Massey Ferguson 5450 yakıt tüketimi

En az yakan motor garajdakidir, ben başka bilmem, hepsinide kullandik az yakan gormedim, az yakanlar 4 parmak cift suruyor,
3,5 aydır yağış yok , ancak başladı mübarek.
Köy altı toprağı kara killi topraktır.
Traktör 100 hp olsa da tarla kurudu mu
4 14" pulluk ne batar , batsa da yerinden oynatamaz.

3,5 aydır yağış yok , ancak başladı mübarek.
Köy altı toprağı kara killi topraktır.
Traktör 100 hp olsa da tarla kurudu mu
4 14" pulluk ne batar , batsa da yerinden oynatamaz.
Kuru toprakta teker buyuklugünde tezekde çıkar, hiç hoş olmaz, surüm cok gerekliyse yagmurlama yapmak iyibir çözüm bazı seneler ekin anızlarini sular oýle sürerdik, yada saban atmak yerine kuruya agir tip goble diskaro, 3, 4 sefer vurdumu gayet iyi sonuç verir.

Çiftçi39 maks 14 yaşında. Ayrıca jd çok yakarcılardan da bıktık. Hepsini önünüze dizseler herkesin alacağı jd ama ne diyelim işte...
Bende jd almam kalite konfor yakıt falan şurada dursun yıllar önce 5403,e bile bindiğimde dedim bukadar rahat bir vites gecişi olamaz.
Ama gelelim o renk ney abi öyle yeşil kaporta ve sarı jant[emoji52] genede büyük konuşmayalım.
Ama motor dediğin gırmızı olur benim için.
Yeşil rengi motora yakıştıramıyorum ben.

Bende jd almam kalite konfor yakıt falan şurada dursun yıllar önce 5403,e bile bindiğimde dedim bukadar rahat bir vites gecişi olamaz.
Ama gelelim o renk ney abi öyle yeşil kaporta ve sarı jant[emoji52] genede büyük konuşmayalım.
Ama motor dediğin gırmızı olur benim için.
Yeşil rengi motora yakıştıramıyorum ben.
Emre sen alman bi jd al kırmızıya boyarsın

burada zehir gibi,akıllı ve hazır cevaplara,
böyle imrenerek bakar, ve ,,,,

"sen nasıl birşeysin" deriz.

merak etmeyin sizi sevdim yani.

bu arada claas dekara 1 lt. yakıyor. :)
En az erkunt yakıyor sanıyordum 5/14 1.5 lt kurakta ağır tavda denemedim 😁 eniştem akkıma geldi erkunt ilk çıktığında 750g duyuna 70lik almıştı fabrika yıldı arazi denemesine geldiklerinde 4/12 pulluklarını ölçtüler abi bunun yerine 14 numara tak 4lü dediler pulluklak 5li kadar yer götürüyormus özel yapım 40 yıllıktı birdahada eniştemdem duymadım bukadar yakıyor diye 300 dölüm yer işliyordu işin şakası yakan motor çeker kimin 1 yakar kiminin 4 arkadaşıma imreniyordum bir sürüşü vardı pullukları yraktötün çekeceği kadar salardı 100lük tla tam gaz ibre sona dayalı kanal açıyor du ne kdar yakıyor deyin bilmem bitince tanka yanasıyorum derdi 1700 dölüm yeri var tüccar kimi salar 20 santim benim gibi 1.5 lt yaktırır😜