Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

Güzel bir sezonun daha sonuna geldik. Toplu atayım dedim.
Bayraktar 350kg ortalama (herg+25kg Dap+10kg Üre)
Pasa hiç dayanıklı değil, boya çok veriyor. Samancı buğdayı.
Ekli dosyayı görüntüle 77057
Aliağa 330kg ortalama (aktarma+15kg Dap+12kg üre)
Erkenci, başağı diğerlerinden daha yumuşak.
Ekli dosyayı görüntüle 77059
Kızıltan 350kg ortalama (patatesten aktarma+10kg üre)
Taneleri çok iri, döküm ve kilo iyi, pasa dayanım orta.
Ekli dosyayı görüntüle 77061
Arpalar 350 kg ortalama (aktarma+18kg 20-20-0(36SO3)+el yapımı sıvı gübre)Ekli dosyayı görüntüle 77060
Esperia gece biçildi, ayakta çekemedim 😬. O da 380 kg verdi. (Herg+25kg Dap+12kg Üre)
Gönlümde yeri ayrı Esperia’nın.
Ekli dosyayı görüntüle 77058
Arpalar sıvı gübreden yattı galiba, birkaç yere şahit olsun diye atmadım, oralarda yatma yoktu, verim de daha azdı. @sebazios Yılmaz abi’ye selamlar. Gelecek sezon buğdaylara da atacağım. Bu sene yetiştiremedim ilaçtan ayrı atayım derken.
Hergi iyice azaltıyoruz. Bu bahar sadece 250 dekar sürdüm. Geri kalan hepsini aktarmaya başladım. Bu sene öncekilerden farklı olarak önce goble, üstüne çizel, üstüne kazayağı çekeceğim. Goble üstüne kazayağı çekip eksem ne olur diye düşünmüyor değilim 😏 En güzeli anıza ekim.
Ekli dosyayı görüntüle 77056
Anızlardan güzel verim almışsınız.Nadaslardan 400kg verimler almamıza rağmen anizlar 150-200kg bandında kaldı.

Son düzenleme:
Anızlardan güzel verim almışsınız.Nadaslardan 400kg verimler almamıza rağmen anizlar 150-200kg bandında kaldı.
Anız tarlalar da en güzel tarlalar ama. Habire ekiyoruz 🤠En son ne zaman pullukla sürdüm diye bi düşündüm, hatırlayamadım 😬 En az 10 yılı var.
200kg verse bile masraftan kaçıldığı için her türlü karlı bence
Bereketli olsun güzel verimler. Bu sene ne ekeceksiniz
Müfitbey bulabilsem denemek istiyordum ama kimse getirmiyor, bilmiyorlar bile. Bayraktar ile benzer özelliklere sahip, deneyen bir arkadaş daha iyi diyor ama o da kendisi Eskişehir’den 3 yıl önce getirmiş.
Onun dışında aynen devam.

Resimler ve ekler

• IMG_8159.png
    IMG_8159.png
    177.7 KB · Görüntüleme: 110
Bu çıkartmalar nasıl temin ediliyor?
Bi konuda paylaşılmıştı ama bulamadım. Google a yazınca çıkıyor ama. O görseli reklamcılarda istediğiniz ölçü ve malzemeye bastırabilirsiniz. Bir sayfa A5 en son 20 lira tutuyordu. Epey sticker çıkar. A4 e 4 tane makul ölçüde sticker sığar.
Hazır olarak buluşmalarda oluyor sanırsam.

• Beğen
Tepkiler: gocabolulu