ZUIDBERG ÖN HİDROLİK VE KUYRUKMİLİ SİSTEMLERİ

Ynt: ZUIDBERG ÖN HİDROLİK VE KUYRUKMİLİ SİSTEMLERİ

Holland link=topic=41100.msg402881#msg402881 date=1305758905' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla Zuidberg Türkiye ' de yok. Yoksa var da benim haberim mi yok ? :S

türkiyede yok kardeşim hollandada var benim td95d ye 2850 euro fatura göndermiş oda o civardadır fazla olacagını zannetmem

Rastgele buldum. Alman malıymış.

http://www.sauter-stetten.com/sites/aktuell.php

NH4551.jpg

olcay39 link=topic=41100.msg615061#msg615061 date=1342541900' Alıntı:
aslında pto ya gerek yok hidrolik kollar is gorur...

asıl pto gerekli önde gübre ilaç aynı anda atabilmek lazım yoksa hidrolik kolları hiçbir işe yareamaz bizim küçük motorlar kakalayamaz bile bir tarım aletini

rahimavci link=topic=41100.msg615253#msg615253 date=1342597822' Alıntı:
asıl pto gerekli önde gübre ilaç aynı anda atabilmek lazım yoksa hidrolik kolları hiçbir işe yareamaz bizim küçük motorlar kakalayamaz bile bir tarım aletini
Bence de pto olmalı. Ama hidrolik kolarda olmalı. En azında tarlaya tek ekipmanla gitmek zorunda kalmayız. İki iki işçilikten kurtarır bizi. Hem traktörün yapabileceği işleride aynı anda iki ekipmanla beraber yapabilmiş oluruz.

ertac sahın link=topic=41100.msg379230#msg379230 date=1302724789' Alıntı:
derler ya arayan mevlasını da belasını da dıye ıste oyle benımkısı :) benım ılk aklıma gelenler , ekımde one tırmık yada tıller arkaya mıbzer tek seferde tek traktorle ekım yapılabılır .. bırde on agırlık sokulup takılabıldıgı ıcın asfalt yollarda gezerken cıkarılabılır ve tarla ıslerınde agırlık lazım oldugunda ıstenıldıgı kadar takılarak patınaj azaltılır ( 4 wd) .. kuyruk mılı olsa tam ıkı tane traktor olur ozaman :)

arkadaşlar,

ben ankaradan gökhan uzel sitenizin üyalerinden anayurtlu 3015d (Volkan UZELİN) kuzeniyim,
2 kuzen UZELMAK firmasını açtık öh hidrolik sitemleri üreteceğiz erkunt için ilk çalışmamızı yaptık ve denemeleri sürüyor.
ön hidrolik sistemlerimi istege bağlı olarak
1. full (hidrolik kol+pto+bağımsız çalıştırma sistemi)
2. hidrolik kol+bağımsız çalışma sistemi
3. hidrolik kol+traktör arka çıkış sitemli
4. hidrokil kolu
sistemleri ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyoruz.
kısa bir anket

1- Sizlerden bu aşamasında hangi sistemi tercih edeceğiniz ve nedeni (fiyat, gereklilik, iş kapasitesinden dolayı)
2- iş zamanınızı yarı yarıya indireceğimizi garanti edeceğimizi söyler isek böyle bir yatırımı yaparmısınız yoksa gereksizmi görürsünüz.
3- Yapacak İlk yerli firma olmamız nedeni ile bize güveniniz nasıl ne aşamada olur.
4- Ürünümüzde;
a- kaliteli olsun fiyat yurtdışı muadilleri ile aynı olsa dahi alırım
b- Avrupa malzemesi daha kalitelidir.
5- 2 işi birden yapmanız ve bundan dolayı yakıt ve zaman kaybını yarı yarıya azaltmanız bu yatırımı yapmanıza nekadar cazip gelir.

