ZUIDBERG ÖN HİDROLİK VE KUYRUKMİLİ SİSTEMLERİ

Ynt: ZUIDBERG ÖN HİDROLİK VE KUYRUKMİLİ SİSTEMLERİ

Güzel paylasim ertac, nerelerde geziyonda buluyon bunlari. kaz ayagina, tirmiga, gider. baskada bi ise yaramaz ama olsun. süründen sonra 2 kaz ayagi, birde önden tirmik arkadan mibzer cektimi tamamdir...

satocan58 link=topic=41100.msg379228#msg379228 date=1302724419' Alıntı:
Güzel paylasim ertac, nerelerde geziyonda buluyon bunlari. kaz ayagina, tirmiga, gider. baskada bi ise yaramaz ama olsun. süründen sonra 2 kaz ayagi, birde önden tirmik arkadan mibzer cektimi tamamdir...

derler ya arayan mevlasını da belasını da dıye ıste oyle benımkısı :) benım ılk aklıma gelenler , ekımde one tırmık yada tıller arkaya mıbzer tek seferde tek traktorle ekım yapılabılır .. bırde on agırlık sokulup takılabıldıgı ıcın asfalt yollarda gezerken cıkarılabılır ve tarla ıslerınde agırlık lazım oldugunda ıstenıldıgı kadar takılarak patınaj azaltılır ( 4 wd) .. kuyruk mılı olsa tam ıkı tane traktor olur ozaman :)

ertac sahın link=topic=41100.msg379230#msg379230 date=1302724789' Alıntı:
derler ya arayan mevlasını da belasını da dıye ıste oyle benımkısı :) benım ılk aklıma gelenler , ekımde one tırmık yada tıller arkaya mıbzer tek seferde tek traktorle ekım yapılabılır .. bırde on agırlık sokulup takılabıldıgı ıcın asfalt yollarda gezerken cıkarılabılır ve tarla ıslerınde agırlık lazım oldugunda ıstenıldıgı kadar takılarak patınaj azaltılır ( 4 wd) .. kuyruk mılı olsa tam ıkı tane traktor olur ozaman :)
ertaç bilader ona motorda büyük olacak...

Kuyruk mili olsa bile türkiyede hangi firma buna uygun ilac makinasi, gübre makinasi, yani saftli alet üretiyorki. hadi tirmigi aysani taktik, ilac makinasinida belki takariz, ama digerleri sorun olur gibi...

satocan58 link=topic=41100.msg379233#msg379233 date=1302725214' Alıntı:
Kuyruk mili olsa bile türkiyede hangi firma buna uygun ilac makinasi, gübre makinasi, yani saftli alet üretiyorki. hadi tirmigi aysani taktik, ilac makinasinida belki takariz, ama digerleri sorun olur gibi...
şimdi kuyruk miline gübre makinası ilaç makinası takılır önemli olan tiller kazayağı ve buna benzer aletler ama bizim motor ardındakini çekemiyo önündekini nasıl çeksin Türkiye coğrafyasında egemenlik 60 bg traktörlerde onlarda bu işi yapamaz

mustafagursacli link=topic=41100.msg379235#msg379235 date=1302725635' Alıntı:
şimdi kuyruk miline gübre makinası ilaç makinası takılır önemli olan tiller kazayağı ve buna benzer aletler ama bizim motor ardındakini çekemiyo önündekini nasıl çeksin Türkiye coğrafyasında egemenlik 60 bg traktörlerde onlarda bu işi yapamaz

arkasına taktım mı 70 lı tırmık cekıyorsa onunde 50 lı ıttırsın ama onemlı olan ıkı ısı bırden yapabılmek .. bence her traktor boyuna gore malzemeyı kullanabılır ..

ertac sahın link=topic=41100.msg379264#msg379264 date=1302729191' Alıntı:
arkasına taktım mı 70 lı tırmık cekıyorsa onunde 50 lı ıttırsın ama onemlı olan ıkı ısı bırden yapabılmek .. bence her traktor boyuna gore malzemeyı kullanabılır ..

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
böylemi :S

ertaç kardeşim video çok güzel teşekkürler

yav kardeşlerim adam orta kol baglantısı yapmadı :) bu ne işe yararda anca önde süs gibi gezer herhalde demi agırlık takmaya yarar anca herhalde

gursacli dogru söylüyor ya bunu yapacagın motorda güç lazım biraz da bizimkiler bu aleti haketmez

tuz- mf 3080

bizim küyde bir usta var buna benzer bir sistem yapalım dedim 1000 lira çivarı maliyeti olur dedi tam araştıralım lift lema vesayre leri yaparız hemde reklamımız olur dedi nasipse düşünüyorum

yıne konya sanayısı olmadan olmayacak galıba bu ıs :) volkan sahıbınden de vardır boyle ısler yapan konyalılar bıraz arastıralım :) nurıbeylı sen bu konuyla bır ılgılen bakalım usta yaparsa cok ekmek yer bu ısten ...

ertac sahın link=topic=41100.msg379705#msg379705 date=1302802823' Alıntı:
yıne konya sanayısı olmadan olmayacak galıba bu ıs :) volkan sahıbınden de vardır boyle ısler yapan konyalılar bıraz arastıralım :) nurıbeylı sen bu konuyla bır ılgılen bakalım usta yaparsa cok ekmek yer bu ısten ...
ersun makına var ertaç,ben başkada denk gelmedim :)

kuyruk mili biraz zor iş ama diğerini yaparız alırız elimize malzemeyi yaparız diyor kepçe ve tesviye bıçağı için bire bir olur diye düşlünüyorum
tarlaya 2 adet ekipman götürürsün en azından

hidrolik yapma işi çok kolay kardeşim iki lif birde hidrolik pompasından geçer onda sorun yok işteki önemli olan nokta ön hidrolige hassas veriliyormu nasıl oluyor kuyruk mili nasıl olacak ön çeker şaftındanmı alacak yoksa hidromotormu çevirecek enteresan enteresan sorular var aklımda :D

rahimavci link=topic=41100.msg386302#msg386302 date=1303458580' Alıntı:
hidrolik yapma işi çok kolay kardeşim iki lif birde hidrolik pompasından geçer onda sorun yok işteki önemli olan nokta ön hidrolige hassas veriliyormu nasıl oluyor kuyruk mili nasıl olacak ön çeker şaftındanmı alacak yoksa hidromotormu çevirecek enteresan enteresan sorular var aklımda :D
yanlıs gormedıysem kuyruk mılını radyator fanına guc veren kasnak degıstırılerek ve bırkac ekleme ıle yapıyorlar ..

18karatekin link=topic=41100.msg402878#msg402878 date=1305758691' Alıntı:
jd lere (5720) takılanların fiyatları nerelerde bilgin varmı? birde arka hidrolikler gibi hassasiyetleri nasıl.

Bildiğim kadarıyla Zuidberg Türkiye ' de yok. Yoksa var da benim haberim mi yok ? :S