2018 tarımsal destekler

Bikere sen şu gözlükleri çıkarda ortadaki durumu görmeye çalış bu mevzu sadece mazot la gubreyle bitmiyor esnaf ta asgari ücretli de aynı durumda enflasyon tavan yapmış asgari ücrete 200 tl zam yapılmış bir ülke .çiftçiler traktör alırken gezip tozmak için traktör almiyorlar ihtiyaç için sen herhalde cevrendeki lüks araçlarla karistiriyorsun bide siyaset yapacaksanız burasi uygun bi platform deil sizi sahneye alalım...

Al kardeşim al ananın sütü gibi helal sana çalıp almadın soyup almadın aldıysan alnının teri o traktör bunun içinde kimseye hesap vermek zorunda değilsin.

• Beğen
Tepkiler: Bave ve harunn3085
Aynı hassasiyeti ciftceker alanları nankörlükle suçlayan aklıevvele de gosterirseni iyi olur.

Size yazan herkese sırayla yazdığınıza göre , benim sıram gelmeden ben yazayım hemen size , bu iki arkadaşımız gayet güzel tepki gösteriyorlar herhangi bir olumsuzluğa , peki sizin bu yönde alınmış bir aksiyonunuz var mı? İnsanları kolayca itham ettiğinize göre , siz bunun aksi yönde davranıp bizlere örnek olmanızı bekliyoruz.

Emmi burayı şuna benzetiyorum , beyaz show du sanırım , taksim meydanına kayıt yapan bir kabin koymuşlardı , millet içine girip birşeyler yapıyor kendince amaç bir şekilde kayıt altına alınmak , sonra beğenirlerse beyaz show da yayınlıyorlardı :) bizimde forumda durum bu sanki biraz. İnsanlar sesini duyurmak istiyor lakin doğru yer burası değil , burda ancak kavga çıkar , münakaşa olur , köy kahvesi gibi burası bana göre. Kavga sonucu siz kahvedeki arkadaşınızla , komşunuzla darıldığınız ile kalırsınız. Kimsenin sizin görüşünüZden ne haberi olur , nede derdi olur.
güzel tesbit..

insanların sadece trakkulüp'te siyaset yapabildiklerinin yanlış bir kanı olduğunu görmesi lazım..
herşeyin bir yeri var..
lokantada yemek,kahvehanede çay,
evinde aile hayatı..
trakkulüpte zirai ailemiz..
seninle burada çiftcilikten konuşurum..
siyaseti yapmam burayı KİRLETMEM.
haaa sabır bitti diyelim illa siyaset yapmak küfür ,hakaret lazım facede,twitte seninle siyaset yaparım..
bir odada hep beraber oturuyoruz.
kimse odanın havasını kaçırmasın..
orası dağılır yada o dışarı atılır.

• Beğen
Tepkiler: eminyarkin
güzel tesbit..

insanların sadece trakkulüp'te siyaset yapabildiklerinin yanlış bir kanı olduğunu görmesi lazım..
herşeyin bir yeri var..
lokantada yemek,kahvehanede çay,
evinde aile hayatı..
trakkulüpte zirai ailemiz..
seninle burada çiftcilikten konuşurum..
siyaseti yapmam burayı KİRLETMEM.
haaa sabır bitti diyelim illa siyaset yapmak küfür ,hakaret lazım facede,twitte seninle siyaset yaparım..
bir odada hep beraber oturuyoruz.
kimse odanın havasını kaçırmasın..
orası dağılır yada o dışarı atılır.

Atabilirsiniz beni odadan dışarı bu beni incitmezde.
En çok zoruma şu gidiyor savunduğumuz hak sizinde hakkınızda işte bu hakikaten zoruma gidiyor. Sayın tuyluoglu bu olayı başlatan kişiyi neden uyarmadınız burası siyaset yeri değil diye ?

Soruyor san bende cifciyim altından kalkabilecegim kadar ederim 250 300 dönüm traktorumde massey 165 lik

250 dönümü 2002 de ekseydin aga olurdun eskiden 40 dönüm ekinle geçiniyorduk 2000 lerin başında bugday 430 tl den satmışım toprak mahsulleri ofisine eskiden bir kilo bugday verdinmi 1 litre mazot alabilirdin şimdi 1 litre mazot almak için kaç kilo bugday verecen kardamısın zarardamısının hesabı böle yapılır eskiden 1 kilo bugday verdinmi 3 kilo gübre alırdın şimdi bişeyler alıyorsan geçiniyorsak bankaya koperatif le faizle iş çeviriyoz eskiden borcumuz olmazdı bankaya koperatife olurdu onu da harman kalktımı kapatırvırıdık şimdi ölemi ya esnaf vatandaşı para olarak görür siyasetçiler vatandaşı oy olarak görür

