2021 yılı mazot ve gübre icmalleri yayımlanmış.

mazot desteği kaç TL veriyorlardı?

mazotun yarısını destek veriyoruz deniyordu

devalüasyon enflasyon derken para pul oldu ve geçen yıl mazot 7 lirayken verseydiler gübre desteği ile birlikte verilince tüm kullandığım mazotu karşılardı mazot alır koyardık, ama şimdi iki desteğin toplamı mazotumun yarısını karşılar, öyle ise gübre desteği havaya uçmuş oluyor böylece, zaten gübre pahalı tarlaya gübre kullanmıycaktık diye avunacağız napalım.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Mazot gübre desteği erteleme sebebi girdi desteği verilecekti 50 TL acaba onuda ekleyipte birlikte mi verecekler belli olmaz resmi gazetede tebliğ yayınlanırsa ilave verilecek 50 TL de verilebilir.
Sadece tahmin olarak söyledim yoksa böyle bir bilgi almadım

Eşref şekerli yazmış martın 2. Haftası diyor bu sene suyu çıktı genellikle bu zamanlar yatardı. Destek keşke hiç vermeseler ürün pahalı olsa bundan ıyı olur çünkü evrakla uğraşmak ve dosya tutmak başa bela oldu
verdikleri destek anca 3 4 depo mazot doldurur artik hicbir esprisi yok , destek yerine herkese çks ve ektiği urune göre belirli miktarda vergisiz mazot verseler cok daha iyi olacak 18 tl den kim tarla surecek kim uretim yapicak traktörü garajdan çıkartmaya korkuyoruz

Bizim ilçe tarım il müdürlüğü "fatura müstahsil icmali" diye bir liste yayınlamış. Satılan miktarla, desteğe tabi miktarı arasında yarı yarıya fark var.
Bir de desteğe tabi miktarı nasıl hesaplamışlar anlayamadım...
destek.png

Bizim ilçe tarım il müdürlüğü "fatura müstahsil icmali" diye bir liste yayınlamış. Satılan miktarla, desteğe tabi miktarı arasında yarı yarıya fark var.
Bir de desteğe tabi miktarı nasıl hesaplamışlar anlayamadım...
Ekli dosyayı görüntüle 68109
Benim bildiğim tarım ilçe müdürlükleri o bölgedeki ortalama ürün verimlerini hesaplayıp dekardan atıyorum kuruya buğday 300kilo verir diyo ve senin 100dekar yerinden 30ton mahsülün var diye hesaplayıp 31ton alırsan fazla 1tonun parasını vermiyor destekte. Biz tarım ilçe müdürlüğünden her sene ektiğimiz dekara göre ne kadar ürün satış faturası verebiliriz öğrenip eğer fazlaysa başkası üzerine satış yapıp desteği alıyoruz