Güncel Ayçiçek Fiyatları

Ynt: ayçiçek fiyatları

sedaat_42@hotmail.com link=topic=67412.msg766469#msg766469 date=1376556301' Alıntı:
kuyuya birisi bi taş atıyor sonra herkez arkasına düşüyo arkadaşlar hatırlayın çok geçmeden 4 ay önce aman tohum bitti bu sene hiç yok hemen alın dediler haziranın sonuna yakın 2inci ekim ayçiçek tohumunu 380 satılan tohumu 270 aldım yani biz çifçileri herzaman yapay söylentilerle avutuyolar adanada ucuz gidiyormuş yag oranı 30 sa alan firma yoksa tabiki ucuz gider osmanıyede arkadaşım var alan yokkı kime satacam sadece bi fabrika var o alıyo diyo dün babam konya şekere ugramış herkesin beklentisi yuksk ama soylentıler dogrumu diye recep konuk un müdür yardımcısıyla konusmuş. oda demişki hiç açıklanan fiyat yok daha piyasaoluşmadı ama geçen senki fiyatlardan aşagı olmaz demiş. sıkıntı yok bu ürün dışarıdada pahalı artık 900 ,yok 1000lira söylentılerini yazıp esnafların ekmegine yag surmeyelim .trakya birlik 2013yılının başında 40yaglıyı 1500 50yaggelenı 1795 liradan aldıgını sitesinde duyurdu. .
NOT: haziranda tohumu aldıgım firmanın deposunda ina ayçekirdek tohumu koyacak yer bile yoktu . okadar çok tohum vardıki inanın bakkalda bile satıyolardı bizim burda.

aklından neler geçerek bunları yazdın bilmiyorum ama
yazdıgın konuda yanlış düşünüyorsun özellikle ben de osmaniyeliyim adana osmaniye antep hatay maraş gibi illerdeki durumu senden iyi bilen biri olarak çok şeyler yazarım burda hatta sayfalarca yazarım ama gerek yok
çünkü senin msjından anladıgım bu fiyatlar biz çiftçiye farz biraz daha düşsün dercesine bir msj

uzun lafın kısası her yıl bütün maliyetler artarken yakıt tohum işçilik vs vs maliyetler artarken
vede misal osmaniyede geçen yıl 1280 liraya kadar ayçiçegi satan biri olarak busenede 90kuruşa ayçiçegi satıyorsam yani geçen yılki fiatlardan %35 aşagıda gidiyorsa satış fiyatım bütün masraf artmışken işte ozaman senin yazdıgın msj hükümsüzdür benim açımdan

bilen bilmeyende tohum mazot işçilik vs vs masraflar azaldı sanacak busene
veya geçensene yag oranı 50miydi de busene 30a mı düştü
veya osmaniyede geçen sene 15 yag fabrikasımı vardıda hepsi kapadıda 1 tanemi kaldı
veya o bir tane yag fabrikası dışında kimse alım yapmıyormuymuş acaba
yok harbiden msj yazıyorsunuzda bilmediginiz yerlerle ilgili abuk sabuk yazmayın bari kendi şehrinizle alakalı yazında belki inan olur

halife ömer dagda çobanın oyununun birtanesi ni kurt kapsa onun sorumlulugu bile bendedir demiştir
nerde böyle adil dürüst yöneticiler varmı aksine şuandaki bizi yönetenler çiftçi batsın yok olsun diye ugraşıyor

aq bende aycicek yagını evimde yasaklıyorum fabrikacıda batsın aq yunluları bir ay aycicegi yagı almayın öyle dışardan getirip satması neymiş görsünler kimse kücümsemesin 1 kilo 1 kilodur zorla devrimci olcaz :)

SEYİT link=topic=67412.msg767325#msg767325 date=1376941621' Alıntı:
aq bende aycicek yagını evimde yasaklıyorum fabrikacıda batsın aq yunluları bir ay aycicegi yagı almayın öyle dışardan getirip satması neymiş görsünler kimse kücümsemesin 1 kilo 1 kilodur zorla devrimci olcaz :)
yonetım nıye yazdıgım mesajları sıldın sop-*-sa tabıı dogru soluyen her zaman 9 koyden kovulur sop-*-sa anlş-*s

trakya birlik üyesiyim zaten trakya birlik geçen sezon 39 trilyon zarar açıkladı bize kalsa biz mal alma yanlısı değiliz diye kendi genel müdürü açkladı çünkü dışardan alsak daha karlı tekirdağ limanına 42 yağ oranı garanti elekten geçrilmiş tonu 840 tl tonu ayçiçek gemileri yanaşmış bekliyor ukrayna malı

