JD 955 Biçerdöver

Ynt: JD 955 Biçerdöver

john deere olararak ister 630 olsun ister 955 olsun ve üst serileri olsun hiç fark etmez. uyrra*-*-
o makinanın üstündeki (geyik) alpleminin anlamı uçan geyik olarak tanımlanır. alk-*s
ister, ova olsun ister rampa dağ bayır hiç fark etmez jd için o bir efsane bunun üstüne makina tanımam
kalın sağlıçakla trakkulüp ailesine selamlar.
efsane biçerci *098*-

pamukçu link=topic=5738.msg148381#msg148381 date=1233611568' Alıntı:
Bir yılda yerlerini biçtirmesinin karşılığı bile değildir sattığı para... 2000 dönümden bahsediyoruz... Ayrıca bir biçerdövere sahip olmanın en büyük avantajı yerinizi istediğiniz an biçebilmektir... Zamanında biçemeyip yağmur yerse buğday, ciddi fiyat farkı olur... Bunu maalesef elimizde iki biçerdöver varken bile yaşadık geçmişte yağışlı geçen bir senede... Buralarda 1000 dönüm yeri olmayanlar bile sırf kendi yerlerini biçmek için bir 630 veya 955 bulundurular ellerinde... Arkadaşın koşullarını iyi bilemiyorum yine de tamamen kendi bulunduğum yer açısından baktım... Belki kendine göre mantıklı sebepleri vardır...
Bence bunları da hesaba katmak lazım...

pamukçu link=topic=5738.msg173946#msg173946 date=1240176110' Alıntı:
Bence bunları da hesaba katmak lazım...
sayın pamukçu ben şahsen 955 jd hele hele 630 kapıya koymam ,zamanında bendede 630 vardı kendi harmanımızı yapıyorduk kapıda duruyordu .vallahi zarar harmanı yapıyorduk garajda durduğu yerde arıza yapıyor,yeni sezona başlarken masraf masraf yadiğin toz kar kalıyor ,başkasına biçtirmek daha iyi

ergün41 link=topic=5738.msg257709#msg257709 date=1267466191' Alıntı:
paylaşım içn tşk benimkinin ikizi
bendede 82 model 955 var
:S yalnız fren lri iyi deil bayırlarda zor oluyo
gerisi ok-*-s alk-*s

Makinenin Fren aksamını nedense yapamıyolar?

Orjinal balatasını aldım taktık yine olmadı. Yumuşak balata çaktır dediler, yine tutmadı. Ama paletli makinede, ister istemez fark ettiriyo. Frene bastığında makine tek palet üstünde dönebiliyor.

Lastik tekerde frenler Pek randımanlı değil. Hele hele Rampada Hiç kullanmıyoruz...

Frene basmadan Biçmek de sanattır. (Her nekadar bir kaç kere akis kestirsekde) Allaha şükür birşey olmadı.

DoYrAnLı#2# link=topic=5738.msg258449#msg258449 date=1267711294' Alıntı:
Makinenin Fren aksamını nedense yapamıyolar?

Orjinal balatasını aldım taktık yine olmadı. Yumuşak balata çaktır dediler, yine tutmadı. Ama paletli makinede, ister istemez fark ettiriyo. Frene bastığında makine tek palet üstünde dönebiliyor.

Lastik tekerde frenler Pek randımanlı değil. Hele hele Rampada Hiç kullanmıyoruz...

Frene basmadan Biçmek de sanattır. (Her nekadar bir kaç kere akis kestirsekde) Allaha şükür birşey olmadı.
aynen frensiz biçecen marifet orda
vitese taktın taktın takamazsan ayvayı yedin ve bide debriyajı gerektiğinde fren olarak kullanacan
balatayı götüryo ama makinayı yatırmaktan iiiidir