Zetor Proxima 100

Ynt: Zetor Proxima 100

Kaba bi hesapla; 19 ton kum+3,3 ton römork+5,2 ton kepçeli zetor=27,5 ton hareketli ağırlık.

87 bg motor için 10 numara!

Yalnız bu videodaki 16-17 ton civarı, 19 tonun videosu değil.

Römork;

5 metre boy

2,4 en

1,4 derinlik

göz yanılması olmasın.

Toptan zetor mu alsak ne ucuzada getirmiş oluruz toplu alırsak ;D ;D Ankarada servisi olsun alabilecegimiz traktörlerin başında gelir ama gel gör ki parça sıkıntısından çekiniyoruz.Bir forterramız neden olmasın demi ama :) :)

şerefli1 link=topic=66926.msg761013#msg761013 date=1374755150' Alıntı:
aynen alacamda şeyyy :S
proxima power serisi yokmuş şu an bir yılda beklersin iki ayda beklersin diyorlar o yüzden şu an beklemedeyim.... :(
daha yerliyi kapıya koymam dedim koymamak için elimden gelen gayreti göstereceğim inşaallaah.. slk-*-s

türkcellden üç yıl önce kadın beni aradı sizi türkcelle taşıyalım diye kadına dedim daha türkcellin kapısında geçmem şimdi kaç yıl oldu vodafonun sıkıntılarını çekiyorum ama faturam ne kadarsa o kadar geliyor ...türkcel 14 dk görüşme süresi geçti diye 70 tl lik faturayı 3 yıl önce 187 tl göndermişti o sonları oldu... ;D şu an üzerime 5 ane hat var hepsi vodafone
erkuntta servisin bana bu daha kaliteli diye çakma far getirmesi erkuntun sonu oldu uyy-*s fabrikası ankarada olmasına rağmen iki yıl kontak beklemek sonrada newholland servisinde fiat kontağı takılması sonu oldu sop-*-sa her ne kadarda fabrikaya şikayet etsemde onlarda ilgileniyormuş gibi davransalarda hala silecek kırık far değişmedi gece ışıtmıyor bile. kontak değişmedi subap ayarı o kadar ısrar etmeme rağmen yapılmadı klima hortumu değişmedi değiştirin diye ısrar edince sana e serisi verelim zf serileri çok yakıyor diyorlar eee o zaman çok övdüğünüz zf ler çok yakıyorsa ben neden erkunt alayım ki sebep ney hani zf leri su motoru bile dönderse yük çekerdi koca 3 4 pistonlu motorla yokuşa boş kafayı 4 h ile çıkartamıyor yükde ne yapsın...

yani kilima için motor değişiyoz hey gidi yerli malı hey bizi tarlada taşların altıda para topluyoz sanıyorlar..gözleri cebimizde elleri cebimizde sop-*-sa

2011 de fuarda erkunt sıtandınkai adama demiştim çif çeker motora 3 piston neden koydunuz :S 3 piston bizim 480 likte var bu şimdi 480 le birmi demiştim :Do da bana bundaki şanzumanı su motoru bile dönderse istediğin yükü çeker boğulmaz demişti ama şimdi öyleyse neden 4 pistonu çıkardılar birde 3 pistondan daha pahalı satıyorlar....
işin birinci kuralı dürüst olacan yoksa eski Türk filiminde olanlar olur köydsen şehre gelen adam ilkden safdır ama sonradan banker bilodaki gib fabrikayı alır adamın elinde ;D kandırılmaya hiç gelmez Türk insanı noo*-*-

;D ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

tumosannn link=topic=66926.msg761099#msg761099 date=1374779536' Alıntı:
erkuntcular zetora donmeye başladı ;D

Zararın neresinden dönersen kardır, Parayı weren we çeken bilir, gerisi hikaye, aynı sitede serwisin 2 yıl gelmediğini, Japonya ' dan werilen parçanın 2 günde teslim olduğunu da biliriz....