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Aynı hassasiyeti ciftceker alanları nankörlükle suçlayan aklıevvele de gosterirseniz iyi olur.
siz 8 saat önce foruma üye olmuş..
her mesajı bu konuda yazmış.
ve bu kadar rahatsınız.
Ayrıca iletilerin hiç biri bilgi paylaşımı üzerine değil..
sadece siyasi ve eleştiri..
Burayı iyi tanıyan bir üyemiz gibisiniz
mümkünse sizi biraz tanıyabilirmiyiz

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI ve ufukk
Ya herkes tutturmus burada siyaset yapmanin bi faydasi yok diye.. Smdi bi ornek verecegim lutfen zekasina guvenen bi aradas bunu bi yorumlasin...
Mesela bi arkadasimiz TDD serisi traktorlerde olmasini istedigi bi ozelligi burada bizimle paylasti ornek veriyorum hi-lo vites hatta paylasmakla kalmadi bi de bu olmadan bu traktorleri almayalim gidip erkunt alalim dedi. Biz smdi bu adama ya burda Turktraktorden kimse yok seni duymazlar sen biseyler biliyosan biseyler kendine sakla yada odadan cik desek? Smdi biz ne yapmis oluyoruz Allah icin biri bunu bi yorumlasin !

Cunku benim nazarimda diger ciftci arkadaslarimin her fikri onemlidir. Buna siyaset de dahil. Belki burada konusulanlari tbbm yada hukumet duymayacak ama ahmet duycak mehmet duycak belki kafasinda daha iyi seyler icin bi plan yapicak belki burada konusulanlar yarin bu memleketin gelecegine yon verecek ? Faydasi yok diye atip tutanlar nasil bu kadar emin olabiliyor cok merak ediyorum...

Cunku benim nazarimda diger ciftci arkadaslarimin her fikri onemlidir. Buna siyaset de dahil. Belki burada konusulanlari tbbm yada hukumet duymayacak ama ahmet duycak mehmet duycak belki kafasinda daha iyi seyler icin bi plan yapicak belki burada konusulanlar yarin bu memleketin gelecegine yon verecek ? Faydasi yok diye atip tutanlar nasil bu kadar emin olabiliyor cok merak ediyorum...
Ya kardeşim burada affedersin bir yerimizi yırtsak gene boş ne başbakan ne cumhurbaşkanı ne tarım bakanı bizi duyacak yada hep söylüyoruz mazot gübre pahalı satarken ucuz ve ithalat yapıyorlar artık çiftçiyi bunalttılar..fakat herkesin düşüncesi farklı bazıları memnundur bu düzenden ne söylersen söyle kimse bildiğinden dönmüyor..

Ya herkes tutturmus burada siyaset yapmanin bi faydasi yok diye.. Smdi bi ornek verecegim lutfen zekasina guvenen bi aradas bunu bi yorumlasin...
Mesela bi arkadasimiz TDD serisi traktorlerde olmasini istedigi bi ozelligi burada bizimle paylasti ornek veriyorum hi-lo vites hatta paylasmakla kalmadi bi de bu olmadan bu traktorleri almayalim gidip erkunt alalim dedi. Biz smdi bu adama ya burda Turktraktorden kimse yok seni duymazlar sen biseyler biliyosan biseyler kendine sakla yada odadan cik desek? Smdi biz ne yapmis oluyoruz Allah icin biri bunu bi yorumlasin !
herkes tutturdu illa siyaset yapacaz,
peki..
bu arada herkesin zekasına güveniyorum.
ben diyorumki ,,
arkadaşlar gelin bu evin şu odasında yemek yapalım,Sohbet edip dinlenelim(trakkulüp)
şu odada ise sı..alım,(face,twit,instgrm)
olurmu.... peki dedik olur..
hemde olması gerekende buuuuu.

e birde baktıkki.
birimiz kalkmış gece yatıp dinlenip yemek yediğimiz odanın ortasına pislemiş.

