2018 tarımsal destekler

Sayın yetkili bırakında insanlar biraz içini döksün nerede konuşacak bu millet medyanın yüzde 95 i zaten satın alınmış. Bağırsan kimsr duymuyor. Azıcık muhalif olsan yada farklı ses çıkarsan ya vatan haini oluyorsun yada fetocu ne yapalım terk mi edelim memleketi.
Sevgili kardeşim..
Burası tarımsal bilgi ve paylaşım sitesidir..
hep öyleydi ve öylece kalacak..
siyaseti ne zaman yapmaya kalktıysak l.
birbirimizi incitmekten öteye gidemedik.
harici platformlar(face,twitter,instagram v.s.)paylaşım sitelerinde.
parti,oy,küfür,hakaret,teklif,yöneltme,tavsiye gibi her olasılığı barındıran alanlar mevcut..
oralarda rahatça deşarj olup,buradada işimizle ilgili gelişmeler,ar-ge,diğer üreticilerin deneyimlerinden yararlanma,ve kendi bilgimizi aktarma gibi ortak alanımız ziraat ve hayvancılık konularında daha müreffeh bir hayat için buluşuyoruz..
Bütün üyelerimizin saygıyla karşılayıp,
söylediklerime katılacaklarından hiç şüphem yok..
hayırlı paylaşımlar.

desteklemeye dönsek artık.
milletin malından kime ne kapı önünde çekere laf söylesinler.
banada yıl olmuş milenyum bi traktörün diyen çoktu.
it ürür kervan yürür işimize bakalım.
bana hiç bir destekleme uymuyor.
gurbetçi çalışanım ailemin sağlık durumu iyi değil ufaktan köye dönüş desteği alsam diye düşündüm 30bin TL ne yapılabilir diye düşündüm hiç mantıklı gelmedi.
çalıştığım için bana zaten verilmiyormuş.
şu siyasete sayfalarca yazılan cevap zorda kalmış bir çiftçiye yardım için yazılmıyor ya ona yanarım.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Değerli dostlar sevgili forum üyeleri abilerim kardeşlerim,
Geçmişte de olduğu gibi o kadar tatlı ve güzel konular siyaset yüzünden heba oldu gitti.
Burayı bırakın etrafınızda bile kardeşi kardeşe düşman eder bu siyaset.

Yeter artık sitemize siyaseti taşımayalım..

Siyaset mi ? Peki değerli kardeşim. Tam ekine bicer girecekken yurtdışından sıfır gümrüklü buğday geldiği zaman kime diyelim. Mazot olmuş 5 tl bunu söylemeyelim mi ? Ne yapalım kafamızı kuma gömüp oturalım mı ?

Sevgili kardeşim..
Burası tarımsal bilgi ve paylaşım sitesidir..
hep öyleydi ve öylece kalacak..
siyaseti ne zaman yapmaya kalktıysak l.
birbirimizi incitmekten öteye gidemedik.
harici platformlar(face,twitter,instagram v.s.)paylaşım sitelerinde.
parti,oy,küfür,hakaret,teklif,yöneltme,tavsiye gibi her olasılığı barındıran alanlar mevcut..
oralarda rahatça deşarj olup,buradada işimizle ilgili gelişmeler,ar-ge,diğer üreticilerin deneyimlerinden yararlanma,ve kendi bilgimizi aktarma gibi ortak alanımız ziraat ve hayvancılık konularında daha müreffeh bir hayat için buluşuyoruz..
Bütün üyelerimizin saygıyla karşılayıp,
söylediklerime katılacaklarından hiç şüphem yok..
hayırlı paylaşımlar.

Mazotun beş tl olmasını çiftçinin bu ülkede hor görüldüğünü nerede konuşalım sayın yetkili adnan hocanın programına bağlanıp orada konuşacak değiliz biz ciftciyiz ve bizi ne ilgilendiriyorsa bizin hayatımızı ne etkiliyor ve belirliyorsa onu konuşuyoruz.

Elbette sorunlarımızı konuşalım içimizi dökelim tarımı daha iyiye götürmek adına ama bu bir şekilde siyasete girince işin rengi ve boyutu değişiyor bu sefer sen ben kavgasına dönüyor. Takıldığımız bir ortamımız var burda bari kavga ve siyaset olmasın , kırgınlıklar olmasın

Siyaset mi ? Peki değerli kardeşim. Tam ekine bicer girecekken yurtdışından sıfır gümrüklü buğday geldiği zaman kime diyelim. Mazot olmuş 5 tl bunu söylemeyelim mi ? Ne yapalım kafamızı kuma gömüp oturalım mı ?

Cevap bana kalmadan bi abimiz aşağıda cevabı genel olarak vermiş.

