ayçiçegi mildiyo sorunu

herkese selamlar bu yıl defa ayçiçegi ekimi yaptım. sanbro yağlık çekirdek ekimi yaptık ama ilçe genelinde mildiyo hastalığı var ve herkes tarlayı bozup tekrar ekim yapıyor. ben fırsat bulup bakamadım ama muhtemelen bu salğından bende nasibimi aldım. şimdi ilaçlama yılabilir mi ilaç ile müdahale imkanı var mı yoksa bende tekrar ekim mi yapmam gerek. nasıl bir yol izlemeliyim. eger konu daha önce açıldıysa forumda yeniyim bulamadım birleştirilirse sevinirim yardımlarınızı bekliyorum.

5485 ektik 2 tarlamızda mildiyö sorunu var ciddi şekilde. Meytilaksil etken maddeli mantar ilacı artı yaprak gübresi deneyeceğiz. İnşallah işe yarar.
bu yıl herkes 5485 ekti diyebilirim simdilik bir hastalik yok. Gecen yil ve önceleri pioner ektik. baska markalarda ciddi şekilde canavar otu çıkmıştı pionerde çıkmamıştı ama erkencil geliyor diğer cesitlerden

Sağolasın arazide sulama yapılmıyor.En uygun sumbro ekimi yapıyorlar. uyumlu olduğu için ama tekrar Ekim için diğer markalardan kuraklığa dayanıklı başka marka öneriniz var mı çevredeki tarlalarda hep buğday ekili tarlayada gitmek sıkıntı. Pioneer suçlamadan verimli olur mu.

Çok yoğun ot yok aprin ilaç var elimde tohum ilaçlama yapacağız. Hastalıklı bitkiyi ilaçlama yapsak düzelme olur mu mazur görün çok soru sordum ama o tarla birazda gurur meselesi oldu bende Allâh kısmet ederse mahsul almak isterim.

Çok yoğun ot yok aprin ilaç var elimde tohum ilaçlama yapacağız. Hastalıklı bitkiyi ilaçlama yapsak düzelme olur mu mazur görün çok soru sordum ama o tarla birazda gurur meselesi oldu bende Allâh kısmet ederse mahsul almak isterim.
Aprin xl dediğim gibi tohum kaplama ilacıdır hastalıklı bitkiden hayır gelmez bozup mr li çetin ekeceksiniz her tohum firmasında mr li çeşitler mevcut Syngenta Sanay mr LG 5580 mr Pioneer 64g46 mr bildiğim mr li çeşitler bunlar

Teşekürler cumartesi tekrar Ekim yapacağız tohum ilaçlama ile tüm tarlada hastalık yoksa tamamı nı imha edeyim sağlıklı yerler kalsın mı ekimden sonra çıkmayan yerlere tekrar Ekim yapmıştım. Yeni filizlenen yerler için aprini sormuştum ama komple sökmek tekrar ekmek allah çiftçimize yardım etsin.

Teşekürler cumartesi tekrar Ekim yapacağız tohum ilaçlama ile tüm tarlada hastalık yoksa tamamı nı imha edeyim sağlıklı yerler kalsın mı ekimden sonra çıkmayan yerlere tekrar Ekim yapmıştım. Yeni filizlenen yerler için aprini sormuştum ama komple sökmek tekrar ekmek allah çiftçimize yardım etsin.
Geçen yıl 250 dönüm bozduk mildiyo yüzünden sağlıklı yerleri bozup bozmamak size kalmış biçimde ara gecmede gubrelemede sorun yaratmazmi