Zetor 64 & Fiat 64

Atabey66..

Kardesim ben senin konularina yazmiyacam

Sende benim konularima yazma bundan sonra..

Luzumsuzlugun luzumu yok..

Konu basligi belli " Zetor" o kadar..

Kirmaya kirilmaya gerek yok..

---

Burda amac zetor 64'un kalibini ebatini merak eden zetor meraklilarina bi fikir vermek..

Kimisi kabini kimisi kalibi kimisi tonaji merak eder..

Söz ucar yazi kalir..

Burda bi arsiv olsun diye paylastim sadece..

pazarlamacı seni.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci60
Haklısın Ismail abi bizim 640ın 2700kg. Ağırlığı var hafif motor, 3buçuk ton olsa tank gibi olur motor..
Benim 640 ruhsatında ağırlık 2150 kg gösteriyor Gürcan. Kabin hariç tabiki. Kabinli olarak 2400-2500 kilo falan yaklaşık. Komşunun zetor 7211 ise tractor data.com da 3050 kg gibi birşey. Komşunun zetor da kabinli. Yani arada 900 kilo civarında bir fark var.

Neyse
3 yıl önce o zetorun sahibi 3 lü 12 numara Nuri Özkan pulluklarını satıyordu. Alacaktım, deneyim dedim.

7211 sahibi
--senin motor çekmez bunları dedi--

Ben de
--sen ver görürüz çeker mi çekmez mı
Dedim

Aldım denedim.
Seri 1. Viteste gayet tabi götürdü, bir de tav yok yerde.

Sonra geri verdim, bir daha da başkasına satmış. Benim pulluk denediğim tarlaya da gitmiş, --Çekiyor-- dedim inanmadı. Tek söz etmedi o günden beri.

Bu arada onun pulluklardan daha ağır olan 3 lü 12 numara Alplerde var, onu da çekiyor, arada onunla sürüyorum.

Benim 640 ruhsatında ağırlık 2150 kg gösteriyor Gürcan. Kabin hariç tabiki. Kabinli olarak 2400-2500 kilo falan yaklaşık. Komşunun zetor 7211 ise tractor data.com da 3050 kg gibi birşey. Komşunun zetor da kabinli. Yani arada 900 kilo civarında bir fark var.

Neyse
3 yıl önce o zetorun sahibi 3 lü 12 numara Nuri Özkan pulluklarını satıyordu. Alacaktım, deneyim dedim.

7211 sahibi
--senin motor çekmez bunları dedi--

Ben de
--sen ver görürüz çeker mi çekmez mı
Dedim

Aldım denedim.
Seri 1. Viteste gayet tabi götürdü, bir de tav yok yerde.

Sonra geri verdim, bir daha da başkasına satmış. Benim pulluk denediğim tarlaya da gitmiş, --Çekiyor-- dedim inanmadı. Tek söz etmedi o günden beri.

Bu arada onun pulluklardan daha ağır olan 3 lü 12 numara Alplerde var, onu da çekiyor, arada onunla sürüyorum.
Haklısın abi zetorun tek esprisi ağır motor olması. Ha birde heybetli duruşu [emoji2] heybetli duruşta kaputun yüksek burunlu olması. Anlatıldığı kadar motor değil içimiz çıktı sabah akşam zetor.

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
umut hocam zetor 4,2 motor kalıp agır dıyorsunda dıger emsal traktorlerın tonajlarını hıc arastırmıyorsun.
erkunt zf 70 4100 kılo 3piston
erkunt 70 m bahce 3600 kg
nh td 65 3800 kg 3 pistom
case jx70 3800 kg 3 piston
case maxpro 75 4200 kg
case jx65c 3500 kg
case qantum 75 bahce traktoru 3500 kusurlarda
bu saydıklarım butun traktorler senın zetorun yanında mınıcık kalır :) bu durumdan sunu cıkartabılırız umut hocam senın zetor bıraz pofuduk :) tuy kabalıgı var :) devasa cusse var ama kılo dusuk :)
onemlı olan boy cusse motor bulogunun buyuklu deıl motorun verdıgı performans
heybetlı gosterıslı sevenler ıcın zetor tam ıdeal dıyebılırız :) karsısındakı rakıbı pısıkolojık olarak korkutuyodur heybetı ıle :) atalarımızında bır sozu var g.. yere yakın olandan korkacan :)

Öncelikle ilk sorunu yanıtlayım Umut abi;
Fiat 640= 4 silindir 3456 cc motora ve 220 nm torka sahip.

