KUBOTA M8540 İLK PULLUK DENEMELERİ(10SAATE)PALU/ELAZIG

Ynt: KUBOTA M8540 İLK PULLUK DENEMELERİ(10SAATE)PALU/ELAZIG

güzel paylaşım bencede yavaş gidiyor tabiki pullugu tam batırmışsın biraz kaldırırsan çok süper çeker motor kaç hp özelliklerini yaza bilirmisin 4x4 dügmelimi kuyruk mili devri kaldırma kapasitesi motor hacmi tork vs vs

ceksparow-1986 link=topic=40866.msg363802#msg363802 date=1300694633' Alıntı:
güzel paylaşım bencede yavaş gidiyor tabiki pullugu tam batırmışsın biraz kaldırırsan çok süper çeker motor kaç hp özelliklerini yaza bilirmisin 4x4 dügmelimi kuyruk mili devri kaldırma kapasitesi motor hacmi tork vs vs

traktörde hemen hersey elektro hidrolik.. 4x4 v.s. dügmeli hepsi. kabin içi videosu eklemiştim. traktör yavas gitmiyor ikinci videoda görebilirsin aksine cok seri bastıkca gidiyor.. çift devirli kuyruk mili .. 4100kg kaldırma kapasitesi mevcut. 85.5 bg güçünde.. 16 valfli motor üstünde.. hidrolik shutle li..

keykubat link=topic=40866.msg363801#msg363801 date=1300694408' Alıntı:
yavuz yakıtını denedinmi erkuntla yada sameyle nasıl.

yakıtını deneyemedim depoyu fulledim 55km yol yapıp köye götürdüm. köyde 15dekar kazayagı çektim,6km bir römork kum getirdim, 3 römork hayvan gubresi arka kepce ile yukledik..pulluk denemesi yaptık 1dekar kadar yer sürdüm göstergede bi çeyrek düştü mazot. 3/4 te şuan depo 90litre alıyor yani gösterge dogru ise 25litre civarı bukadar işte yakmış oldu.. ama traktör yeni diye hep devirli kullandım ve acemisi oldugum için boş ta cok çalıştırdık.. bence yakmıyor hiç ama tam bi ölçüm yapmadık depo dolu oldugu için. vakit yoktu üzerine mazot doldursaydım belli olurdu..

OkayKANGAL link=topic=40866.msg363810#msg363810 date=1300695495' Alıntı:
yavuz ... hayırlı uğurlu olsun ... nasıl KUBOTA anlattığım gibimi ... çekincen kalmadı saırım .... :)

yok abi saol.. harika beklentilerimi karsıladı.. sıra sende çek bi m108s :)

Gayet iyi çekiyo güzel video pulluklarda kalın malzeme olanlarda kenarda yazıyo bizim burdakilerde öle gördüm KALIN yazıyo sarı etiketle bunda o yazı varmı tam dikkat edemedim ama motor hakkını veriyo

yorum yapan herkese tesekkur ederim

hamza40_7 link=topic=40866.msg363827#msg363827 date=1300696615' Alıntı:
Gayet iyi çekiyo güzel video pulluklarda kalın malzeme olanlarda kenarda yazıyo bizim burdakilerde öle gördüm KALIN yazıyo sarı etiketle bunda o yazı varmı tam dikkat edemedim ama motor hakkını veriyo

yazıyordu kalin mazeme diye ama o etiketi çocuklar sökmüş üstünden.. pullugun sadece resimleri var sitede.. traktörün arkasında küçük görünüyor ama gayet buyuk ve agır pulluk 14inç

hayırlı ugurlu olsun yavuz oncelıkle nasıl beklentını karsılkaya bıldımı kubota pullukda fılan derin sürümde sesinde bır degısım fılan gözukmuyo gayet güzel cekiyo tabı sen surdun daha iyi bilirsın erkunta gore bu nasıl bıraz acıklama yaparsan sevinirim yavuz

yorumlar için tesekkur ederim saolun..

murat erkunt 75bg traktör bu 85bg arada fark var tabiki erkunt ta derin sürer di ama bunun kadar hızlı çekemezdi buna hat içinde gaz verince acayip yiyor süratleniyor hemen tepki veriyor gaza. erkuntla karsılaştırmak yanlış olur.

evet 5liyi götürür rahatlıkla ama biz cok buyuk mazeme kullanıp traktörü sıkıştırmayı düşünmüyoruz bu pullukla cok rahat ve süratli sürüm yapıyor ve daha motor 10 saatte..