şimdi aklı olmayan bir deliye bile sorsak bunu böyle yapıyoz diye..
o bile bize güler..
demezmi;
yaw insan oturduğu yere pislermi..

ben yusuf tuyluoglu..
buradan siyaseti sevdiğimi ve facede etiketlendiğim yerde duruma katılacağıma söz veriyorum..
varmı başka benim gibi düşünen

Son düzenleme:

Bende o atıp tutan cenahtan biri olarak; birkaç kelam edeyim müsadeyle. Tekrar tekrar aynı şeyleri konuşuyoruz , sizde sadece kendi söylediğinize veya söyleyeceğinize odaklandığınız için diğer yazılanların sizin haleti ruhiyenizde kıymeti olmadığını anlıyorum. Burda siyaset konuşmak sadece kavga çıkartıyor , bizi bölüyor , huzursuzluk çıkartıyor , bizim gayemiz burda huzur bozulmasın , dost muhabbeti devam etsin. Lakin belli bir arkadal grubumuz ise dönüp dolaşıp konuyu belli bir yere odaklıyor bizim itirazımız bu. Bundan sonrada ne sorun konuşuluyor ne de dert konuşuluyor , olay benim partim şu senin partim şu , siz şölesiniz biz böyleyiz muhabbetine dönüyor.

siz 8 saat önce foruma üye olmuş..
her mesajı bu konuda yazmış.
ve bu kadar rahatsınız.
Ayrıca iletilerin hiç biri bilgi paylaşımı üzerine değil..
sadece siyasi ve eleştiri..
Burayı iyi tanıyan bir üyemiz gibisiniz
mümkünse sizi biraz tanıyabilirmiyiz

Evet yabancı değilim yabancı olmadığımı zaten biliyorsunuzdur yönetici olduğunuz için mail adresinden biliyorsunuz burada manalı manalı sormanıza gerek yok direk sorabilirsiniz lafı evelemeden. Buraya ilk 2006 yada 2007 yılında yazmaya başladım ama çeşitli sebeplerden ötürü uyeliklerim gitti simdi manalı manalı neymiş bu sebepler diyebilirsiniz hemen onuda açıklayım iki üyeliğimde şifreyi unuttum. Bir diğerinde de üyeliğimi iptal ettirdim. Siz dedektifliğe soyunmadan sorduğum sorunun cevabını alabilir miyim ? Ciftceker kullanan kişileri nankör olmakla suçlayan adama neden yazıp susturmadınız eğer o zaman onu sustursaydınız konu buralara gelmezdi. Ayrıca odadan atmak tabiri nasıl bir tabir. Siz insanlara bu dili mi kullanıyorsunuz odadan atarım gibi?

Ya kardeşim burada affedersin bir yerimizi yırtsak gene boş ne başbakan ne cumhurbaşkanı ne tarım bakanı bizi duyacak yada hep söylüyoruz mazot gübre pahalı satarken ucuz ve ithalat yapıyorlar artık çiftçiyi bunalttılar..fakat herkesin düşüncesi farklı bazıları memnundur bu düzenden ne söylersen söyle kimse bildiğinden dönmüyor..
Bak iste tam olarak burada yaniliyoruz.. Insan onyargilari olan bi varliktir. Ama gercegin karsisinda yikilmayacak on yargi yoktur. nasil olsa bisey olmuyor en iyisi susmak olayini benim mantigim almiyor malesef :( abi bi duyalim kim ne istiyor kim ne diyor bizde bilelim bakarsin biz yanlis dusunuyoruzdur ozmn kendimizi sorgulama firsatimiz olur.
Kufur argo ve partizanliga karsiyiz evet olmasi gereken de bu ama "LUTFEN" kimse ciddi biseylerin tartisildigi bi ortamda insanlarin zekasiyla alay edercesine yorumlar yapmasin cunku gercekten okurken insan sasiriyor..

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci85
sizde sadece kendi söylediğinize veya söyleyeceğinize odaklandığınız için diğer yazılanların sizin haleti ruhiyenizde kıymeti olmadığını anlıyorum.

Ufuk kardesim yazinda sadece bu kisma katilmiyorum. Ya ben neden senle kava edeyim ki su cumleyi kullanmasan sabaha kadar her konuda tartisabilir ama zaten sorun cozcem diye soruna soyle bi cumle ile girersen sorunu buyutmus olmaz misin ?
Bi onceki mesajimda her fikir benim icin onemlidir dedim bak sen ne diyosun ;) ama yinede bu kavga etmeyi gerektircek bisey degil o yuzden her posttan kavga cikicak endisesinden kurtulmamiz lazim ;)

Bak iste tam olarak burada yaniliyoruz.. Insan onyargilari olan bi varliktir. Ama gercegin karsisinda yikilmayacak on yargi yoktur. nasil olsa bisey olmuyor en iyisi susmak olayini benim mantigim almiyor malesef :( abi bi duyalim kim ne istiyor kim ne diyor bizde bilelim bakarsin biz yanlis dusunuyoruzdur ozmn kendimizi sorgulama firsatimiz olur.
Kufur argo ve partizanliga karsiyiz evet olmasi gereken de bu ama "LUTFEN" kimse ciddi biseylerin tartisildigi bi ortamda insanlarin zekasiyla alay edercesine yorumlar yapmasin cunku gercekten okurken insan sasiriyor..

