DEUTZ G SERİSİ Mİ C SERİSİ Mİ ? FARKI NEDİR

Ee bizim burda iyi bir sürümde 2.2 den 2.3 den aşşağı yakan marka yok, bu rakam toprağın kuruluğuna göre yükseliyor

Traktorun yeni nesil motora sahip ve ciftceker olmasina ragmen 1986 model fordun yakitta ilerisine gecememesine sasiriyorum yoksa zaten eskiler ariza konusunda daha saglam bi kere babam suyunu bosaltmis tarlaya gitmis havalar soguk diyede usenmis tarlayi bitirmelik olmus 5 dekar yer ordada motor hareret yapiyo hic su yok oyle ve suan sifir motora cagirip sanzuman ve motor yag filtrelerini degistir desen bizim ariza ile ayni parayi ister. Yani benim demem o kadar para vereceksem bana heryonu ile arti saglamali yoksa o paraya 15 tane ford al 50 lira burda sofor gunlugu 600 donum yer surersin 45 li 14 bi pulluk varmi bilmem varsada onu traktor cekmez bu avrupa ve ukraynadaki gibi dozervari bi makineye baglarlar heralde

Traktorun yeni nesil motora sahip ve ciftceker olmasina ragmen 1986 model fordun yakitta ilerisine gecememesine sasiriyorum yoksa zaten eskiler ariza konusunda daha saglam bi kere babam suyunu bosaltmis tarlaya gitmis havalar soguk diyede usenmis tarlayi bitirmelik olmus 5 dekar yer ordada motor hareret yapiyo hic su yok oyle ve suan sifir motora cagirip sanzuman ve motor yag filtrelerini degistir desen bizim ariza ile ayni parayi ister. Yani benim demem o kadar para vereceksem bana heryonu ile arti saglamali yoksa o paraya 15 tane ford al 50 lira burda sofor gunlugu 600 donum yer surersin 45 li 14 bi pulluk varmi bilmem varsada onu traktor cekmez bu avrupa ve ukraynadaki gibi dozervari bi makineye baglarlar heralde

Sıraya ekilen bitki (mısır, ayçiçek, v.s.) tarımı yapıyoruz, Motor esnekliği iyi olursa yani yığdırma yapmıyorsa havalı mibzerle ekim daha randımanlı oluyor.Direksiyon hassasiyetide bizim için önemlidir.70-56 kullandıysanız, çeyrek direksiyon turunda tekerler yarım tur döner, balye bağlamada büyük rahatlıktır.Kuyruk mili esneklikleri ekipmanla çalışırken önemlidir.
İşe göre elimizdeki traktör uygundur.

Sıraya ekilen bitki (mısır, ayçiçek, v.s.) tarımı yapıyoruz, Motor esnekliği iyi olursa yani yığdırma yapmıyorsa havalı mibzerle ekim daha randımanlı oluyor.Direksiyon hassasiyetide bizim için önemlidir.70-56 kullandıysanız, çeyrek direksiyon turunda tekerler yarım tur döner, balye bağlamada büyük rahatlıktır.Kuyruk mili esneklikleri ekipmanla çalışırken önemlidir.
İşe göre elimizdeki traktör uygundur.

yok hocam onlara bır ıtırazım yok sıfır traktorun sıfır traktorle marka karsılastırmasında sadece yakıta bakılıyosa dıyorum suankı traktor benım ıcın en ıyısı cunku yaklasık 20 katı para verecegım yakıt olarak da yuzde 50 fazla yakacak bu anlamda soyledım. sonucta tarım aynı tarım mısır aycıcegı eskıdende ekılıyodu. mesela havalar bıraz duzelsın nohut yerı surecegım gecen soguk dıye gozum kesmedı 15 km yol gıtmem lazım traktorle. ama işte kabınlı klımalı bı traktorum olsa dahada zevklı olurdu. yanı benım demek ıstedıgım o nohutu ekmesemde olur 250.000 lıra gerekıyosa cunku 250.000 ıcın 500 donum yaklaşık nohut ekmelıyım bırde masrafı var daha

Yakıt konusunda kullanıma ve kullanicya bağlı olarak Deutz motorlarin daha avantajlı oldugunu tecrübe ettik. Biz de Same Silver 110 kullanicisiyiz. Ancak düşük yakıt tüketimi her zaman avantaj olmuyor. Özellikle alacağınız traktoru satarken 2.el değeri düşüşe yakıt tüketimi konusunda ki avantaj bir an da tersine dönüyor.