ceya023 link=topic=40866.msg363799#msg363799 date=1300693507' Alıntı:
çagrı kabini dar her guzelin bi kusuru olacak yolcu taşıyamazsın ama sürücü için gayet rahat içi.. koltukta bi sıkıntı yok koltuk yuksekliği ayarlanıyor ileri geri yukarı aşagı sırt bölümü yatıp kalkıyor ben koltukta sorun görmedim.. ayrıca teleskopik yan aynalar mevcut tarlada ayarlanırsa arkayı büyük ölçüde görebiliyorsun arkaya cok bakmaya gerek yok... ben sıkıntı yaşamadım bu konuda.

kolların dizaynı derken ? hidrolik kollarımı vites ve kontrol kollarımı.. viteste kumanda kolları elin altında hepsi sağ da kullanılışlı.sadece elift yok bunun dışında eksiği yok. arka kollar da gayet kullanışlı bi sorun yaratmadı ayarlamak çok kolay ve kancalı tip pratik bayagı..
evet kollar dediğim hidrolik kumanda kolları ve vites kabin sürücü için rahat orda bir mesele yok,ancak benim bahsettiğim koltuğun sırt dayama kısmı biraz yüksek gibi geldi bana.Arkaya bakarken biraz sıkıntı yaratırmış gibi.Ama kullanana daha iyi bilir,ben sadece fuarda durduğu yerden inceledim

Çağrı link=topic=40866.msg363856#msg363856 date=1300700865' Alıntı:
evet kollar dediğim hidrolik kumanda kolları ve vites kabin sürücü için rahat orda bir mesele yok,ancak benim bahsettiğim koltuğun sırt dayama kısmı biraz yüksek gibi geldi bana.Arkaya bakarken biraz sıkıntı yaratırmış gibi.Ama kullanana daha iyi bilir,ben sadece fuarda durduğu yerden inceledim

koltuk ayarlanıyor baslık kısmıda cıkıyor. benim boyum 182 bi sıkıntı yaşamadım. belkide daha kısa çifçiler için sorun olur mu bilmiyorum. koltuk yukarı aşagı ayarlı ama senin dedigin arka yaslama kısmı orası sadece yatıp kalkıyor anladım demek istedigini ona hiç dikkat etmedim..

KUBOTA canavar maşallah. ok-*-s Bence çekiş ve emsallerine göre yakıtı oldukça iyi. Ama Japonyadaki durum beni korkutuyor malum tsunami... Belki Japonya düzene girince bi sorun kalmaz ama şuan için herhangi bi sıkıntı olmazmı? Üretimdeki herşey durdu. Yedek parça filan nerden temin ediliyor? :S Bunlar biraz can sıkıcı :S

rocky link=topic=40866.msg363872#msg363872 date=1300702603' Alıntı:
KUBOTA canavar maşallah. ok-*-s Bence çekiş ve emsallerine göre yakıtı oldukça iyi. Ama Japonyadaki durum beni korkutuyor malum tsunami... Belki Japonya düzene girince bi sorun kalmaz ama şuan için herhangi bi sıkıntı olmazmı? Üretimdeki herşey durdu. Yedek parça filan nerden temin ediliyor? :S Bunlar biraz can sıkıcı :S

kubota fabrikası osaka da bi sorun yok üretime devam ediyorlar tusunaminin vurdugu bölgeye uzak fabrikası.. sıkıntı yok :)

ceya023 link=topic=40866.msg363807#msg363807 date=1300695151' Alıntı:
yakıtını deneyemedim depoyu fulledim 55km yol yapıp köye götürdüm. köyde 15dekar kazayagı çektim,6km bir römork kum getirdim, 3 römork hayvan gubresi arka kepce ile yukledik..pulluk denemesi yaptık 1dekar kadar yer sürdüm göstergede bi çeyrek düştü mazot. 3/4 te şuan depo 90litre alıyor yani gösterge dogru ise 25litre civarı bukadar işte yakmış oldu.. ama traktör yeni diye hep devirli kullandım ve acemisi oldugum için boş ta cok çalıştırdık.. bence yakmıyor hiç ama tam bi ölçüm yapmadık depo dolu oldugu için. vakit yoktu üzerine mazot doldursaydım belli olurdu..
Öhöö öhööö biraz abartmışsın galiba yada baba mazot koymuş giderken...85bg motor bu mobilet değil...