diğer görüş ve önerileriniz için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

rahimavci link=topic=41100.msg615253#msg615253 date=1342597822' Alıntı:

arkadaşlar,

ben ankaradan gökhan uzel sitenizin üyalerinden anayurtlu 3015d (Volkan UZELİN) kuzeniyim,
2 kuzen UZELMAK firmasını açtık öh hidrolik sitemleri üreteceğiz erkunt için ilk çalışmamızı yaptık ve denemeleri sürüyor.
4. hidrokil kolu
kısa bir anket

1- Sizlerden bu aşamasında hangi sistemi tercih edeceğiniz ve nedeni (fiyat, gereklilik, iş kapasitesinden dolayı)
2- iş zamanınızı yarı yarıya indireceğimizi garanti edeceğimizi söyler isek böyle bir yatırımı yaparmısınız yoksa gereksizmi görürsünüz.
3- Yapacak İlk yerli firma olmamız nedeni ile bize güveniniz nasıl ne aşamada olur.
4- Ürünümüzde;
5- 2 işi birden yapmanız ve bundan dolayı yakıt ve zaman kaybını yarı yarıya azaltmanız bu yatırımı yapmanıza nekadar cazip gelir.

insertend link=topic=41100.msg611447#msg611447 date=1341208604' Alıntı:
Rastgele buldum. Alman malıymış.

arkadaşlar,

4. hidrokil kolu
kısa bir anket

4- Ürünümüzde;

Hoşgeldınız gokhan bey 1. full (hidrolik kol+pto+bağımsız çalıştırma sistemi) nı tercıh ederdım garantı verıyorsanız neden guvenmeyelım kı on dıfrensıyele kuyruk mılı sıstemını yapabılırsenız bunu ınanın cok kısı taktırır sız suan ankaradasınız sıze her yerden akarlar ornegın eskısehır yozgat kayseri gibi ıllerden gelen olur ama bir Şartla tabiki KALİTE KALİTE KALİTE adam bunu yaptırınca iyiki yaptırmısım behhh ! dıyebılmelı NALet olsun keske taktırmasaydım dememeli sızın bu konudakı eksıgınız garantı kapsamıdır...işi ciddi dusunuyorsanız kuyruk mılı gıbı sıstemlerıde dusunmelısınız yoksa yaptıgınız sıstemde kızmayın ama bır sey yok cok rahat tornadan anlıyan bırı yapabılır :) işe kuyruk mılını katarsanız + bır ilerleme kat edeceksınız ama ne kadar zor olur veya ne kadar kolay olur bılmem bu kapsamdakı calısmalarınız ıcın basarılar dılıyorum..

Eleman anlamında pek sıkıntı cekecegınızı sanmıyorum sanırım bırde 'anayurtlu' tumosanında uzel yazan bır arkadas var oda yardım edebılır becerıklı bır arkadasa benzıyor sıteye gelmıyor nerelerde acaba :S anlş-*s

tumosannn link=topic=41100.msg754510#msg754510 date=1371939023' Alıntı:
Hoşgeldınız gokhan bey 1. full (hidrolik kol+pto+bağımsız çalıştırma sistemi) nı tercıh ederdım garantı verıyorsanız neden guvenmeyelım kı on dıfrensıyele kuyruk mılı sıstemını yapabılırsenız bunu ınanın cok kısı taktırır sız suan ankaradasınız sıze her yerden akarlar ornegın eskısehır yozgat kayseri gibi ıllerden gelen olur ama bir Şartla tabiki KALİTE KALİTE KALİTE adam bunu yaptırınca iyiki yaptırmısım behhh ! dıyebılmelı NALet olsun keske taktırmasaydım dememeli sızın bu konudakı eksıgınız garantı kapsamıdır...işi ciddi dusunuyorsanız kuyruk mılı gıbı sıstemlerıde dusunmelısınız yoksa yaptıgınız sıstemde kızmayın ama bır sey yok cok rahat tornadan anlıyan bırı yapabılır :) işe kuyruk mılını katarsanız + bır ilerleme kat edeceksınız ama ne kadar zor olur veya ne kadar kolay olur bılmem bu kapsamdakı calısmalarınız ıcın basarılar dılıyorum..