Örnek vermek gerekirse Same silver 110 2005 model 60+60 vites, 3 kademe powershift, orjinal kabin klima, turbo intercoller, elektronik hidrolik, ithal traktorun piyasa değeri 70 bin tl civarı.
Nh 80-66, 96 ve ya 97 modelletine 60 bin tl, NH TD 85 65-70 bin tl civari,
Mf 3.085 ve ya 3.095 modellerine 80 bin tl üzerinde hatta Edirneli bir hemsehrim 100 bin tl civarı istiyor.

Bu durumda sizce yakıt tüketimi mi yoksa 2.el değeri mi daha önemli?

Baba göre her ikisini de göz önünde bulundurmak gerekli.

Yaptiginiz hesap cok dogru zaten boyle bir hesap yaptim kendimce ikinci el piyasasi olmayan bir traktor hava bile yaksa 0 maliyeti olsa nh ye gore kaybettigi deger karsisinda yine daha pahaliya geliyor . Cok mantikli bir yaklasim . Tesekkur ederim ...

Arkadaslar ben bir soru sordum olay nerelerden nerelere gitmis yahu . Ben newholland filosuna sahibim , yillardir hic baska marka traktor kullanmadim , traktorlere gps sistemi takiyorum , mantalitem 30 tane 40.000 tl lik motor alip 30 kisi ve 30 aletle ugrasacagima 5 tane adam gibi isimi gorecek motor alip az ekipman (buyuk ekipmna) hassas tarim ve az adam kahri ile yeri bitirmek niyetim .
Buradaki deutz bayisi ile konsuyorum adam hep kacak cevap veriyor ,

Misal bendeki deutzun 85 hp traktor 110 luktan az yakar ve daha iyi ceker diyor .

Bende abi nasil olcak o diyorum , adam affiniza siginiyorm , koylu tabiri ile (bende koyluyum bu arada) sakin yanlis anlamayin , diyor ki format attiracam , iste olacak vb vb diyor . Ulan adam gibi chip tuning yapilacak de de bende diyeyim hakikaten bu adam motordan anliyormus diye .

Yani kafami bayi cok karistirdi bayi beni doyuracak bilgi birikimine sahip degil yada o bilgi birikimini bana aktaramiyor .

Sonuc olarak elimde olan newhollanlarin pompalarina ayar yaptircagim , eger ise yararsa bunlarla devam edecegim sonucta hepsi 2017 model ve daha 900-1000 saatteler . Ama degistircegim zaman kesinlikle ithal alacagim .

Cevaplar icin tesekkur ederim ...

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Yaptiginiz hesap cok dogru zaten boyle bir hesap yaptim kendimce ikinci el piyasasi olmayan bir traktor hava bile yaksa 0 maliyeti olsa nh ye gore kaybettigi deger karsisinda yine daha pahaliya geliyor . Cok mantikli bir yaklasim . Tesekkur ederim ...