Iste bak kaç saattir siyaset yapmadığımıza inandıramadık insanları. Mazot diyoruz gubre diyoruz siyaset diyorlar. Yahu siyaset işimiz olsa gider bir parti teşkilatına kayıt oluruz burada ufkumuz açılsın diye bir şeyler konuşuyoruz siyaset yapmayın yahu deneyelim mi mazot pahalı gubre pahalı diye bunlar bizi ilgilendiriyor nasıl görmezden gelelim. Ha bu arada ilk başta siyaset yapan adamı sustursaydı site yöneticisi kimse burada tepki gostermezdi.

Yazdıklarımı kimse üzerine alınmasın lütfen, kimseden alıntı yapmadım.

Eleştiriyi, çözümü burada arayacağız, kimse eleştiri yaptığı için, muhalefet ettiği için uyarılmaz.

Siyaset yaptığı için uyarılır. Siyaset ile eleştiriyi ayırabiliyoruz çok şükür, tarife gerek yok, 10 senedir görmediğimiz şey değil. Nelerini gördük, ne bağcı dövücüler gördük. İşine gelmedimi "eleştiri de yapamayacak mıyız" diyen akıl hocaları, hakaretseverler, demagoji yapanlar hele çok gördük.

İktidarın da muhalefetin de sevmediğimiz tarafı var ama hiç birinin liderine bu sitede kötü bir şey demeyiz, eleştiririz ama hakaret etmeyiz, oy veren taraftarlarını küçümsemeyiz. Her birisine oy veren kitleler var, her şeyden önce saygı.

Ve ne acayiptir ki bazı üyelerin daha bir tane tarım, traktör vs. konusu yok ama böyle konular oldu mu kaçırmıyorlar. Artık konunun başlığına bakınca kimlerin yazabileceğini anlıyorum. Tabi amaçlarını da anlıyorum. Millete akıl vermek, şuna oy ver, buna oy verme vs. Nerde kaldı saygı? Herkesin seçme hakkı yok mu?

Eleştiriye kimse karşı çıkmaz, dert anlatmaya, içini dökmeye kimse bir şey demez. Bunlar ufuk açar, görünmeyeni görmeye yarar.

Konuya artık lütfen usulüne uygun eleştiriler ile devam edelim.

herkes tutturdu illa siyaset yapacaz,
peki..
bu arada herkesin zekasına güveniyorum.
ben diyorumki ,,
arkadaşlar gelin bu evin şu odasında yemek yapalım,Sohbet edip dinlenelim(trakkulüp)
şu odada ise sı..alım,(face,twit,instgrm)
olurmu.... peki dedik olur..
hemde olması gerekende buuuuu.

e birde baktıkki.
birimiz kalkmış gece yatıp dinlenip yemek yediğimiz odanın ortasına pislemiş.

şimdi aklı olmayan bir deliye bile sorsak bunu böyle yapıyoz diye..
o bile bize güler..
demezmi;
yaw insan oturduğu yere pislermi..

ben yusuf tuyluoglu..
buradan siyaseti sevdiğimi ve facede etiketlendiğim yerde duruma katılacağıma söz veriyorum..
varmı başka benim gibi düşünen
Abi keske sordugum soruyu cevaplayip ondan sonra bunu yazsaydin. Olur geliriz her yerde her sobbete variz insallah ;) ama anlasamadigimiz nokta su..
Sen diyosun ki siyaset olmasin cunku sonu kavga
Bende diyorum ki bak biz su an siyaset konusunda yaziyoruz ama kavga yok kufur yok ve eminim asla da olmayacak. Smdi sen cikip ciftci sorunlarina hukumet kararlarini veya faliyetlerini katan siyaset yapmis olur siyaset yapan da odaya sicmis olur lutfen odaya sican ciksin dersen ;) elimizi kolumuzu baglarsin ;) ne dememizi bekliyosun bilmiyorum ki biz cikalim mi ozmn nerde kaldi aile ?

Ufuk kardesim yazinda sadece bu kisma katilmiyorum. Ya ben neden senle kava edeyim ki su cumleyi kullanmasan sabaha kadar her konuda tartisabilir ama zaten sorun cozcem diye soruna soyle bi cumle ile girersen sorunu buyutmus olmaz misin ?
Bi onceki mesajimda her fikir benim icin onemlidir dedim bak sen ne diyosun ;) ama yinede bu kavga etmeyi gerektircek bisey degil o yuzden her posttan kavga cikicak endisesinden kurtulmamiz lazim ;)

Ama çıkıyor işte :) keşke çıkmasa

• Beğen
Tepkiler: fyaglikara