Zetor Proxima 100

Ynt: Zetor Proxima 100

Proxima power 90 ' lığın liste fiyatı 100-110 civarı...

Zetor serileri;

Antar (60 bg civarı)
Major (80 bg)
Klasik proxima (70-100 bg)
Proxiam plus (90-120)
Proxima power (90-120)
Forterra (95-140 bg)

Maxterra (165 bg civarı) seri üretime geçti veya geçmek üzere

Önümüzdeki yıllara 200 bg zetor planlanıyor.

Zaten hangi motoru beğensem ya fiyatı yüksek yada bu ülkeye girmiyen cıkıyo proxima power 90 cok iyi tasarım anlattıklarınızıa inanıyom bayılmada yoksa bukadar tonajına rağmen iyi motor :D :Dbeyler bırakın dalgamı geçiyonuz benim kullandığım 285sler neden okadar gitmiyodu 25 devir saati sona kadar dayadım hız denen şey göremedim ortalarda ?

Valla bizde proxima 90 var. 15-17 ton net kumla takviyesiz çıkılmaz-inanmam denen iyi bilinen bi rampayı düz 2 hatta bi yere kadar 3 sonra 2 ile çıkıyoruz... motor 6 vites.

Gücü çekişi çok net hissediliyor...

UÖZKAN.77 link=topic=66926.msg760982#msg760982 date=1374740613' Alıntı:
Valla bizde proxima 90 var. 15-17 ton net kumla takviyesiz çıkılmaz-inanmam denen iyi bilinen bi rampayı düz 2 hatta bi yere kadar 3 sonra 2 ile çıkıyoruz... motor 6 vites.

Gücü çekişi çok net hissediliyor...
en yakın fuarda incelicem benide zetorcu yaptınız sonunda erkunt diyodum ama zetorlarda senelerin motoru sonuçta kuzeyde kullanılan motorlardan gelişmiştir firma kendini dediğiniz gibi tüm avrupaya yayıldı tutulmasa yayılmazdı sağlamlık kalitelilik eski motorlarından belli.

feuer_frei link=topic=66926.msg760983#msg760983 date=1374740993' Alıntı:
en yakın fuarda incelicem benide zetorcu yaptınız sonunda erkunt diyodum ama zetorlarda senelerin motoru sonuçta kuzeyde kullanılan motorlardan gelişmiştirdir firma kendini dediğiniz gibi tüm avrupaya yayıldı tutulmasa yayılmazdı sağlamlık kalitelilik eski motorlarından belli.

abi ben bir erkunt kullanıcısı olarak gayet memnunum ama....
servis her yerde yok ve çok kalitesiz servisler var yedek parça olayında bizim motoru bi görecen değişenlerin hiç biri orjinal değil zaten toplamaydı iyice toplama oldu ;D
ve eski erkuntla yeni erkunt arasında tek bir fark biraz hidrolik kolların değişimi
tork olarak filan yerlilerde en düşük tork erkuntta....
zaten motoru demeye gerek yok çok inceledim perkinsin en düşük serisi motorları kullanıyor....daha iyi seviyede motorlarıda var ama biz alıyoz ya eleştirmeden filan sorun yok..

ama zetorun 110 hp sinde 440 tork var tork artışıyla 477 tork oluyorki erkuntun 110 hp sinde 416 tork ile yerli motorların bile en düşük sevviyesinde

amacım erkuntu kötülemek filan değil sadece zetorla kıyaslayınca bunlar ortaya çıkıyor vites ve diğer özellikleride yazmaaya gerek yok her şey ortada

erkuntun kalitesine güveniyom şanzımanından dolayı donanımdan dolayı motoru beni korkutuyo perkins motorları zf yi her motor kaldırmaz gibi geliyo bana bence en yüksek tork erkuntlarda yerli olarak 90 lüks 393 tork var galiba tümosanın 95 hp si 370 105 hp si 405 ona yakın tork üretiyo ama bu bilgilere ne kadar inanıcaz kafa karıştırıyo :D yerlide erkunt ithalde JD di zetor oldu :D :D

Valla bayi-broşür, katalog bilgisi bi yere kadar... ben de icraat diyorum. Bağlayacan motorun arkasına 20 tonu vuracan rampaya ak-kara belli olur...