Yerlilerin daha gitmesi gereken çoook yol war....

Tümosan ' dan şanzımanına we motoruna yağ konulmadan sıfır traktörlerin gittiği günleri de biliriz...Sonrasında fabrikanın sorumluluk almadığını da görürüz...

Ne çekti be çiftçim...!

UÖZKAN.77 link=topic=66926.msg760787#msg760787 date=1374662856' Alıntı:
Konyada/Akşehir Önder oto var, dün sizin için baktım biraz;

Ellerinde 2. el

*4x2 7441 var
*4x2 6421 var

Fiyatlarda iyi, bi bakın derim... zetor akşehir veya önder oto yazın çıkar.

Her ikisi de kabinli ama bahçe için sökülür... bilmiyorum ne kadar bahçe, yeriniz var ama bu motorlar 80-90 ' lık motorlarla kapıştı, pulluk çekti videoları da var...

her ikiside çok yüksek. kabin sökmek mesele değilde gövdeleri çok yüksek :(
ama ilgin için teşekkürler. yeni bir şeyler duyarsan veya görürsen haber bekliyorum...

hannas link=topic=66926.msg761114#msg761114 date=1374781183' Alıntı:
her ikiside çok yüksek. kabin sökmek mesele değilde gövdeleri çok yüksek :(
ama ilgin için teşekkürler. yeni bir şeyler duyarsan veya görürsen haber bekliyorum...

yaw bırak zetoru metoru al bı tumosan 5265 her ısını gorür sop-*-sa anlş-*s

Tümosan kardeşim motor 100 saate ama 3 yıl nerden çıktı anlamadım hatlar koptu galiba. Henüz bikaç aylık motor. Bizde pulluk yok, piyasaya çalışıyoruz, inşaatlarada tırlardan forkliftle palet indir, köylerde gübre yükle, römorkla hafriyat götür...vs.

Allah nasip ederse borca-krediye girmeden çoğu köylünün tek başına alması pahalı-mantıksız-verimsiz olan alangirli, taş toplama veya kırma, hayvan gübresi dağıtma, anız mibzeri vs. gibi ekipman dizip küçük de olsa Türkiye ' nin ilk 'makina parkını' kurup makine üreticilerinin, bakanlığın gözüne sokacağız :)

Bi de Forterra 135 şampiyon aldımı tek başımıza buranın tüm tarlalarını yarısına yeteriz evel Allah :)

100 saat konuşmak için erken evet doğru ama...

Adam olacak çocuk ... belli olur hesabı römork çektiği gibi devam ederse bizi tutana aşkolsun :)

Servis-bayi, parçayı şimdilik 2. plana attık... Düzgün bi arkası olsun biz alırız servisini-bayisini olur biter... Bayburt-Gümüşhane-Erzurum-Erzincana kadar yolu var...

'Yemediği yemeği yedirmeyen lokantalar gibi binmediğimiz motora bindirmeyiz' Sloganımız bile hazır :)

tumosannn link=topic=66926.msg761099#msg761099 date=1374779536' Alıntı:
erkuntcular zetora donmeye başladı ;D
Sen rahat ol dostum erkuntcular türkiyenin en iyi yerli üretiminden sonra ithale döndüler tümosancıların bi üst merdiveni erkunt erkuntcuların zetor v.s diğer ithal motorlar basamaklar böyle döneklik değil :D Yani sen sanmaki erkunt kötü marka v.s :D :D

tumosannn link=topic=66926.msg761036#msg761036 date=1374763693' Alıntı:
kaç saatte senın zetor romorkun cok guzelmıs kac tonluk 10 mu 12 mi anlş-*s

benımle dogru konus hat mat kopmadı resmın uzerındekı tarıhte 2010 yazıor ondan ole yazdım noo*-*- sop-*-sa slk-*-s anlş-*s