Güncel Buğday Fiyatları

Bunlara itirazım yok. Ancak hükümet gıda fiyatlarını ve enflasyonu düşürmek için tarım ürünleri ithalatını destekliyor. Tarımda gümrük birliği ve bazı ürünlerde gümrük vergilerinin indirimi gündemde. Rusya'dan 700-tl/ton a buğday gelirse 1100-1200 fiyat vermeleri zor. Alım satım tavsiyesi değildir ancak 1000 civarı olacak gibi görünüyor. Trakya bölgesi ekmeklik buğday için konuşuyorum. 950 olarak açıklarlarsa da şaşmayın.

Desene banka kapısında ayakkabıları eskiteceğiz.:)

IMG_2020.JPG
Edirne ticaret borsadındayım arkadaşlar

6sıralı yemlik arpa burda 92 kuruşa verecek gibiyim.Sizce fiyat nasıl_?.Çok yere sordum 85kuruş diyen çok 85 kuruşdan yukarı çoğu tüccar almıyor..92 kuruşa verirsem yarın arpaları biçicem..Fiyat hasat yapıldıkça düşermi yoksa piyasa hep kasarsızmı olur..

6sıralı yemlik arpa burda 92 kuruşa verecek gibiyim.Sizce fiyat nasıl_?.Çok yere sordum 85kuruş diyen çok 85 kuruşdan yukarı çoğu tüccar almıyor..92 kuruşa verirsem yarın arpaları biçicem..Fiyat hasat yapıldıkça düşermi yoksa piyasa hep kasarsızmı olur..

Bence biçtir al parayı arkadaşım borcun vs varsa erken kapatırsın faizden düşer yok ise işini bilirsin seneye ekim için tohumunu gübreni peşin alır kâr edersin

Açılış fiyatları iyi ama çok geçmez yakında düşmeye başlar. Keşke fiyatlar sezon içindede bu civarlarda olsa ama geçmişte de hep böyleydi iyi fiyattan açıyorlar sonra düşüyor. Bizim burada daha sezon açılmadı.

• Beğen
Tepkiler: ağayamüsade