Eleman anlamında pek sıkıntı cekecegınızı sanmıyorum sanırım bırde 'anayurtlu' tumosanında uzel yazan bır arkadas var oda yardım edebılır becerıklı bır arkadasa benzıyor sıteye gelmıyor nerelerde acaba :S anlş-*s
barış abi yalıtımla ugraşıyo heralde baktı ses fazla kabinin her yerine silikon sıkıyo anayurtlu(barış uzel gökhhan uzel volkan uzel kuzenler A.Ş)

Valla arkadaşlar ön kuyruk mili + pto olayı bizim klasik çiftçilerin gözünde biraz lüks, hatta gereksiz bir ekipmanımış gibi görülüyor ne yazık ki.

Nereden biliyorsunuz derseniz çevrenize biraz baktığınızda bunu siz de çok rahat görebilirsiniz. Mesela 100 - 150 lira gibi çok küçük fiyatlarla pulluğunuza taktırabileceğiniz, üstelik inanılmaz bir iş verimi, ekonomi ve iyi işçilik sağlayan derinlik ayar tekerleklerini dahi gereksiz gören bir zihniyetten bahsediyoruz.

Ön hidrolik kollarının bir traktörde ne kadar gerekli olduğunu ve taktırıldığında ne kadar büyük artılar sağlayacağını anlatmama gerek yok ama daha pulluk yamuk giderken hidrolik kollarını bile aynı seviyeye getiremeyen yada tepe kolunu ayarlamaya üşenen kişilerin ön ekipmana nasıl bakacağını varın siz düşünün.

Bizde milletçe zorunlu olmadıkça bir ekipman alınmaz. Pulluk olmadan tarla sürülemeyeceği için pulluk alırken kimse düşünmez. Alınacaksa alınır. Ama 500 - 600 lira gibi maliyetle takılabilen oldukça konforlu hidrolik direksiyonlar varken halen kullanılan binlerce hidrolik direksiyonsuz traktör var piyasada.

Bu konuda örnekler vermekle bitmez, o nedenle sadede gelelim.

Ön hidrolik kollarına ciddi ihtiyaç duyan traktör sahipleri bu ekipmanı alır. Sürekli gübre sıyırmak yada silo yem taşımak gibi ön kepçe, sıyırgı yada bıçak kullanma ihtiyacı olan çiftlikler kesinlikle müşteriniz olur ama yüksek satış rakamlarına çıkarız derseniz tekrar düşünmenizi öneririm.

Şimdi gelelim asıl konuya, ön hidrolik kolları ve pto.

Bizim ağırlıklı işimiz ot biçimi. Bu yıl şu ana kadar 2200 dekar (dönüm) yer biçtik. Birçok biçme ekipmanı kullanmamıza rağmen en iyi randımanı 50 hp ' lik küçük beygiri motorlar ve standart 165 ' lik tamburlardan alıyoruz. Biçim kalitesi pek iyi olmasa da özellikle taşlı, engebeli arazide sağlamlık bakımından açık ara önde. Yakıt ekonomisi de cabası. 3 metrelik bir potinger ve 140 hp 4wd bir traktör yerine 2 tane 55 hp 2wd traktör ve 2 tane 165 ' lik tambur çok ama çok daha randımanlıdır.

Bazen 30-40 kg ' lık taşlara vuruyoruz makinayı istemeden, bazen de demir kazıkları içerisine alıyor ama yine de sıkıntısız çalışıyor. Açtığı masraflar da bıçak kırmak, pim kırmak, kaşık kırmak gibi basit ve ucuz masraflar oluyor. En ağır açabileceği masraf kayışları yakmak (66 tl) şanzuman milini kesmek (100-150 tl) gibi masrafsız arızalar.

