Zetor Major HS-Yeni Kasa Tanıtıldı

http://www.zetor.com/new-major-hs-a-christmas-gift-from-zetor

Klasik Major-CL
Yeni Major- HS

yeni de mazot deposu 83'den 120 lt çıkmış
hidrolik çıkış 4'ten 6'ya çıkmış
hidrolik kol kilidi konmuş

şanzıman 6 ana 2 buçuk 2 takviye olmuş.. 24/12 vites.. demekki carraro değil kendi sanzimanini koymuş..

cakmaklik koymuş

4x4 geçiş düğmeli olmuş

yine zetor-Deutz motor seçeneği var

göstergelere dijital bi kısım eklenmiş..

Anlaşılan Zetorda parça sıkıntısı var sözleri boş takırtıdan ibaretmiş.
Yıl 2016 şu bazı simsarlar artık insanları " o motor ithal bir arıza yapsa günlerce sanayide parça beklersin " diye kandırmayı bırakmalı bence çok gülünç oluyorlar.

bu parca/arıza/servis işleri biraz da Murat in dediği gibi nasip/şans kullanıcıyla ilgili..

bizim 0 km yerli piyasa lideri Hidromek in 4 yil suren tekleme kisin calismama sorunu.. artık yazında teklemeye döndü.. servis gel git ara sor.. kepceyi satıp değişmeyi düşünürken.. emekli bi usta 50 tl mazot hortumu 50 tl iscilik.. 100 liraya yaptı.. suan garajsiz kışın calisiyo..

sorsan her taraf Hidromek servisi.. öyle uyduruk ucuz çürük bi hortum koymuşki.. ilk sıfırdan kışları çalışnadi.. verem etti bizi..

servis değil alaylı-yaşlı bi usta çözdü olayı!
--

Murat haber çok sıcak ayrıntılı fotoğraf bulamadım.. olanlar kendi sitesinde koptalanmiyor ki atalım buraya.. ama üstte link verdim.. içinde ayrıntılı fotoğraf var..

evet 2 kademe buçuk var.. ama geri vites te buçuk yok.. çünkü 24 ileri 12 geri..

bu arada yeni kasada hız 30'dan 40 km ye çıkmış.. demekki önde de fren var..

arka kol gücü 2,4 den 3,3 tona çıkmış.. arkayi göremedim ama piston koydular demekki..

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: arapörenli
bu parca/arıza/servis işleri biraz da Murat in dediği gibi nasip/şans kullanıcıyla ilgili..

bizim 0 km yerli piyasa lideri Hidromek in 4 yil suren tekleme kisin calismama sorunu.. artık yazında teklemeye döndü.. servis gel git ara sor.. kepceyi satıp değişmeyi düşünürken.. emekli bi usta 50 tl mazot hortumu 50 tl iscilik.. 100 liraya yaptı.. suan garajsiz kışın calisiyo..

sorsan her taraf Hidromek servisi.. öyle uyduruk ucuz çürük bi hortum koymuşki.. ilk sıfırdan kışları çalışnadi.. verem etti bizi..

servis değil alaylı-yaşlı bi usta çözdü olayı!
--

Murat haber çok sıcak ayrıntılı fotoğraf bulamadım.. olanlar kendi sitesinde koptalanmiyor ki atalım buraya.. ama üstte link verdim.. içinde ayrıntılı fotoğraf var..

evet 2 kademe buçuk var.. ama geri vites te buçuk yok.. çünkü 24 ileri 12 geri..

bu arada yeni kasada hız 30'dan 40 km ye çıkmış.. demekki önde de fren var..

arka kol gücü 2,4 den 3,3 tona çıkmış.. arkayi göremedim ama piston koydular demekki..