Vaktiyle kötü bi rus lada nivam 4x4 vardı (82 bg) videolarına bakın 150-200 bg offroad araçları peşine gidemiyor. Hemde 3-5 kat pahalı araçlar...

Bazı yerlerden geçerken, köyleri gezerken 'yav burdan geçilmez ne yapıyon' diyip-korkup 'biz inelin sen geçince tekrar bineriz' diyenler oluyordu :)

Bizdeki 90 ' lığı (87 bg) henüz kuyruk mili işine sokmadık. Ama alırken 8441 (84 bg) sahibi bi abimize iyice sordum çalıştırıyor, hatta arkasında makine duramıyor dedi. Fimaks en az 90 bg lazım diyor ama zetor çalıştırır...

İşte 8441 sahibinin telefonu: 0538 6601925

Bu da 7-8 yıldır anahtar vuramadan zetora binen yozgatlı değerli bi abimiz: 0533 6876688 (hangi ekipmanla gramına kadar ne yaktığını sorabilirsin)

Bu ikisinde de 8441 var 100 ' lük traktör ekipmanıyla çalışıyorlar.

Bu da zetoru çiğerine kadar bilen herhalde ülkemizdeki en iyi zetor ustası: 0541 7354589 (Hasan usta parça konusunda da yardımcı olur)

Biz henüz 100 saateyiz, bildiklerim bu kadar. Ama eğer römork çektiği gibi pulluk çekiyorsa buna pulluk dayanmaz :)

Allah gönlüne göre versin...

bence vitese göre gitme derim bir zetor kullanıcı olarak babamda ona göre saman yapıyodu elibollar saman mkinasıyla en buyuk olanıyla motor yiyo diye yüklendi mak 3 gün evde yattı ne bilye kaldı ne şaft devirli çok fazla düze al 740 veya 550 ye salla git şimdi akıllandık oyle yapıyoruz :)

Zetorun kuyruk mili hem sağa hem sola döner (kusturma ve orman-bucurgat işleri için ideal)

Ayrıca durduğu yerde kuyruk mili işlerinde (santrifuj-su motoru işlerinde);

Kuyruk mili 6 vites kullanılarak 6 farklı devirde çalışır. Çok geniş bi devir aralığı var...

Zetor-Katalogda kuyruk mili gücü için=motor gücü demiş ama. Tam anlayamadım bildiğim kadarıyla tüm motorların kuyruk mili motor gücünden 5-10-15 bg az olur, teknik olarak az olmak zorunda gibi...

Ben de bunu çözemedim!!!

UÖZKAN.77 link=topic=66926.msg761001#msg761001 date=1374752363' Alıntı:
Bizdeki 90 ' lığı (87 bg) henüz kuyruk mili işine sokmadık. Ama alırken 8441 (84 bg) sahibi bi abimize iyice sordum çalıştırıyor, hatta arkasında makine duramıyor dedi. Fimaks en az 90 bg lazım diyor ama zetor çalıştırır...

İşte 8441 sahibinin telefonu: 0538 6601925

Bu da 7-8 yıldır anahtar vuramadan zetora binen yozgatlı değerli bi abimiz: 0533 6876688 (hangi ekipmanla gramına kadar ne yaktığını sorabilirsin)

Bu ikisinde de 8441 var 100 ' lük traktör ekipmanıyla çalışıyorlar.

Bu da zetoru çiğerine kadar bilen herhalde ülkemizdeki en iyi zetor ustası: 0541 7354589 (Hasan usta parça konusunda da yardımcı olur)

Biz henüz 100 saateyiz, bildiklerim bu kadar. Ama eğer römork çektiği gibi pulluk çekiyorsa buna pulluk dayanmaz :)

Allah gönlüne göre versin...

abi inanki bir traktör 7 sinde neyse 70 indede öyle mesala bizim erkunt 7 8 ton yükle hafif bi rampalı yolda hafif dediğim görseniz bu ra rampamı dersiniz orada bile 3 l ile gidemiyor eee pulluktada bir kubota gibi yada zetor gibi imkanı yok gitsin....
kubotların 5 6 ton yükle bile çok dik rampalaraa hızlı tırmandığını herkes biliyor....yani zetor pullukda tarla dayanmaz bence