O zaman otomobil alırken Toros olmasına dikkat edelim çünkü en çok piyasası olan ve değerini koruyan Toros Şaşıp düşüp Toyota Opel volkswagen Audi Mercedes falan almayalım hatta TOFAŞ’ların kuş serisini de es geçmeyelim Şimdi bi tamamen hayata bakış tarçınınızla ilgili bir şey Ben hayatta israfa kaçmamak kaydıyla en kaliteli olan neyse gücüme göre onu tercih ederim Satarken değerini korumak diye dusuk kaliteyi tercih etmem Hayat siZin beden sizin sağlık sizin omur sizin Torosla da gidilir istanbul a Audi veya volkswagenle de Deutz C serisi ile de sürülür tarla 240 lik masseyle de tercih siZin İmkanımıza göre değerlendirme ve tercih sizin

• Beğen
Tepkiler: tenta90
Arkadaslar ben bir soru sordum olay nerelerden nerelere gitmis yahu . Ben newholland filosuna sahibim , yillardir hic baska marka traktor kullanmadim , traktorlere gps sistemi takiyorum , mantalitem 30 tane 40.000 tl lik motor alip 30 kisi ve 30 aletle ugrasacagima 5 tane adam gibi isimi gorecek motor alip az ekipman (buyuk ekipmna) hassas tarim ve az adam kahri ile yeri bitirmek niyetim .

Misal bendeki deutzun 85 hp traktor 110 luktan az yakar ve daha iyi ceker diyor .

Bende abi nasil olcak o diyorum , adam affiniza siginiyorm , koylu tabiri ile (bende koyluyum bu arada) sakin yanlis anlamayin , diyor ki format attiracam , iste olacak vb vb diyor . Ulan adam gibi chip tuning yapilacak de de bende diyeyim hakikaten bu adam motordan anliyormus diye .

Yani kafami bayi cok karistirdi bayi beni doyuracak bilgi birikimine sahip degil yada o bilgi birikimini bana aktaramiyor .

Sonuc olarak elimde olan newhollanlarin pompalarina ayar yaptircagim , eger ise yararsa bunlarla devam edecegim sonucta hepsi 2017 model ve daha 900-1000 saatteler . Ama degistircegim zaman kesinlikle ithal alacagim .

Sizde büyük traktör ne vardı tdd den başka? Madem filo musterisiniz ithal nh alın hem indirim uyguluyorlar kârlı olursunuz

O zaman otomobil alırken Toros olmasına dikkat edelim çünkü en çok piyasası olan ve değerini koruyan Toros Şaşıp düşüp Toyota Opel volkswagen Audi Mercedes falan almayalım hatta TOFAŞ’ların kuş serisini de es geçmeyelim Şimdi bi tamamen hayata bakış tarçınınızla ilgili bir şey Ben hayatta israfa kaçmamak kaydıyla en kaliteli olan neyse gücüme göre onu tercih ederim Satarken değerini korumak diye dusuk kaliteyi tercih etmem Hayat siZin beden sizin sağlık sizin omur sizin

Arkadasim su an hali hazirda iki tane aracim var birisini yeni sattim yeniledim

Alirken 57.5 tl ye almistim 10.000 km de idi 176.000 kmde 62.000 tl ye verdim .

Bmw 520d aracim var alirken 189.000 tl ye almistim su an 200.000 civari satarim .

Ben toros binmiyorum ama zarar da etmedim .

Marka fanatikligine gerek yok , bir mali airken ne olursa olsun genelde insanlar piyasada satilabilen bir arac aliyor .

Ben pikap alirken tat yada mahindra alsaydim satana kadar canim cikar ve zarar ederdim .

Arabayi alirken bmw yerine camaro yada lincoln alsaydim yine satana kadar canim cikardi . O yuzden ben kisa vadede traktor degistirdigim icin benim icin ikinci el degeri tabiki onemli , sonucta alip kardes olmak istemiyorum zira 4 kardesim var [emoji23][emoji23]

arkadaslar yanlıs anlar dıye ılk mesajımın sonuna arkadasın sordugu soru benım cenemı yordu dedım . yanı aslında zengının malı züğürdün çenesini yorarmış demektir o lafın gerçeği burda züğürt benım kımse yanlıs anlamasın. kusura bakma arkadasım bı soru sordun herkes cevap yazdı kendı acısından değerlendirdi ama bence sen git hepsinden bı tane al sonra memnun kalmadıklarını sat bıseyde kaybetmezsın hatta hepsını bılen bırı olarakda sen aydınlatırsın mılletı madem para var nıye bıze kavga ettırıyosun al fendt bak kımse kotu dıyebılecekmı karsılastırma yapabılecekmı

