Ben üreticiyim diyenler, 10 dakikasını ayırıp okusun, yılmaz özdil, Ali ekber yıldırım yazısı.

Tayyip düşmanı olacam diye devlet millet düşmanı olmayın ayırt edin uyanın kendinize gelin ülkemiz zarar görüyor böyle
Kimse burda ne devlet ne millet düşmanı devlet başka şey hükümet başka sana göre bizim yüzümüzden zarar görür bana sizin yüzünden herkesin kendine göre bir düşüncesi vardır bunların yaptığı iyi şeyler yok mu çok var ama yanlış yaptıkları da çok o yüzden eğer millet memnunsa sandıkta herşey belli olur ya tamam dir ya devam

Kimse burda ne devlet ne millet düşmanı devlet başka şey hükümet başka sana göre bizim yüzümüzden zarar görür bana sizin yüzünden herkesin kendine göre bir düşüncesi vardır bunların yaptığı iyi şeyler yok mu çok var ama yanlış yaptıkları da çok o yüzden eğer millet memnunsa sandıkta herşey belli olur ya tamam dir ya devam
20 senedir devam diyor millet demeyede devam edecek inşallah korkmayın

Tayyip düşmanı olacam diye devlet millet düşmanı olmayın ayırt edin uyanın kendinize gelin ülkemiz zarar görüyor böyle
Konuyu aldın nereye getirdin, konu ciftcinin traktorü haciz edilebilirmi , kimse devlet millet duşmani degil sunni zanda bulunma , siyaseti bu forumda konusamadigımızı gorduk, kendi adima isimler benim icin onemli degil, 18 yıldir devleti tek parti yonetiyor, bizmi devlet millet düşmani olduk simdi .

S400 leri aktif hale getirmediler sadece deneme yaptılar şuan yine depolarda bekliyor hani kimseden icazet almadan yapsalar ama maalesef zor bu şartlarda caatsa yaptırımı dan korkuyorlar
Sizce ne için denemişlerdir? Bence, gerektiği zaman kullanılacaktır. Ülkemiz tehdit altında kalacak olursa muhakkak kullanılacaktır. Bize hava savunma sistemlerini satmayan ABD, başka bir ülkeden de temin etmemizi istemiyor. Caatsa yı gidip de Yunanistan'a uygulasalar ya, adamlarda kaç yıldır S 300 var ama kimsenin sesi çıkmıyor. Bunlar her şekilde önümüzü kesmek istiyorlar, verdiğimiz mücadele bağımsızlık mücadelesi. Yoksa, yular sende istediğin yere çek dersek olmaz. Bu yulardan kurtulmamız lazım. Bedeli olurmu? Olur.

Sizce ne için denemişlerdir? Bence, gerektiği zaman kullanılacaktır. Ülkemiz tehdit altında kalacak olursa muhakkak kullanılacaktır. Bize hava savunma sistemlerini satmayan ABD, başka bir ülkeden de temin etmemizi istemiyor. Caatsa yı gidip de Yunanistan'a uygulasalar ya, adamlarda kaç yıldır S 300 var ama kimsenin sesi çıkmıyor. Bunlar her şekilde önümüzü kesmek istiyorlar, verdiğimiz mücadele bağımsızlık mücadelesi. Yoksa, yular sende istediğin yere çek dersek olmaz. Bu yulardan kurtulmamız lazım. Bedeli olurmu? Olur.
Bence birilerine blöf yapmak için denemislerdir bende kurulmasını istiyorum İnşallah geri vites yapmazlar papaz in hikayesi ne dönmez yular kendimizde olmadığı için zaten bu devlet yıllardır kafa kaldiramiyor bu bastakilerin en büyük problem i herkes e inanmaları BOP eş başkanlığı vs dikkat etmek lazım yoksa Suriye den kötü duruma düşeriz

hayır,,,!!
bu konuda değil,herhangi bir konuda, işimize gelmeyen yerde,
devletin başta tarım politikaları olmak üzere, eksik veya yanlış olduğunu düşündüğümüz konularda, eleştiri boyutunda, şikayetimizi dile getiriyoruz, ve buna devam edeceğiz,

tabiki bu yönetimin,yaptığı ve yapacağı iyi işlerde çok,
o konulardada arkasındayız,
kimseye yedirtmeyiz.

bugün, azerbaycan(karabağ)
pkk/hdp,fetö,ırak ve suriye,libya ve yunanistan, veya rum kesimi v.s.
yurt içinde muhtelif gelişmeler, başta savunma sanayi,enerji ve sağlık konuları, buna benzer konularda, şahsen herkesin olumlu baktığını sanıyorum.

burada,yeri gelmişken,
eleştirmeyi,itiraz etmeyi,daha iyisini istemeyi, daha çoğunu hakettiğimin farkına olmamı,
işimin,hayati önem taşıdığını,
ve alın terime kimsenin cüz-i fiyat veremeyeceğinin farkındalığını,

aslında bulunduğum,konumdan daha çok yukarılarda olduğunu,

bana veya benim gibilere, zorla,dövüşerek,tartışarak,pes etmeyerek,öğreten tüm toprağa gönül veren arkadaşlarıma teşekkür ederim.

eminimki onlarda,benim gibi,önce vatan,diyor ve onu yüceltecek kim ise,
yeri geldiğinde,onun arkasında sevmediği kimlik bile olsa duracaktır.
lakin,bu ülke refah içindeyse,
bende hakkımı,kapılara,masalara,yada tuşlara vura vuraaa isterim.
buda,hepimizin en doğal hakkıdır.
benimde siyaset anlayışım bu,
kendi şahsım için siyaset yapıyorum.
en iyiside bu sanırım.