şerefli1 link=topic=66926.msg761007#msg761007 date=1374753665' Alıntı:
abi inanki bir traktör 7 sinde neyse 70 indede öyle mesala bizim erkunt 7 8 ton yükle hafif bi rampalı yolda hafif dediğim görseniz bu ra rampamı dersiniz orada bile 3 l ile gidemiyor eee pulluktada bir kubota gibi yada zetor gibi imkanı yok gitsin....
kubotların 5 6 ton yükle bile çok dik rampalaraa hızlı tırmandığını herkes biliyor....yani zetor pullukda tarla dayanmaz bence
sen zetor alacan bu gidişle anlaşıldı:)

sercan zetor link=topic=66926.msg761010#msg761010 date=1374754180' Alıntı:
sen zetor alacan bu gidişle anlaşıldı:)

aynen alacamda şeyyy :S
proxima power serisi yokmuş şu an bir yılda beklersin iki ayda beklersin diyorlar o yüzden şu an beklemedeyim.... :(
daha yerliyi kapıya koymam dedim koymamak için elimden gelen gayreti göstereceğim inşaallaah.. slk-*-s

türkcellden üç yıl önce kadın beni aradı sizi türkcelle taşıyalım diye kadına dedim daha türkcellin kapısında geçmem şimdi kaç yıl oldu vodafonun sıkıntılarını çekiyorum ama faturam ne kadarsa o kadar geliyor ...türkcel 14 dk görüşme süresi geçti diye 70 tl lik faturayı 3 yıl önce 187 tl göndermişti o sonları oldu... ;D şu an üzerime 5 ane hat var hepsi vodafone
erkuntta servisin bana bu daha kaliteli diye çakma far getirmesi erkuntun sonu oldu uyy-*s fabrikası ankarada olmasına rağmen iki yıl kontak beklemek sonrada newholland servisinde fiat kontağı takılması sonu oldu sop-*-sa her ne kadarda fabrikaya şikayet etsemde onlarda ilgileniyormuş gibi davransalarda hala silecek kırık far değişmedi gece ışıtmıyor bile. kontak değişmedi subap ayarı o kadar ısrar etmeme rağmen yapılmadı klima hortumu değişmedi değiştirin diye ısrar edince sana e serisi verelim zf serileri çok yakıyor diyorlar eee o zaman çok övdüğünüz zf ler çok yakıyorsa ben neden erkunt alayım ki sebep ney hani zf leri su motoru bile dönderse yük çekerdi koca 3 4 pistonlu motorla yokuşa boş kafayı 4 h ile çıkartamıyor yükde ne yapsın...

yani kilima için motor değişiyoz hey gidi yerli malı hey bizi tarlada taşların altıda para topluyoz sanıyorlar..gözleri cebimizde elleri cebimizde sop-*-sa

2011 de fuarda erkunt sıtandınkai adama demiştim çif çeker motora 3 piston neden koydunuz :S 3 piston bizim 480 likte var bu şimdi 480 le birmi demiştim :Do da bana bundaki şanzumanı su motoru bile dönderse istediğin yükü çeker boğulmaz demişti ama şimdi öyleyse neden 4 pistonu çıkardılar birde 3 pistondan daha pahalı satıyorlar....
işin birinci kuralı dürüst olacan yoksa eski Türk filiminde olanlar olur köydsen şehre gelen adam ilkden safdır ama sonradan banker bilodaki gib fabrikayı alır adamın elinde ;D kandırılmaya hiç gelmez Türk insanı noo*-*-

Daha önce koyduğum rampa videosunu 4 ile çıkıyorduk. Burada bi yere kadar 3 sonra 2 ' ye düşüyoruz. Ama burdan çıkan kamyonları koşsanız geçersiniz...öyle rampa.

İlk kuma gittiğimizde ocaktakiler 'motorla 15 ton kum buradan çekilmez, nasıl çekeceksiniz' dediler... hatta merak edip biz yoldayken arayıp 'rampayı çıkabildiniz mi' dediler.

Bu rampayı Zetor-90 (87 bg) 19 ton kum+3,3 ton römorkla düz 2 ile çıktı. Soranlar takviyesiz çıkıldığına inanmıyor-şaşırıyor... broşür-bayi, tork-mork bilmem işte meydan :)

MD004175