• Beğen

yok hocam onlara bır ıtırazım yok sıfır traktorun sıfır traktorle marka karsılastırmasında sadece yakıta bakılıyosa dıyorum suankı traktor benım ıcın en ıyısı cunku yaklasık 20 katı para verecegım yakıt olarak da yuzde 50 fazla yakacak bu anlamda soyledım. sonucta tarım aynı tarım mısır aycıcegı eskıdende ekılıyodu. mesela havalar bıraz duzelsın nohut yerı surecegım gecen soguk dıye gozum kesmedı 15 km yol gıtmem lazım traktorle. ama işte kabınlı klımalı bı traktorum olsa dahada zevklı olurdu. yanı benım demek ıstedıgım o nohutu ekmesemde olur 250.000 lıra gerekıyosa cunku 250.000 ıcın 500 donum yaklaşık nohut ekmelıyım bırde masrafı var daha

1998 yılından beri çift çeker motor kullandık, dediğiniz gibi %50 fazla yakıt yakmaz.Toprak işlemelerinde motor ağırlığının %80-90 gibi çeki kuvveti verebiliyor.Çift çekerin tarladaki işçiliği farklıdır, turbo olursa yakıt azalır.1500 balye 70-56,2000 balye TD 75 aynı yakıtla iş yapar.Rampa arazide çalışırsanız farklar daha da artar.Makine, motoru iteleyip motordan atlayanları da gördük.İkinci elde uygun motorlar var.8 yıl vadeli motor satılıyor, 8 yaşındaki motoru alamıyoruz.

arkadaslar yanlıs anlar dıye ılk mesajımın sonuna arkadasın sordugu soru benım cenemı yordu dedım . yanı aslında zengının malı züğürdün çenesini yorarmış demektir o lafın gerçeği burda züğürt benım kımse yanlıs anlamasın. kusura bakma arkadasım bı soru sordun herkes cevap yazdı kendı acısından değerlendirdi ama bence sen git hepsinden bı tane al sonra memnun kalmadıklarını sat bıseyde kaybetmezsın hatta hepsını bılen bırı olarakda sen aydınlatırsın mılletı madem para var nıye bıze kavga ettırıyosun al fendt bak kımse kotu dıyebılecekmı karsılastırma yapabılecekmı

Arkadasim bak benim tum mesajlarimi oku ben hic bir zaman param var edebiyati yapmadim . Param var da demedim . Sadece deutzla ilgili bir soru sordum neden kendini ezikliyorsun ki ?

Beni buradaki kimsenin mali ilgilendirmiyor , malindan ziyade bilgi birikimi ve paylasimi ilgilendiyor , neden olaylari farkli yere cekip kendini zugurt olarak nitelendiriyorsun ki ?

Sadece toros ornegi sacma bir ornek oldugu icin sana somut olarak birseyleri anlattim .

Bir mali alirken ikinci el piyasasi bence her zaman onemlidr ki bu traktor gibi is makinesi ise en onemlisi ikinci piyasasidir .

Bu arada ben fendt alirim yada almam o benim tasarrufumda olan birsey , ben size diyormuyum ben deutz almam asla siz niye aldiniz diyor muym ? Sadece ben buraya bilgi almak icin birseyler yaziyorum o kadar.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci50

Chip tunning de bir yere kadar, 4 ton motoru 150 beygir yapsak, günümüz teknolojisinde yapılabilir fakat işletilemez, patinaj kontrol ayarı gerekecektir, gücü yere aktaramaz ayrıca motor yükü az olacağından yakıt artacaktır v.s. anlamsız olur.

• Beğen
Arkadasim bak benim tum mesajlarimi oku ben hic bir zaman param var edebiyati yapmadim . Param var da demedim . Sadece deutzla ilgili bir soru sordum neden kendini ezikliyorsun ki ?