Yanlız 165 ' lik ve 195 ' lik tamburlar traktörün yanında çalışmak gibi kötü bir dez avantajı var. Bu yüzden biçeceğiniz araziye ilk girdiğinizde (arazinin kenarları müsait değilse) ilk sırayı dönerken ürünü çiğnemek zorunda kalıyorsunuz. Bu da ciddi mahsul zayiatı anlamına geliyor. Bu sorunu aşmak için bir çok çözüm denesek de maalesef tek çözüm ön hidrolik kolları ve öne takılabilen tambur biçme makinası.

Diğer bir sorun da bulunduğumuz bölgede içerisinde kaliteli ol yetişen cevizlikler ve zeytinlikler. 190 cm olan traktörün genişliğine 165 ' lik tamburu da ekleyince 3,5 metreden fazla bir genişlik oluyor. Bu genişikteki bir ekipman ile 4-5 metre genişikteki fidanların/ağaçların arasında çalışmak gerçekten zor, hatta bazen imkansız oluyor. Üstelik zayiat da korkunç seviyelere çıkıyor. Bu da ön lift + pto ve biçme makinasını zorunlu kılıyor.

Şimdi gelelim alternatiflere:

1-) Orjinal ön lift + pto ' lu traktör almak. En az 70.000 tl ve bu iş için çok para.

2-) İthal front lift + pto kit almak. Türkiye ' de distribütör bulamadım. Fiyat olarak bu başlıkta da belirtilen gibi 7.000 lira gibi rakamlar zikrediliyor. Üstelik buna hidrolik pompası da dahil değil. Yine çok para.

3-) Yerli üretimler. Pto ' lu üretim yapan sadece Ersun Makina diye bir firma var. Bugün aradım. Pompa hariç 10.000 lira gibi bir rakamdan bahsettiklerini duyunca kimse kusura bakmasın ciddiye dahi almadım.

4-) Kendimiz imal etmek. (Şu an başka bir seçenek de yok gibi)

Kendimiz imal edeceksek eğer liftlerin hiç ama hiç sorun olmayacağına emin olabilirsiniz. Siz malzemeleri aldıktan sonra iyi bir tornacı 200-250 lira işçilikle istediğinizi yapar. Örnek istiyorsanız da Youtube ' da 'tractor front pto' diye arttığınızda istemediğiniz kadar el yapımı lift + pto görebiliyorsunuz. Ben 40 ' ın üzerinde video izledim. Hangisi hoşunuza giderse onu yaptırın.

selam,

Değerli sebazios değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.
Adım Gökhan Ankara dan yazıyorum yazınıza istinaden.

UZELMAK olarak yeni açılan bir firmayız, amacımız ön hidrolik kolları ve pto üretmek kendi ailemizde çiftçi olduğundan ilk ürünümüzü kendi traktörümüze imalatını yaptık ve kullanmaya başladık. bununla ilgili fotoğraf ve videoları gönderirim.

Uzelmak olark amacımız kaliteli ve sizlerin ihtiyacına göre ürün çıkarmak.
Eğer hale düşünceniz var ise traktörün marka ve modelini gönderin birde biz teklifimizi oluşturalım piyasaya göre fiyatlarımızın uygunluğuna siz karar verin.

isteğinize göre imalatlarımız şu şekildedir.

1-) hidrolik ön kol (traktör arka çıkışlardan)

2-) hidrolik ön kol (harici sistem (joystik kumandalı)

3-) hidrolik ön kol (harici sistem (joystik kumandalı) + PTO (ek pompasız 20 hp (beygir) kadar güç.

İle birlikte seçeneklerimiz mevcuttur. Sizlerle birlikte ön kol sistemlerini geliştirerek size daha iyi hizmet vermek tek gayemiz.
bu konuda görüş öneri ve satış için numaram 05079575026 karşılıklı diyalog içerisinde görüşmekten memnuniyet duyarım.

değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim.

Arkadaşım 2-3 kez aradım seni telefonun kapalıydı. Ulaşamadım.

Joystik kumandalı, harici 40 hp hidromotoru döndürebilecek (harici pompa şart bu durumda) bir sisteme ihtiyacımız var. Bu sistem üzerinden bir fiyat verme şansın var mı.