Heryerde durum nasil nasildir bilemem.bolge bolge servis parca isleri degisiryor.Same icinde yok parca bulunmaz yok cok pahali ama Eskisehirde ben hic parca sikintisi cekmedim soyle soylim parcaya ihtiyaci olmadi ufak tefek sorunlar disinda servisi bim motordan para kazanamadi zaten birakti tumosan ls servisi aldi.Ayrica parcasi pahali diyenler ithal nh mf jd ile parca fiyatlarini kiyaslayalim isterlerse hangisi pahali.Hem arastirmiyorlar hemde temcit pilavi gibi ayni seyleri soyleyip duruyorlar.Ekran goruntusu cekip atayim abi simdi.valla bende ilerleyen zamanlardA bi supriz yapabilirim.zetorla devam etme gibi bi niyetim var.bakalim hesap kitap tutarsa

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Ekran goruntusuyle alabildim

Resimler ve ekler

• Screenshot_2016-12-14-09-36-53.png
    Screenshot_2016-12-14-09-36-53.png
    1.9 MB · Görüntüleme: 77
  • Screenshot_2016-12-14-09-37-18.png
    Screenshot_2016-12-14-09-37-18.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 76
  • Screenshot_2016-12-14-09-37-24.png
    Screenshot_2016-12-14-09-37-24.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 84
  • Screenshot_2016-12-14-09-37-45.png
    Screenshot_2016-12-14-09-37-45.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 86
  • Screenshot_2016-12-14-09-37-50.png
    Screenshot_2016-12-14-09-37-50.png
    873.4 KB · Görüntüleme: 85
  • Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
valla benim çok hoşuma gitti.. tek soru işareti fiyat..

CL-klasik olanın fiyat gayet makul.. yerli fiyatinaydi nerdeyse..

bu da çok uçuk olmazsa.. insallah tanitim-satış amaçlı bahara getiririz buraya..

bg de çok ortali ne büyük ne küçük.. ne çok sade ne çok süslü..

4 ana vites 3'e bölünüyor bucukla=12 x 2 takviye=24 vites ileri.. bu Carraro dur..

lakin geri niye 12 vites.. debriyajsiz-şatil var oysa..

buçukların tamamı geçerli değil geri de demekki.. öbür motorlarda öyle mi..

lakin 6 vites opsiyon diye anladım sitesinden.. bu da Kendi sanzimanidir..

hidrolik valf kolları gereğinden uzun evet klasik kasada da öyleydi..

bu HS biraz daha avrupa olduğunu göstermiş..

bizim yerli tüketici daha seçici dikkatli..kesin..

çünkü eski kasa major.. orda ençok satan seri.. burda çoğumuza basit/ilkel gelir kabin ici.. ama avrupada kabini çok alamıyorlar mi artık neyse..

lakin bi motor koymuş adamlar.. sesi aslan kukremesi.. 80'likle alakası yok..

motor 10 üzerinden 11!

kabin 10 üzerinden 6 idi eskisi

yeniyi de görünce notunu veririz artik:)

hidrolik valf kolları gereğinden uzun evet klasik kasada da öyleydi..

bu HS biraz daha avrupa olduğunu göstermiş..

bizim yerli tüketici daha seçici dikkatli..kesin..

çünkü eski kasa major.. orda ençok satan seri.. burda çoğumuza basit/ilkel gelir kabin ici.. ama avrupada kabini çok alamıyorlar mi artık neyse..

lakin bi motor koymuş adamlar.. sesi aslan kukremesi.. 80'likle alakası yok..

motor 10 üzerinden 11!

kabin 10 üzerinden 6 idi eskisi

yeniyi de görünce notunu veririz artik:)

• Beğen
Tepkiler: aşkar
yakar/çeker/kalite/ışçilik zetorlar eski-yeni kucuk-büyük ilk değilse ilk 3'tedir kesin.. ana yapı çok çok iyi..

orda şüphe yok.. ama piyasa çok renkli ve ilk göze çarpan kabin-kaput oluyor ister istemez..

burda bi ilçeye götürdük major u yazın.. meraklı biri geldi bindi marsa bastı gaza bastı.. sesi dinledi "motor değil ejderha masallah" dedi.. Tumo biniyo yeni aldi..

80'lik hicbi motorda bu sesi bende duymadım.. blok dersen 100 yillik zetorun motor tecrubesinin imzasi.. ama fuar olsun başka yer olsun..kaçımız kaputu kaldırıp bloka bakar..kacimiz sesi dinler..

avrupada EN çok satan.. cek-slovakya-polonya da nerye baksan gorecegin zetoru burda hayvan pazarına götürdük.. ben boyle manifolt hicbi motorda görmedim diyen kamyoncuda oldu.. a bunda radyo-teyp yokmuş diyende:)