Elbette sorunlarımızı konuşalım içimizi dökelim tarımı daha iyiye götürmek adına ama bu bir şekilde siyasete girince işin rengi ve boyutu değişiyor bu sefer sen ben kavgasına dönüyor. Takıldığımız bir ortamımız var burda bari kavga ve siyaset olmasın , kırgınlıklar olmasın

Teşekkürler abi ağzına sağlık.

Cifcide biraz akıllı olsun kardeşim bu zamana kadar kötü traktörlerle yağmurda çamurda cif duruyorduk şimdiki çiftçilerin kapısında çifter çifter traktörle arabalar şehirde esnaf lik yapanlar bile cifcilige hevesleniyor bu durumu görünce bi mazot fiyatı yüzünden devleti satmak isteyenleri destekleyecek değiliz ülkedeki dünyadaki olup biteni bi görün iç dış güçler ülkeyi parçalamak istiyor siz hala mazot pahalı dersiniz size göre mazot ucuz olsun da memleketi parcalasinlar hiç önemli değil oylemi

kardeş yazını okudumda çiftçi olarak bende birkaç cümle yazayım 419 tl tarım bağkuru ödüyordum oldumu 500 tl sen çiftçi olarak hangi ürettiğin ürünü geçen seneki sattıgın fiyattan bu yıl yüzde 19 farkla sattın dış mihrakların işi gücü yokta bizimlemi ugraşıyorlar dogruya dışarıya buğdayı,arpayı,samanı,eti,canlıhayvanı,mısırı,barbunyayayı hangibirini söyleyim

Yahu ya siz siyaseti bilmiyorsunuz yada ben bilmiyorum. Bak siyaset şudur bugün mhp genel başkanı bahceli cumhurbaskanligi seciminde nasıl bir tavır takınacağını belirtti ben eger gelip burada bunu elestirseydim tamam siyaset olurdu ama biz mazot diyoruz gubre diyoruz ülkeye gelen ithalattan bahsediyoruz degerli meslektaşım bunlar bizim hayatımız hayatımız. Bunları söylemek siyaset değildir iktidarda kim olursa olsun bu bir meslek grubunun halinden şikayetidir serzenisidir. Eger siyaset yapacak olsak gider kaydoluruz bir partiye orada yaparız ne yapacaksak.

kardeş yazını okudumda çiftçi olarak bende birkaç cümle yazayım 419 tl tarım bağkuru ödüyordum oldumu 500 tl sen çiftçi olarak hangi ürettiğin ürünü geçen seneki sattıgın fiyattan bu yıl yüzde 19 farkla sattın dış mihrakların işi gücü yokta bizimlemi ugraşıyorlar dogruya dışarıya buğdayı,arpayı,samanı,eti,canlıhayvanı,mısırı,barbunyayayı hangibirini söyleyim

Hiç dikkate alma değerli meslektaşım arkadaş sacmaladı ve gitti boşver.

Yahu ya siz siyaseti bilmiyorsunuz yada ben bilmiyorum. Bak siyaset şudur bugün mhp genel başkanı bahceli cumhurbaskanligi seciminde nasıl bir tavır takınacağını belirtti ben eger gelip burada bunu elestirseydim tamam siyaset olurdu ama biz mazot diyoruz gubre diyoruz ülkeye gelen ithalattan bahsediyoruz degerli meslektaşım bunlar bizim hayatımız hayatımız.
Yani aynen katiliyorum. Eger bi ciftci ithalat haberleri konusuda yorum yapamayacaksa mazot pahaliligi ciftcilik disi konuysa.. Pardon da bu ciftcilik tam olarak nedir ? Elbetteki boyle konular konusulurken siyasete(siyaset kavramindan ne anladiginiza gore degisir.) girilcek. Ama kimse burda akp sunu yapti mhp bunu yapti tartismasi veya propagandasi yapmiyo ki. Konu basit sadece hukumutin aldigi kararlar ciftcilerde yansima buluyor. Ha tabiki destekleyenlerde olur karsi cikanlarda ve bence bu siyaset sayilmaz. Cunku bizi ilgilendiren meselelerde fikir beyan etmememiz kadar sacma bisey olamaz. Fikir beyan etmememizi bekleyenler ve bunu siyaset yasak diyerek yapanlar bence konuyu bastan sona tekrar okumalidir.
Ne yapalim yani tumosun nh cekismelerini mi takip edelim ?

Mazotun beş tl olmasını çiftçinin bu ülkede hor görüldüğünü nerede konuşalım sayın yetkili adnan hocanın programına bağlanıp orada konuşacak değiliz biz ciftciyiz ve bizi ne ilgilendiriyorsa bizin hayatımızı ne etkiliyor ve belirliyorsa onu konuşuyoruz.
Sevgili beyefendi.
burada ne tarım bakani,
ne millet vekilleri,
ne tarım genel müdürü,
nede tarım sihirbazı yokki..
burada bizbize arkadaş ve dostlar varız.
yani siyaset söylemlerini ve haykırışlarını duyacak; derman olacak kimse yokkk.
Adnan hocanın programi bile ses getirir eminim en azından binler duyar ve o arada adnani dinleyen bir siyasi irade bu sesi duyar belki ilgilenir bizle..
ama burada derman olacak kimse yokk
ayrıca sitemizde yapılan anket sonucunda üyelerimizin siyaset istemediğini hatırlatır.
iyi paylaşımlar dilerim.
lütfen konunun özüne dönelim.

