difransiyel kilidi inislerde faydalı mıdır ?

Ynt: difransiyel kilidi inislerde faydalı mıdır ?

Frene niye kaydıracak kadar basalım ki şimdiki traktörlerin frenleri buna uygun ne kadar basarsan o kadar tutuyor kaydırmaya gerek yok. Birde ABS frenin bana tarifini yaparmısınız.( benim paylaştığım videoda var) Kardada çok iyi araç kullanırım hem traktör hem araba hiç kaydırmadan.
Benim bilgilerim yanlış olabilir, AMA KENDİ BİLGİLERİNİZDENDE BU KADAR EMİN OLMAYIN YANLIŞ OLABİLİR .

ismail_17 link=topic=66743.msg758483#msg758483 date=1373910549' Alıntı:
Frene niye kaydıracak kadar basalım ki şimdiki traktörlerin frenleri buna uygun ne kadar basarsan o kadar tutuyor kaydırmaya gerek yok. Birde ABS frenin bana tarifini yaparmısınız.( benim paylaştığım videoda var) Kardada çok iyi araç kullanırım hem traktör hem araba hiç kaydırmadan.
Benim bilgilerim yanlış olabilir, AMA KENDİ BİLGİLERİNİZDENDE BU KADAR EMİN OLMAYIN YANLIŞ OLABİLİR .

İsmail bey ,Abs fren cok guzel bır sıstemdır aracların yolda yag veya buz tutmus gıbı kaygan ortamlarda cok rahatca durmamızı saglar bız frene tam basarız fakat fren sıstemı tekerlegı tam kılıtlemez ve tekerı bır frenler bır bırakır bır frenler bır bırakır bu olay sanıyler ıcersınde cok defa gerceklesır ,

(asflallta belkı gormussunuzdur kesık kesık lastık ızlerı vardır o işte abs fren sıstemıne ait sekıllerıdr )

yanı tekerı kıtlemez, tekeri kıtlemedıgı ıcın kısa mesafede dururuz fakat vesten hauslu fren sıstemın de bu olay yoktur frene basınca sadece tekerı kıtler, burda fren tutar lastık durur ama arac kısa mesafede duramaz anlş-*s

Bu arada bılgılerım yanlıs değil cunku deneyıp goren anlıyan var burada yazıyor dıkkate almıyorsunuz sanırım ...

ismail_17 link=topic=66743.msg758483#msg758483 date=1373910549' Alıntı:

bak işte anlamıyorsun frene kaydıracak kadar basma dıye bır sey yok yuklu ıken cok bayır yerlerde az bı frene yapıncada kayıyor

ertuğrul pelit link=topic=66743.msg758480#msg758480 date=1373909028' Alıntı:
*098*- zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s ne kadar anlatsanda bilmeyen anlamaz kardesim canını sıkma ben konuyu açan ben faydasını gören öğrenen de ben bosver :)

eyvallah kardesım cok zor valla anlatmak uygun dılde anlatmaya calısıyorum fakat senı dınlemeyecegız bız bıldıgımızı yapıcagız dıyolar ama sen yasayıp gordugun ıcın farkı anladın anlş-*s saol

emrekaptan59 link=topic=66743.msg758398#msg758398 date=1373850506' Alıntı:
römork freni trakyada kullanan görmedim. ancak faydası muhakkat olur lakin dif. kilidinin faydasi yok demek yanlış. ayrıca su koymak sandıgınız kadar meşakatli ve zararlı değil. tek çeker 398 i senelerdir tekerlerle su ile kullanıyoruz. hiç bi sikintida yaşamadık. arti çiftçeker gibi bayırlardan inip çıkıyorum kilit ile birlikte . Balye makinesi kullananlar su ve kilidin faydasını çok iyi bilir.

sen trakyadan bahsedıyorsun trakydan bır abımız geldı bızı gormek ıcın traktorle az bı gezıntı yaptık ufak bı bayırlarda bıle adam traktore sevgılısı gıbı sarılıyordu acaip bayır gelmıstı bızım oralar yaww dıo sızın buralar cok bayır bızım orada bole bır sey goremessın dıyo romorkların frensız olması sanırım o yuzden anlş-*s

Römorkta frene dikkat çekmişsiniz genel yorumlarda, sormak istediğim isteğe bağlı römorklarda disk fren yaparlarmı ,genelde o dingilleri ustalar hazır sipariş veriyorlar ,bulunurmu acaba ...

trakya dediğin 10 bin dönüm yer değil dik olan yeri var düz ovaları var v.s v.s arkadaş haklı trakyada bende görmedim adam ne demiş konu açarken siz kompresörlü fren tavsiye edersiniz beyler yapmayın..Biz buralarda sağdan soldan römork alırız sadece kendi römorkundan bahsetmiyor arkadaş geniş kapsamlı düşünün 2 3 römork bağlayan var samanda biz 8073 e 4 römork bağladık bizim olmayan römorklarada havalı frenmi taktırıcaz mantıklı düşünün tarla yollarında okadar atmaz motoru ama anızlarda bilen bilir kızağın masteri yapılıyo dolu 2 römorkla tek dingil değil he yanlış anlamayın tek çözümü konuyu açan arkadaşın dediği gibi sadece kilit+hidrolik..hidrolikte yapsan kurtarıyo ama fazlası römorkun sofrayı kaldırır daha tehlikeli bilen bilir :D :D