Kullanacağımız ekipman çelmağın bağ arası çayır biçme makinası adı ile satılan 195 ' lik tambur. Katoloğunda 45 hp güç gereksimşnden bahsetmiş ama 40 hp ' lik bir gücün yeterli olacağını umuyorum.

Montaj yapılacak traktör 57 hp gücünde bahçe tipi 2006 MF 3050 phantom.

Konu ile ilgili farklı alternatif yada seçenekler varsa onları da öğrenmek isterim. Şimdiden teşekkürler.

sebazios link=topic=41100.msg758973#msg758973 date=1374047086' Alıntı:

Joystik kumandalı, harici 40 hp hidromotoru döndürebilecek (harici pompa şart bu durumda) bir sisteme ihtiyacımız var. Bu sistem üzerinden bir fiyat verme şansın var mı.

Kullanacağımız ekipman çelmağın bağ arası çayır biçme makinası adı ile satılan 195 ' lik tambur. Katoloğunda 45 hp güç gereksimşnden bahsetmiş ama 40 hp ' lik bir gücün yeterli olacağını umuyorum.

Konu ile ilgili farklı alternatif yada seçenekler varsa onları da öğrenmek isterim. Şimdiden teşekkürler.

abi 3050 ler 50 beygır siz bunu traktorun önune mı takmayı planlıyorsunuz

sebazios link=topic=41100.msg759256#msg759256 date=1374140314' Alıntı:
3050 ' ler 57 beygir. Evet traktörün önüne takmayı blanlıyoruz.

3050 ler 52 hp 197 nm tork var ama 57 hp olanıda varsa bılmıyorum :S anlş-*s

mesela mf 260g 64 beygır mf 3060 67 beygır

bunun gıbı olmasın abi :S

tumosannn link=topic=41100.msg759258#msg759258 date=1374140670' Alıntı:
3050 ler 52 hp 197 nm tork var ama 57 hp olanıda varsa bılmıyorum :S anlş-*s

mesela mf 260g 64 beygır mf 3060 67 beygır

bunun gıbı olmasın abi :S

Dediğin gibi düzler 52, hatta 51.5 hp. phantomlar ise 57 hp. 3105 ' teki durum gibi. 2005 ' ten sonra çıkanlar daha yüksek hp ' ye sahip. Mf neden böyle birşey yapıyor bilmiyorum ama sık sık yaptığı birşey bu.

sebazios link=topic=41100.msg759476#msg759476 date=1374219175' Alıntı:
Dediğin gibi düzler 52, hatta 51.5 hp. phantomlar ise 57 hp. 3105 ' teki durum gibi. 2005 ' ten sonra çıkanlar daha yüksek hp ' ye sahip. Mf neden böyle birşey yapıyor bilmiyorum ama sık sık yaptığı birşey bu.

bılgım yoktu abı anlş-*s tşk

Merhaba,

kusura bakmayın,
vereceğimiz ekipmmana harici pompa ile 40 hp kadar çıkartabiliriz.
sistemin hazırlanması içn görüşebiliriz.
05079575026

sebazios,

yapılabilir, bunun içinde hariçi pompa gerekir.
traktörün mevcut pompasını değiştirerek yapılapilir ama buda motoru kapasite aşımına neden olur ve yorar,
Bunun yerine mevcut pompayı değiştrmeden harici pompa takılarak istediğimiz kadar güç alabilriz,
fakat buda bu ekipmana ilave parçalar takarak olabilir.
Eğer istenir ise çayı biçme sırasında arka kuyruk mili kullanılmıyor ise traktörünüze arka kuyruk mili çalıştırdığınızda istediğiniz kadar güç üretebileceğimiz sistem yapabiliriiz.

ayrıca joystick li sistemimizde mevcut.
Bu sizin buna ayıracağınız maliyetle alakalıdır.
gçrüşmeler için ( 0507 957 50 26) mt.gokhanuzel@gmail.com