Beni buradaki kimsenin mali ilgilendirmiyor , malindan ziyade bilgi birikimi ve paylasimi ilgilendiyor , neden olaylari farkli yere cekip kendini zugurt olarak nitelendiriyorsun ki ?

Sadece toros ornegi sacma bir ornek oldugu icin sana somut olarak birseyleri anlattim .

Bir mali alirken ikinci el piyasasi bence her zaman onemlidr ki bu traktor gibi is makinesi ise en onemlisi ikinci piyasasidir .

Bu arada ben fendt alirim yada almam o benim tasarrufumda olan birsey , ben size diyormuyum ben deutz almam asla siz niye aldiniz diyor muym ? Sadece ben buraya bilgi almak icin birseyler yaziyorum o kadar.

yok arkadasım allaha sukur halımden memnunum en zengın ınsan kımseye muhtac olmayan ınsandır sızın öğünmek için demediğinizinde farkındayım çünkü konu konuyu açtı ordan söylemek zorunda kaldınız ben bıraz konu yumusasın dıye öyle dedım kusura bakmayın son mesajımdı

Herkes bütçeye göre değil tarlasına göre traktör almalı ve sıfır traktör aliyorsaniz uzun vadeli kullanım için almıyor musunuz kısa vadede değiştirme ihtiyacı duyuyorsunuz ilginç..ne alacaksanız hayırlı olsun

Hocam bakim soyle diyeyim size , td 110 la pamuk ekiyorum , 1 gunde 1 depo mazot yakiyor , benim ekimimim 2 mibzerle 25-35 gun arasi suruyor . Abuk subuk bir yakit tuketimi var o yuzden degistirmek istiyordum . Zira td 90 lardan cok memlunum , onlari degistirmeyi dusunmuyorum .

• Beğen
Tepkiler: fyaglikara
yok arkadasım neden ezıkleyeyım allaha sukur halımden memnunum en zengın ınsan kımseye muhtac olmayan ınsandır bıraz latıfe yaptım sızın öğünmek için demediğinizinde farkındayım çünkü konu konuyu açtı ordan söylemek zorunda kaldınız ben bıraz konu yumusasın dıye öyle dedım kusura bakma

Asil sen kusura bakma ben kalbini kirdiysam ozur dilerim . Tabiki saglikli sihatli huzurlu olduktan sonra en buyuk zenginlik o dur .

Hakkini helal et arkadasim gercekten yanlis anladim , ve seni kirdiysam ozur dilerim .

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci50
Hocam bakim soyle diyeyim size , td 110 la pamuk ekiyorum , 1 gunde 1 depo mazot yakiyor , benim ekimimim 2 mibzerle 25-35 gun arasi suruyor . Abuk subuk bir yakit tuketimi var o yuzden degistirmek istiyordum . Zira td 90 lardan cok memlunum , onlari degistirmeyi dusunmuyorum .
Td110 lar sıkıntı çıkarabiliyor sebebi lastikten kaynaklı çok büyük geniş balon teker. Td110 arıza açma olasılığı var yakıtı ise sorunu pompa ayarı istiyor, mibzerde hesabınıza göre yarım litreden fazla yakiyorsa sıkıntı var motorda

Hocam mademki sizin ordaki deutz bayisi size guven vermiyorsa sizde kendi filonuzu olusturan nh den devam edin nh sadece yerli uretimden sikayetciler aksi takdirde her markanin yerli ve avrupasi arasinda zaten buyuk fark oluyor ithal oldumu isler degisiyor biz kendi capimizda etrafimizdan duydugumuzca yardimci olmaya calistik illaki dlg dir baska testlerdir var bu tarz testler ama genelde nh kullanicilari iyi guclu guzel ama yakiti biraz fazla der deutz yani sdf icinde yakitta cok uzmedigini soylerler bunu aktardik size bi kiyas iyi kotu davasi yok ortada her serinin iyiside kotusude oluyor markalar icinde de iyi secim yapmak lazim . eger pompa ayari tatmin etmez ise bayiiden t veya tr serisi alin deneyin ekim icin t6 tr6 buyuk gelebilir ama t5 uygun olacaktir ha ekimden sonra toprak islemede de kullanirim kalibi yerinde olsun guclu olsun diyorsaniz t5e gore t6ya yonelmeniz daha iyi olur ama agirlikli olarak ara iste kullanacaksaniz t5 sizin icin ideal olacaktir hem yakit hem kalite olarak td ile bariz farki gorursunuz

