massey ferguson 5450 yardım

Öncelikle Selamın Aleyküm abilerim kardeşlerim başlıktada değindiğim gibi bizde mf 5450 var mayıs ayında aldık o zamandan bu yana kullanıyoruz çok menmunuz makineden çekiş on numara rahatlık zaten ona söylenecek söz yok :) yanlız yakıt konusunda biraz şikayetçiyim makineyi aldık 1 hafta sonra pullukla tarlaya girdik pulluk 4lü 16 ünlü toprak ağırdı bende baya bi yüklendim makinaya 3 litreye yakın yaktı hadi o alıştırmak amaçlı bastım yaktı işte makine 200 saatte iken ikileme yaptık 13 lü kazayağı ile ikinci kazayağını çektik dönüme 1.1 1.2 gibi yaktı sizce yakıtı normalmi onu sormak istedim şimdiden herşey için teşekkürler. :)

Tarlada kaç devirde kullanıyorsun traktörü? Gereksiz yere devir veriyorsan o da yakıtı arttırır. Toprak şartları, ekipman ayarları, hidrolik ayarları, lastik havaları vs. hep yakıtı değiştiren faktörler.
kaz ayağını 1600 devirde 3b 3c ile gittim lastik basıncı arka 23 ön 25 toprak şartlarıda hafif tavda çektik 1.1 1.2 yaktı ayrıca arazimizde engebeli sürekli aynı viteste çalışamıyorum yükseltip düşürmem gerekiyor yerine göre

3litre pulluk 1.2 kazayağı çok fazla. Commonrail değilse pompaya baktır. Biyerden büyük ekiman bul öyle dene. Baktın olmuyo sat o traktörü. Sitede 1.2ye 1.4 e pulluk sürenler mevcut.
pullukta çok yüklendim motora 100 dönüm bi kırcı vuruğu vardı bi orayı sürdük ilk denemeydi işte motorun hevesiyle falan yüklendikçe yüklendim 9 10 km ile pulluk çektim 12 13 kmyi gördüm henüz pullukta ne yaktığını bilmiyorum ama tahminimce 2 litre yakar normal sürümde ama işte kazayağında mf 3.085 phantomla karşılaştırınca çok geliyor yakıt :)

Mf 3000 serisi traktörünu 5400 le değiştiren herkes 5400 un yakitindan şikayetçi 5400 un cekisi konforu falan gayet güzel ama yakıtı müdavimi traktör lere göre biraz fazla hatta bu gün bizim ilçede 5435 ı olan birisi ile biraz konuştuk oda baya bi yakitindan şikayetçi...

• Beğen
Tepkiler: ahmet_1905
5450 guzel bir traktor. Commonrail sistemi olmayan mekanik enjeksiyonlu bir model. Bence yakiti zamanla normale doner. Ilk bakimi yapildiktan sonra servis tarafindan biraz duser. Ama fazla dusmeyebilir. Traktorun cekisi ile yakilan yakin o modelde biraz ust seviyelerde muadil modellere gore. 5435-45-55 li modellerle kiyaslanmaz cunku onlarda commonrail yakit enjeksiyonu oldugu icin biraz dusuktur yakitlari 5450ye gore. Senin yerinde ben olsam garantisi devam ediyorsa traktore dokundurtmam. Garanti sonrasi servisine goturup pompadan ufak bir acma islemi sonrasi hem cekis hem yakit dahada randimanli olacaktir.

• Beğen
Tepkiler: ahmet_1905
Mf 3000 serisi traktörünu 5400 le değiştiren herkes 5400 un yakitindan şikayetçi 5400 un cekisi konforu falan gayet güzel ama yakıtı müdavimi traktör lere göre biraz fazla hatta bu gün bizim ilçede 5435 ı olan birisi ile biraz konuştuk oda baya bi yakitindan şikayetçi...
İşte bizim öbür makineyle karşılaştırınca yakıt gözüme çok geliyor ama en azından çekiş on numara yani diğer markalar gibi çok yakıpta çekmemezlik yapmıyor :D

5450 guzel bir traktor. Commonrail sistemi olmayan mekanik enjeksiyonlu bir model. Bence yakiti zamanla normale doner. Ilk bakimi yapildiktan sonra servis tarafindan biraz duser. Ama fazla dusmeyebilir. Traktorun cekisi ile yakilan yakin o modelde biraz ust seviyelerde muadil modellere gore. 5435-45-55 li modellerle kiyaslanmaz cunku onlarda commonrail yakit enjeksiyonu oldugu icin biraz dusuktur yakitlari 5450ye gore. Senin yerinde ben olsam garantisi devam ediyorsa traktore dokundurtmam. Garanti sonrasi servisine goturup pompadan ufak bir acma islemi sonrasi hem cekis hem yakit dahada randimanli olacaktir.
Valla çok güzel anlatmışın teşekkürler zaten bahardan bu yana motor açıldıkça hem çekiş gözle görülür derecede arttı hemde yakıt çok hafif azaldı gibi makine 2016 model serviste onu diyor zaten garanti bitsin pompa ayarı falan yaparız hem çekiş artar hem yakıt düşer diyor hayırlısı bakalım zamanı gelince yaptırırım

Öncelikle Selamın Aleyküm abilerim kardeşlerim başlıktada değindiğim gibi bizde mf 5450 var mayıs ayında aldık o zamandan bu yana kullanıyoruz çok menmunuz makineden çekiş on numara rahatlık zaten ona söylenecek söz yok :) yanlız yakıt konusunda biraz şikayetçiyim makineyi aldık 1 hafta sonra pullukla tarlaya girdik pulluk 4lü 16 ünlü toprak ağırdı bende baya bi yüklendim makinaya 3 litreye yakın yaktı hadi o alıştırmak amaçlı bastım yaktı işte makine 200 saatte iken ikileme yaptık 13 lü kazayağı ile ikinci kazayağını çektik dönüme 1.1 1.2 gibi yaktı sizce yakıtı normalmi onu sormak istedim şimdiden herşey için teşekkürler. :)
Senin ki kazayağında harbiden çok yakmış biz daha bu yaz aldık 13 lü kazayağı ile 200 dönüm yer sürdüm hafif tav klima açık bide 15 km yol yaptım yine bitmedi

A.slm canım kardeşim hidrolik hassasiyet ayarını iyi yapamazsan bayagi bi yakıt artışın olur diye düşünüyorum traktör u sakin kullanirasan yakıt bayagi bi düşecektir. Zaten bu yeni traktorlerin hepsi çok yakıyor herkes salliyo inanma .bide pompa ayariyla çekiş artirilip yakıt düşmez. Traktorle ne şikayetiniz varsa garantisi varken servisle halletmeye caliski paran çıkmasın...

Haddime değil de, afedersin kaç devirde kullanıyorsun bu traktörü, yeni nesil motorların max. tork değerleri çok düşük devirlerde.
Estafurullah 1600 devirde kullanıyorum konuda hortlamış :D yakıt konusunu çözdüm traktör çalıştıkça yakıtı düştü baya zaten deposuda akşama kadar çalışınca 100 litre alıyormuş sabahtan akşama kadar 70 dönüm yer sürdüm akşam 100 litre mazot aldı :)

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: Ertuğrul -25