çiftçi malı hep aşağıya sanayi malı hep yukarı dün sordum gübreye yüzde 10 zam gelmiş 20 20 peşim fiyatı 1120 tl aynı gübreyi nisanda 930 dan almıştım yaşasın akp

yazdıgın konuda yanlış düşünüyorsun özellikle ben de osmaniyeliyim adana osmaniye antep hatay maraş gibi illerdeki durumu senden iyi bilen biri olarak çok şeyler yazarım burda hatta sayfalarca yazarım ama gerek yok
çünkü senin msjından anladıgım bu fiyatlar biz çiftçiye farz biraz daha düşsün dercesine bir msj

uzun lafın kısası her yıl bütün maliyetler artarken yakıt tohum işçilik vs vs maliyetler artarken
vede misal osmaniyede geçen yıl 1280 liraya kadar ayçiçegi satan biri olarak busenede 90kuruşa ayçiçegi satıyorsam yani geçen yılki fiatlardan %35 aşagıda gidiyorsa satış fiyatım bütün masraf artmışken işte ozaman senin yazdıgın msj hükümsüzdür benim açımdan

veya osmaniyede geçen sene 15 yag fabrikasımı vardıda hepsi kapadıda 1 tanemi kaldı
yok harbiden msj yazıyorsunuzda bilmediginiz yerlerle ilgili abuk sabuk yazmayın bari kendi şehrinizle alakalı yazında belki inan olur

halife ömer dagda çobanın oyununun birtanesi ni kurt kapsa onun sorumlulugu bile bendedir demiştir
nerde böyle adil dürüst yöneticiler varmı aksine şuandaki bizi yönetenler çiftçi batsın yok olsun diye ugraşıyor

dostum moralimizi yüksek tutmak için söylentilere inan mamak için yazdık dur bakalım konya şeker açıklamadı daha fityatları . biz burdaçok bilmiş insanlar degiliz sadecefikrimizi söyleriz benim 250 dekar ayçekirdegim var belki yanlış düşünmüş ola biliriz . kibarca uyarırsın sonuçta bizde insanız inşallah düşmez beklentilerimiz yüksek daha piyasa oluşmadı burda herkes emanete verıyor verimler husran çok düşük buyıl.

herkesin gönlüne gore olsun herşey...

sedaat_42@hotmail.com link=topic=67412.msg767654#msg767654 date=1377096459' Alıntı:

dostum moralimizi yüksek tutmak için söylentilere inan mamak için yazdık dur bakalım konya şeker açıklamadı daha fityatları . biz burdaçok bilmiş insanlar degiliz sadecefikrimizi söyleriz benim 250 dekar ayçekirdegim var belki yanlış düşünmüş ola biliriz . kibarca uyarırsın sonuçta bizde insanız inşallah düşmez beklentilerimiz yüksek daha piyasa oluşmadı burda herkes emanete verıyor verimler husran çok düşük buyıl.

herkesin gönlüne gore olsun herşey...

sedaat_42@hotmail.com belki sen iyi niyetle yazdın fakat şuanda çukuovada ayçiçegi hasadı biteli 10-15gün oldu fiyatlar 90kuruşu gördü şu saatten sonra biir çıkıp ben 3 liraya alıyorum dese bile benim ve benim bölgemin çiftçisi için herşey bitti seneye de ekermiyiz ekmezmiyiz onuda allah bilir
trakyada hasat başladı devam ediyor ordada durum pek iç açıcı degilmiş ben sattıgım ayçiçeginin fiyatını burda yazdım birçok arkadaşta yazdı aşagı yukarı herkes fiyatların düşüklügünden şikayetçi
ve birçok çiftçi enazından geçen yılki fiyatları göz önünde bulundurarak ekim yaptı masraf etti mesela ben ekim zamanı şöyle hesap ediyordum dekara 200-250 kg ayçiçegi alsam 1200 liraya satsam şukadar masraf etsem şukadar kar kalır diyordum kendi kendime ama hiç bir tahminimiz tutmadı masraflar başta mazot ve tohum olmak üzere birçok kalemde aşırı arttı oysa satış fiyatı geçen yılki fiyatlardan %35 aşagıda ve ben veresiye çalışmadım herşeyi peşin aldım birde herşeyi veresiye alan çiftçiler var onlar neyapacak durumları çok kötü şuanda

inanın bu fiyatları yani şuandaki 90 kuruşu geçen yıl söyleseler en başta ben olmak üzere birçok arkadaş ya çok az ayçiçegi ekerdik yada hiç ekmezdik
burda sorun bölgelerin yag miktarı veya bölgelerdeki yag fabrikalarının sayısı falan degil
sorunun ana kaynagı hükümetin yanlış tarım politikaları
herşey dışardan ithal edilecekse biz çiftçiler ne yapacagız yani tarım dışı başka işleremi yönelelim

kardeş sen yanlış anlamşssın sende 250 dk var diyorsun bende 1000 dk var büyüğn acısı her zaman fazla olur ben bu hükümetin yanlış politikasını eleştirdim bari hasat zamanı kapat şu kapıları diyorum ya tekirdağ limanında 840 tl den çiçek satılırken burda fiyat nasıl olsun tüccara diyoruz neden senin malını alayım orda hazır var ve herkez konya şekerin fiyatını bekliyor çok sağlam bir kaynağa göre fiyat 980 kurş olacak trakya birlikte 40 yağ oranı 960 kuruş açıklayacak