İlk etapta dedigim gibi pompa ayari yaptiracagim insalah duzelir en azindan bu sene traktor masrafina girmem o yuzden ilk once en ucuz olan pompayla baslayacagim . Bizim burada havalar yagisli olmasa hemen deneyecegim ancak havalar malesef yagisli .

• Beğen
Tepkiler: MuhammedEmin
Arkadasim su an hali hazirda iki tane aracim var birisini yeni sattim yeniledim

Alirken 57.5 tl ye almistim 10.000 km de idi 176.000 kmde 62.000 tl ye verdim .

Bmw 520d aracim var alirken 189.000 tl ye almistim su an 200.000 civari satarim .

Ben toros binmiyorum ama zarar da etmedim .

Marka fanatikligine gerek yok , bir mali airken ne olursa olsun genelde insanlar piyasada satilabilen bir arac aliyor .

Ben pikap alirken tat yada mahindra alsaydim satana kadar canim cikar ve zarar ederdim .

Arabayi alirken bmw yerine camaro yada lincoln alsaydim yine satana kadar canim cikardi . O yuzden ben kisa vadede traktor degistirdigim icin benim icin ikinci el degeri tabiki onemli , sonucta alip kardes olmak istemiyorum zira 4 kardesim var [emoji23][emoji23]

Şu cevap ile kendin cevap vermişin abi kendin sorduğun soruya :)

Bizim Kayseride Eski JD bayisi Deutz Bayiliğine geçtiği için eli çok güçlü çerez gibi satıyor adamlar esnaf özelliklede kayseri esnafı :) ( Bendede 4065E serisi var 135'lik ile değiştim )

Köyümüzde 5100G 5115G 5090G 2 adet 420 Agrofarm 3adet Agrolüx 410 3 Adet 4065 3 adet Same dorado 75 var

Bölgedekiler bende dahil sezonda max 3 ton mazot ile 1 sezon geçirirler max 1200 dekar kuru tarım ile uğraşılıyor ve bu kişiler için 1 traktör ya rektefiye dönemine gireceği zaman değiştirme kararı verirler yada borcu takla attırmak için başka çareleri yoktur çünkü. Sulu tarım ile uğraşan çiftçilerin altında en çok burada t6000 serisi ve MF'nin 6000 serisi görülür. Kendimde dahil Deutz bölgemizde ki diğer markalara göre %25- 30 Aralığında yakıt sarfiyatında daha makul rakamlar ile sezon sonunda mazotcuya gitmemizi sağlıyor Lakin..

İşte En büyük Lakin aldıktan sonra isteklere cevap verememe ihtimali,kronik arızalı çıkma ihtimali vs.vs. sonucunda farklı marka arayışına girdiğiniz anda %25-30'luk kar ettiğinizi düşündüğünüz mazot parasının kaç katını fark olarak ödeyeceğiniz aşikar. 2.El Piyasası zayıf olan markaları yine o markadan tercih yapmadığınız sürece zarar büyük olur hoş bayi ürününü yüksek alıyo gibi görünürken yenisinede ekleme yapar.

Yanlış anlama abi senin gibi filo sahibi bir işletmenin sezon sonu altını çizdiği zaman 10 bin ile 20 bin tl çıkan farkın mazot farkını düşürmek yerine sürekli filo güncellemesi yapmasının daha mantıklı olacağından yanayım 2 Td110 yerine 1 Adet daha 7000 serisi veya daha farklı ekipman kombinesi oluşturması daha mantıklı

• Beğen
Tepkiler: nailyetek