Yahu ya siz siyaseti bilmiyorsunuz yada ben bilmiyorum. Bak siyaset şudur bugün mhp genel başkanı bahceli cumhurbaskanligi seciminde nasıl bir tavır takınacağını belirtti ben eger gelip burada bunu elestirseydim tamam siyaset olurdu ama biz mazot diyoruz gubre diyoruz ülkeye gelen ithalattan bahsediyoruz degerli meslektaşım bunlar bizim hayatımız hayatımız. Bunları söylemek siyaset değildir iktidarda kim olursa olsun bu bir meslek grubunun halinden şikayetidir serzenisidir. Eger siyaset yapacak olsak gider kaydoluruz bir partiye orada yaparız ne yapacaksak.

İlk mesajlarda var yazan doğrudan bir partiye giydirmiş bunu ifade etmek istedim. Ayrıca kimseyede onu bilmiyorsun , şunu anlamıyorsun demek haddime değil. Herkesin kendine göre inanışı ve görüşü var , birinin kişisel alanına girip müdale etmediği sürece beni ilgilendirmez diye düşünürüm. Siyaset tarifi için teşekkür ederim , kafamda bunu netleştiremiyordum , iyi oldu. :) saygılar iyi forumlar

Sevgili beyefendi.
burada ne tarım bakani,
ne millet vekilleri,
ne tarım genel müdürü,
Adnan hocanın programi bile ses getirir eminim en azından binler duyar ve o arada adnani dinleyen bir siyasi irade bu sesi duyar belki ilgilenir bizle..
ayrıca sitemizde yapılan anket sonucunda üyelerimizin siyaset istemediğini hatırlatır.
iyi paylaşımlar dilerim.

Emmi burayı şuna benzetiyorum , beyaz show du sanırım , taksim meydanına kayıt yapan bir kabin koymuşlardı , millet içine girip birşeyler yapıyor kendince amaç bir şekilde kayıt altına alınmak , sonra beğenirlerse beyaz show da yayınlıyorlardı :) bizimde forumda durum bu sanki biraz. İnsanlar sesini duyurmak istiyor lakin doğru yer burası değil , burda ancak kavga çıkar , münakaşa olur , köy kahvesi gibi burası bana göre. Kavga sonucu siz kahvedeki arkadaşınızla , komşunuzla darıldığınız ile kalırsınız. Kimsenin sizin görüşünüZden ne haberi olur , nede derdi olur.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Sevgili beyefendi.
burada ne tarım bakani,
ne millet vekilleri,
ne tarım genel müdürü,
iyi paylaşımlar dilerim.

Sayın tuyluoglu aynı siyaset hassasiyetinizi burada bir sürü insanı vatan haini ilan edene karşı neden gostermediniz direk kafadan girdi siyasete.

Cifcide biraz akıllı olsun kardeşim bu zamana kadar kötü traktörlerle yağmurda çamurda cif duruyorduk şimdiki çiftçilerin kapısında çifter çifter traktörle arabalar şehirde esnaf lik yapanlar bile cifcilige hevesleniyor bu durumu görünce bi mazot fiyatı yüzünden devleti satmak isteyenleri destekleyecek değiliz ülkedeki dünyadaki olup biteni bi görün iç dış güçler ülkeyi parçalamak istiyor siz hala mazot pahalı dersiniz size göre mazot ucuz olsun da memleketi parcalasinlar hiç önemli değil oylemi
Bikere sen şu gözlükleri çıkarda ortadaki durumu görmeye çalış bu mevzu sadece mazot la gubreyle bitmiyor esnaf ta asgari ücretli de aynı durumda enflasyon tavan yapmış asgari ücrete 200 tl zam yapılmış bir ülke .çiftçiler traktör alırken gezip tozmak için traktör almiyorlar ihtiyaç için sen herhalde cevrendeki lüks araçlarla karistiriyorsun bide siyaset yapacaksanız burasi uygun bi platform deil sizi sahneye alalım...

Değerli dostlar sevgili forum üyeleri abilerim kardeşlerim,
Geçmişte de olduğu gibi o kadar tatlı ve güzel konular siyaset yüzünden heba oldu gitti.
Burayı bırakın etrafınızda bile kardeşi kardeşe düşman eder bu siyaset.

Yeter artık sitemize siyaseti taşımayalım..

Aynı hassasiyeti ciftceker alanları nankörlükle suçlayan aklıevvele de gosterirseniz iyi olur.