feuer_frei link=topic=66743.msg758500#msg758500 date=1373915244' Alıntı:
trakya dediğin 10 bin dönüm yer değil dik olan yeri var düz ovaları var v.s v.s arkadaş haklı trakyada bende görmedim adam ne demiş konu açarken siz kompresörlü fren tavsiye edersiniz beyler yapmayın..Biz buralarda sağdan soldan römork alırız sadece kendi römorkundan bahsetmiyor arkadaş geniş kapsamlı düşünün 2 3 römork bağlayan var samanda biz 8073 e 4 römork bağladık bizim olmayan römorklarada havalı frenmi taktırıcaz mantıklı düşünün tarla yollarında okadar atmaz motoru ama anızlarda bilen bilir kızağın masteri yapılıyo dolu 2 römorkla tek dingil değil he yanlış anlamayın tek çözümü konuyu açan arkadaşın dediği gibi sadece kilit+hidrolik..hidrolikte yapsan kurtarıyo ama fazlası römorkun sofrayı kaldırır daha tehlikeli bilen bilir :D :D

eyvallah reis bunu daha cok tek cekerı olanlar bılır site genelde 4x4 oldugu ıcın pek anlamıyorlar ;D anlş-*s

feuer_frei link=topic=66743.msg758500#msg758500 date=1373915244' Alıntı:

reis bız hıdrolıgı hıc denemedık fakat kılıd cok yararı oluyor eger cok da bayırsa vurursun pehlıvanı zamk gibi yapısır ;D anlş-*s

sinoplu link=topic=66743.msg758501#msg758501 date=1373915430' Alıntı:
Römorka azrail binmişse yapacak bişey yok. ..

ona yapabılcegımız bır sey yok zaten ıddaaamızda yok anlş-*s

emrekaptan59 link=topic=66743.msg758573#msg758573 date=1373926377' Alıntı:
haklısınız arkadaslar Tekırdağ malkaralıyım ben Aydında üni okurken hayretler içerisinde kalmıştım bizim bolgedekı en dık bayırlara göre düz sayılacak yerler var.

;D anlş-*s

tumosannn link=topic=66743.msg758477#msg758477 date=1373908756' Alıntı:
Arkadasım benı kızdırıyorsun lutfen bılmeden yazma dagdan kac kere odun ındırdın

duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0

yaw bı kerede dusunup te yazın her seye muhalefet olmayın sop-*-sa sop-*-sa
valla abi sen ne kadar kızarsan kız bi video atta izleyelim o zamn nereden biliyim ben senin dağdan odun indirdiğini

tumosannn link=topic=66743.msg758472#msg758472 date=1373908580' Alıntı:
frene basarsan kayarsın Tokezler alır goturur senı asağı kılıd ıkı lastıgı aynı devırde dondurdugu ıcın fren gorevi goruyor.

.İyi bir sey, fakat fabrıka bole bır olayı tasvıp etmez TAsvıp ettıgı Romorka Fren koyulmalıdır der. ( yanı olayı o derece tehlıke anına getırmeyın der )

kamyonlarda yuk 2 dıngıl ve o 2 dıngıldede 4 yanı 8 lastık var ıkıncısı yuk 8 lastıge bınıyor yanı yere yapısıyor lastıkler frene basınca durur kaymaz kı bunu traktorun lastıgının ıcıne doldurulmus su gıbı dusun

traktorun frenıyle debrıyaj balatasını hıc bı alakası yok

difrensıyel kılıdı saga veya sola donuslerde cekıceksın allala ya abı gereksız sorular sormussun

difrensıyel kılıdı camurda veya kurakta yuklu ıken tek teker patinaja dusunce ıkı tekeride aynı devırde donduruyor ınıslerde de faydası yukarıda anllatıgım gıbı oluyor !!!

kılıdın ıcındekı dıslılerın kırılması aşırı zorlanmaktan kaynaklanmaktadır.

Abi sorularını soru cevap seklınde cevaplamaya calıstım bak romorkuna 10 ton at cık bır dık yamaca senın motor 4x4 onu 4x2 ye al tmm mı sonra bayırdan asagı ınerken bır frene basıp ın bırde agır vıtesde kılıde basıp ın bakalım hangısınde kolay iniceksın eger frene basarsan sonuc kotu olabılır motor tokezler kayar kılıde basıp ınersende motor ıkı teker aynı devırde donecegınden tokezlemez oda bı fren gorevi gorup motorun kompresoruyle ınersın agır vıteste !! anlş-*s bunu karda arac kullanmaya benzetebılırız ne derler USTA ŞÖFÖRLER FRENE BASMA !!!! TAK 1 . vıtese rolantıde ın bunun gıbı mesela anlş-*s

Karda frene basınca ne oluyor ?? duran var mı varsa soleyın bana ;D
Abi ilk defa çok açık ve net anlattın alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s güçç*-* güçç*-* güçç*-* ilk defa anladım helal sana güçç*-* güçç*-* ama şu yakındaki nesneyi uzaktaki nesneden kolay çekmeyide böyle örnek vererek açıklasan ;D ;D çok süper olacak senin dediğini helede karda yavaş yavaş inme örneği ile çok iyi bir şekilde anladım anlş-*s anlş-*s güçç*-* güçç*-* güçç*-*

td 100d link=topic=66743.msg758644#msg758644 date=1373966175' Alıntı:
Abi ilk defa çok açık ve net anlattın alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s güçç*-* güçç*-* güçç*-* ilk defa anladım helal sana güçç*-* güçç*-* ama şu yakındaki nesneyi uzaktaki nesneden kolay çekmeyide böyle örnek vererek açıklasan ;D ;D çok süper olacak senin dediğini helede karda yavaş yavaş inme örneği ile çok iyi bir şekilde anladım anlş-*s anlş-*s güçç*-* güçç*-* güçç*-*

bu konudada otekı konuda da gereklı acıklamayı yaptım kardesım anlamak ıstıyen anlar anlamak ıstemeyen anlamaz tesekkur. anlş-*s