Abi bizde ôyle yaptıkta gara cahilin biri çıktı dom diye vatan millet düşmanısınız dedi yanımda olsa gırtlagını sıkarım akşam akşam beynime kan sıcratti ,
yok yok,
hele akıllı ol.

ne var biliyormusun,

bizim forum,
tarım ve hayvancılık konusunda,
Türkiyede bir numara,
ve,
şu daimi yazar üyeler ise,
tarım ve tecrübeleri konusunda,
bence tarih yazıyor.
her iletisi,her tecrübesi,paha biçilemezler var.
kaliteyi bozmadan,
ağız tadıyla devam.

Bence birilerine blöf yapmak için denemislerdir bende kurulmasını istiyorum İnşallah geri vites yapmazlar papaz in hikayesi ne dönmez yular kendimizde olmadığı için zaten bu devlet yıllardır kafa kaldiramiyor bu bastakilerin en büyük problem i herkes e inanmaları BOP eş başkanlığı vs dikkat etmek lazım yoksa Suriye den kötü duruma düşeriz
Kurulamaz isansız araç gönderdiler onun dahil motor vs yabancı çıktı adam satmıyorum dedi bitti bizde katara borsayı satatız yıl sonu geldi ödemeler var dolar lazım kaça satıldı neyi sattı kimse bilmiyor hükümet gider halk kalır anasıda da hakkın ağlar siyasetçi zengin olur denetleyen varmı çiftçiyi bilinçli olarak sistematik olarak 18 yılda yok ettiler süt peynir herieyi onların gemileri yandaşları getirecek koç sabancı ülker vs şahenkler dahil ülkeyi terk ediyor para yabancı ülkeye çıkıyor burayada araplar malı götürüyor bizler elin oğluna ırgat oluruz tğm fabrikalar yabancılarda iatedikleri zaman kiliti vurur kimsede cıkını çıkaramaz savunma sistemi alınsınmı alınsın savaş uçakları een yenisi 1978 model tanklar 1984 yenileri alınacaktı kaldı bi yabıyoruz dedikleri israil vs çıktı aselsan telefonları yapıyorduk 25 sene önce hepsini bitirdiler rant iiçin tuzla jip fabrikasına kadar kapadılar tankpalet fabrikasıda aynı şeker fabrikalrı telekom 27milyar dolarla gitti borcunu ödemediler bu paraları biz ödeyecez yok sıkıntı osmanlının pisliğini borcunuda biz ödedik 80 yılda yapışanları sta sata götürüyorlar olan garibana oluyor

Sabah da oldu abi inekleri yemle kg 2 TL yı geçen yemden keyfine bak süt hala 2,3 bugun sulu bir tarlaya gıdıp bakıyım dıyorum 10 bin çok aşırı fazlamı sence ben amcamlara teklif edıyorum alalım dıye ama onlar almayı hiç mi hiç istemiyorlar
İnekleri azalttim 3 adet kaldı, yaza 8 hayvan kasaplik 4 buzak var kapatiyorum sut satmayi sut yemi almayida biraktim, hayvancilik benim icin bitmistir daha altin olsa yapmam sabah 8.30 kadar istirahatteyim, senin tarla isine gelince yatirim amacli sulak arazi alinir yapmasanda icara verirsin, paranin bir degeri yok, bulursam bende alirim tarla , mevki dukkkan, sen memur adamsin birikimleri iyi degerlendir sunu anladim en iyi yatirim mülktür, kira getirili olmali, kimisi arsa alip 10 sene sonra para getirir diyor, ben buna karsiyim heme para getirmeli, bir yandan degeri artmali.

İnekleri azalttim 3 adet kaldı, yaza 8 hayvan kasaplik 4 buzak var kapatiyorum sut satmayi sut yemi almayida biraktim, hayvancilik benim icin bitmistir daha altin olsa yapmam sabah 8.30 kadar istirahatteyim, senin tarla isine gelince yatirim amacli sulak arazi alinir yapmasanda icara verirsin, paranin bir degeri yok, bulursam bende alirim tarla , mevki dukkkan, sen memur adamsin birikimleri iyi degerlendir sunu anladim en iyi yatirim mülktür, kira getirili olmali, kimisi arsa alip 10 sene sonra para getirir diyor, ben buna karsiyim heme para getirmeli, bir yandan degeri artmali.
Bu dönemde en iyi yatırımlardan biri tarla.
Tarim ürünleri fiyatları günden güne arttıkça buna paralel olarak tarla fiyatları da yükseliyor.