280 dekar sulu tarım için traktör tavsiyesi

Valla o da çok iyiymiş. İzmir Ödemiş'te de dekarı en az o da bulunursa 25ten başlar duruma göre elliye kadar gider. Yalnız kuru bir yer Yok, senede üç ürün kaldırılır.

Bende 3 ürünü düşünüyorum ama nasıl bir kombinasyon yapsam onu bilmiyorum bizde 2 ürün alıyoruz

• Beğen
Tepkiler: garibanciftci
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi yıllık Konya ovasında düz, taşsız, verimli 280 dekar arazi işliyorum. Traktörümü değiştirmek istiyorum. Şu an Tümosan 8195 kullanıyorum, aslında traktörün bir sıkıntısı yok ama insan daha fazlasını istiyor daha iyisini istiyor. Benim için kaliteli, kabinine ses almayan, süspansiyonları güzel, konforlu bir traktör önermenizi istiyorum... Değerli yorumlarınız için hepinize şimdiden teşekkür ederim. Ben marka fanatikliği yapmayı sevmem. Mümkün olduğunca sizlerinde iyi-kötü yönlerini söyleyerek objektif yanıtlar vermenizi isterim... - SAYGILAR -

Hocam yaş kaç bilmiyorum Bende konya ovasindayim buralarda Para kazanmak zor zanaat damlama 4 yılda pert oluyor mısırın buğdayin fiyatı ortada bu yıl 210 dekar damlama ile danelik mısırım var
52 dekar şeker pancarım
15 dekar kuru fasülyem
30 dekar elma bahçem var ve bunların hepsini tarla sürümü haricinde
TD65B ile hazirliyorum geçen yıl 4100 kg ortalama ile kapattim sezonu ben bir traktöre 250bin verecek kadar zengin değilim bence TT4.75 dört silindir her işini görür 90 a verirlerse yada bi 3095mf al ikinci el üçüncü seçenek gerçekten başka borcun derdin yoksa ben bu işi evladiyelik yapiyorum diyorsan kira az ekip para kazaniyorsan git bi 5445 MF al keyfine bak kendini evinde hissedersin iyi forumlar...

• Beğen
Dalga geçme be kardeşim, galiba sende TD cisin. [emoji18]

Biz marabayız, elimize ne geçerse onu sürüyoruz.Sezonluk şoför diyebilirsiniz.En çok TD serisi kullandığımız için söyledim, herkesin kantarı belindedir, ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız.
Ekonominin %3,5 büyüme hedefi var.Döviz kurları malum, ekonomi okumadım ama döviz yükselince cebimdeki 100 TL 75 TL ye düştü.Alım gücümüz zayıfladı gibi geliyor.
Turbolu bir motor kullanıyorsunuz, CRD motor yakıt avantajı olur.İkinci elde güzel motorlar var, yerinizde olsam yardımcı ikinci motor düşünürdüm.Bütçe belirtmediğiniz ve ayrıca üst seriden motor hoşuma gidiyor dediğiniz için böyle bir öneri sundum, forumda her türlü traktör kullanan arkadaşlar var.

Biz marabayız, elimize ne geçerse onu sürüyoruz.Sezonluk şoför diyebilirsiniz.En çok TD serisi kullandığımız için söyledim, herkesin kantarı belindedir, ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız.
Ekonominin %3,5 büyüme hedefi var.Döviz kurları malum, ekonomi okumadım ama döviz yükselince cebimdeki 100 TL 75 TL ye düştü.Alım gücümüz zayıfladı gibi geliyor.
Turbolu bir motor kullanıyorsunuz, CRD motor yakıt avantajı olur.İkinci elde güzel motorlar var, yerinizde olsam yardımcı ikinci motor düşünürdüm.Bütçe belirtmediğiniz ve ayrıca üst seriden motor hoşuma gidiyor dediğiniz için böyle bir öneri sundum, forumda her türlü traktör kullanan arkadaşlar var.
Hocam peki bu engin bilginin kaynağı nedir bir okul mezunu olmak mı yoksa çok okuyup araştırmak mı

• Beğen
Tarla almak istemiştim ama köyümüzde satılık tarlada kalmadı.. Tarla fiyatları dekarı 6 bin liraları da buldu.. Şu an için 5430 hoşuma gidiyor, bugün bi işim çıktı gidemedim Allah izin verirse yarın bayiye gideceğim.

Kardeşim gözünü seveyim dekarı 6000 diyosun ne diyosun sen. Sizin orada ne ekip biçiyorlarda bu paraları veriyorlar. Sana zahmet eğer özel değilse ilçen ve köyün neresi söyleyebilirmisin?

• Beğen
Kardeşim gözünü seveyim dekarı 6000 diyosun ne diyosun sen. Sizin orada ne ekip biçiyorlarda bu paraları veriyorlar. Sana zahmet eğer özel değilse ilçen ve köyün neresi söyleyebilirmisin?
ustam 6000 dönümü bizim oraya göre çok ucuz en son geçen ay bir tarla satıldı dönümü 22000tl bursa mustafakrmalpaşa

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
ustam 6000 dönümü bizim oraya göre çok ucuz en son geçen ay bir tarla satıldı dönümü 22000tl bursa mustafakrmalpaşa

Haklisin Ama buradaki en önemli faktör su
Bende bu arkadaşa yakınım bizim bölge biraz daha değerli ama buralarda 300metre sondaj kuyusu açıp elektirik veya mazotla suyu yeraltindan saatini 30 tl ye çıkarıyorsun bazen bu maliyet artip azalabiliyor suyun derinliğine göre.
Yani bir 2,5 dekar mısır üretimi için 800 tl su gideri oluyor kuyu masrafı falan çok fazla bu yüzden arazilerin değeri ona göre :) susuz zaten hiç bir ürün olmaz burda türkiyenin en kurak yeri :)
saygilar ustam.

• Beğen

Bide bursa :) Pazar ayağinin altinda ek biberi sür istanbul :)))
bizim köyümüz hayvancılıkla uğraşıyor ama diğer ova köyleri çok fazla biber ekiyor onlarda tarla fiyatları daha yüksek tabi bahsi geçen tarlalarda 8 ila 10 metrede su çıkıyor

• Beğen
bizim köyümüz hayvancılıkla uğraşıyor ama diğer ova köyleri çok fazla biber ekiyor onlarda tarla fiyatları daha yüksek tabi bahsi geçen tarlalarda 8 ila 10 metrede su çıkıyor

Maşallah Bi kere iznik'e gittim bereketli memleketiniz var 8 metreleri 1995 yılında bıraktik gerçekten zor bir bölgede tarım yapiyoruz. siz şanslısınız.

• Beğen