Gübre fiyatları son 1 yılda yüzde 90'a yakın zamlandı

bu yazım ne politik ne siyasi
dünya üzerinde tüm emtianın fiyatları yükselişte ,örnek elinizde kömür olsun onun fiyatı yükselecek, elinizdeki buğday,arpa, mısır, demir aklınıza ne gelirse hepsinin fiyatı yükselecek.
ABD koronadan dolayı karşılıksız durmadan dolar sürdü doların emtia karşısında büyük değer kaybediyor. Ülkeler ellerindeki emtiayı ihracat yapmıyorlar, ek vergiler koyuyor.
örnek olarak domates rusyada markette 20-25 tl, Türkiye kotasını 250bin tona çıkarttı, Türkiyede domates Antalyada 1 TL , markette 5-6 TL, haftaya 15 TL , her türlü emtiada çok büyük fiyat yükselecek.
korona tüm dünya da korku sardı. hükümetler şaşkın... ve büyük savaşlar kapıda...

12 Eylül’de senin dedeni yatağından kaldırıp götürmediler benim dedemi her belediye başkanı gibi götürdüler mahkum ettiler bunları senden öğrenecek değilim
Kardeşim biraz işine bak biz demeyle ne kastedilgini anlayacağın zaman anlarsin
Yapacağımız burada en iyi yöntem le en iyi verim nasıl alınır bu ileri gider anca gübre fiyatın düşmez .

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Konu çizgisinde kalmanızı rica ediyorum. Ayrıca ortam germek isteyen fitneciler görüyorum. İllaki birisini konuya çağırmak istiyorsanız etiket yerine bir kaç kelam yazın ki amacınız anlaşılmasın. Son günlerde gerçekten çiftçi klübü değil savaş klübü görüyorum. Böyle devam edilecekse birileri birini gazlayıp kendidini tatmin edecekse kalın sağlıcakla. Daha da bir çok kişi gibi sadece dalaşmaları izler geçerim.

Y
Konu çizgisinde kalmanızı rica ediyorum. Ayrıca ortam germek isteyen fitneciler görüyorum. İllaki birisini konuya çağırmak istiyorsanız etiket yerine bir kaç kelam yazın ki amacınız anlaşılmasın. Son günlerde gerçekten çiftçi klübü değil savaş klübü görüyorum. Böyle devam edilecekse birileri birini gazlayıp kendidini tatmin edecekse kalın sağlıcakla. Daha da bir çok kişi gibi sadece dalaşmaları izler geçerim.
Yok ersen sen zaten mızikçısin doner arkani gidersin,emreyle huseyin iyi kanka olur🤣

Y

Yok ersen sen zaten mızikçısin doner arkani gidersin,emreyle huseyin iyi kanka olur🤣
Yok başkan mevzu şu ki sende bende neremizi yırtarsak yırtalım düzen değişmeyeceği için, a da gelse c de gelse başa yine rant yine rant. Filler sevişçek çimler ezilcek. Eğitim seviyemiz,kültürümüz değişmediği sürece bu köhne düzen böyle sürüp gidecek. Neden avrupada ki çiftçiler mutlu! Hangi siyasi parti biz çiftçilere o huzur ve hayatı verebilir! Kimse kusura bakmasın öyle bir siyasi otarite 1938 de çöktü. Dahada geri gelmez.

Hocam körler sağırlar birbirmizi ağırlıyoruz. Burdaki herkes acısını çekiyor birbirimize şikayet ediyoruz. Şikayeti aenema hocamın dediği gibi ilgili yerlere yapalım lütfen. Herkes bence bu durumu facebookta üye olduğumuz çiftçi guruplarında çağrı olarak paylaşıp ilgili yerlere mail, telefon yağmuruna tutalım. Sosyal medyadan paylaşım yaparken de taglama yapalım #çiftçiölüyör vs burda birşey belirleyelim twitterda tt olalım. Kanalları da etiketleyin,siyasileri de etiketleyin cumhurbaşkanınıda bakanıda etiketleyerek.

• Beğen
Tepkiler: 1011011