre diyolardı .sonu kaç seninkin.
Hepsi yatmış abi.ama iyi kesinti var.15.150 yerine 14400 küsür yatmış sadece tem bitkilerindeki kesinti mazot gübredede var herhalde 202 dönüme 2050 tl yatmış dekara kaç veriliyordu ?

Ali SARAÇ link=topic=81074.msg976522#msg976522 date=1425073521' Alıntı:
Hepsi yatmış abi.ama iyi kesinti var.15.150 yerine 14400 küsür yatmış sadece tem bitkilerindeki kesinti mazot gübredede var herhalde 202 dönüme 2050 tl yatmış dekara kaç veriliyordu ?
Hayırlı olsun ,güzel günlerde harcaman dileğiyle.
yem bitkisi slajlık mısıra dönüme.(1000m2 hesabından) 75
diğer mazot gübrede 4.6 biri 6 da biri olması lazımdı. toprak analizide 2.5 tl
senin yem bitkisi kesinti oranı fazla olmuş % 4 değilde %5 kesinti olmuş
mazot gübrede kesinti oranı % 4 cok az geçmiş

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=81074.msg976529#msg976529 date=1425075021' Alıntı:
Hayırlı olsun ,güzel günlerde harcaman dileğiyle.
yem bitkisi slajlık mısıra dönüme.(1000m2 hesabından) 75
diğer mazot gübrede 4.6 biri 6 da biri olması lazımdı. toprak analizide 2.5 tl
senin yem bitkisi kesinti oranı fazla olmuş % 4 değilde %5 kesinti olmuş
mazot gübrede kesinti oranı % 4 cok az geçmiş
Kafalarına göre kesiyorlar hakkımızı arıyormuyuz yattığına şükrediyoruz ..

Tc son numarası 0-2 olanın diğerinden fazlası yok.
Yani ruh halinize göre hakkım olan parayı zamana yayarak aheste aheste veriyorsunuz. Adaleti göremiyorum.

Sezon kapanalı ( hububat için ) 6 ayı geçmiş adı destek mi sadaka mı herneyse bunu bile nazla ödüyorsunuz. Bu şekilde kimi nasıl Kalkındıra bilirsiniz?

Anlatırken ağızlara sığmayan bol yüzdeli konuşmalara inanıp Parti verelim desek yarı yolda para biter.

Not : Gücümüz bazı şeyleri düzeltmeye yetmeyebilir ama ne buraya nede ilgili yerlere bu sitemimi iletecek özgüvenimizi kaybetmedik. Hastayım, yatıyorum. Nasip olup iyilesince ilgili yerlere yazar butadanda paylaşırım.

Ali SARAÇ link=topic=81074.msg976534#msg976534 date=1425076042' Alıntı:
Kafalarına göre kesiyorlar hakkımızı arıyormuyuz yattığına şükrediyoruz ..
Ali bey bu kesinti oranını % 4 ten fazla oldumu ,banka kendi kafasına göre yapıyor. yani bi nevi cebellezi ediyorlar.
ben gecen yıl içmail listesi fotokobisi ve cep telimdeki bakiye oranıyla karşılaştırma yapıp ,kesinti oranını fazla görünce hiç cekmeden parayı .Ali Ekber YILDIRIM Beyin çiftçi birliği sitesine yazdım durumu inan 1 günde düzeltiler ( Ali Ekber bey ,bakanlık il tarım banka derkne baya bi uğraşdı saolsun)yani 27 pare köyün ve tüm ilçenin yanlışını düzeltirdi Ali Ekber Beyin sitesindeki arkadaşlar.sende bi yaz faceden çiftçi birliği sitesine .