Çekiş videosu da varmış abim

[video=youtube;Grg8JY2CvbE]https://www.youtube.com/watch?v=Grg8JY2CvbE[/video]

Bu da 70-66 ile
70-66 ise 4 silindir 3600 cc motora ve 230-235 nm gibi bir torka sahip

https://www.youtube.com/watch?v=h4_nJ9Xw0fY

Bu arada senin videoda Ford ve Zetor patinaj yaparak kendine tutunacak bir gedik açmasaydı sonuç daha belirgin olurdu. Fark ettiysen zetor bırakınca ford götürüyor, ford bıraktığı zaman zetor aldı götürdü.

kilo değişmiyor ama heybetli görüntüsü değişiyor.+ zetor u ön plana koyunca fotoya ilk veya dikkatsiz bakan zetor 640 ın iki katı büyükmüş algısı oluşturmuşsunuz.++ zetor un ön çekeri zaten kendi başına bir ağırlık , kabinin ağırlığı saymadım bile .
Fiat 640 ligi yillardir kullaniliyo turk cifcisine ekmek yediren traktorlerden birisi herseyiyle basyapit kotulemiyoruz zaten kotulesek carpiliriz sadece 64 hp lik traktorler arasindaki fark denmis
Guc farki agirlik farki buyukluk farki gosterilmis niye gormuyosunuzki

640 efsane traktör fakat yaşça büyük yenisi olsa muadillerine ciddi fark atar Türkiye'de Fiat traktör artık bisekilde yok onun yerine piyasadaki traktörler var ama dünyada Fiat'ın kalitesi ortada ayrıca o traktör iyi şu traktör kötü vs tartışmaları yersiz çünkü herkes ihtiyacını görecek ve kesesine uygun traktör alır.. bu tarz yaklaşırsak biraz daha az kırıcı olunur.. yoksa Massey John Deere gibi markaların 400 HP civarı güçte traktorleri var ama neye yarar küçük ölçekli çiftçilik yapan kişi için?

kilo değişmiyor ama heybetli görüntüsü değişiyor.+ zetor u ön plana koyunca fotoya ilk veya dikkatsiz bakan zetor 640 ın iki katı büyükmüş algısı oluşturmuşsunuz.++ zetor un ön çekeri zaten kendi başına bir ağırlık , kabinin ağırlığı saymadım bile .
Fiat 640 ligi yillardir kullaniliyo turk cifcisine ekmek yediren traktorlerden birisi herseyiyle basyapit kotulemiyoruz zaten kotulesek carpiliriz sadece 64 hp lik traktorler arasindaki fark denmis

halen yazdıklarında pot kırıyorsun haberin ola şöyle ki fotoda zetoru öne koy 640 ı fotoda zetorda tahminen 5,6 metre arkasına at yetmemiş zeminini zetordan aşağıda bir yere koy sonra da geç internetin başına <büyüklük farkı gösterilmiş > diye ibare yaz. yanlızca doğru söylüyorsun görmüyorum BAKIYORUM.

Hamdi..

Zetor 64.. En agır demiyorum.. sınıfında En buyuk silindir hacmi/tork var diyorum..

Jant-burun agirliklarini bi kenara birakalim..

3 silindir emsalinin tam 2 katina yakin bi motor-blok var ustunde..

Net olcmedim 3,5 ton oldugunu tahmin ediyorum..

Fehim abi..

4x4 ön dingil 250 kg kadar.. kabin de 250 kg kadar farkeder haklısın..

Zaten 640 ile kıyaslamiyorum.. sadece durusunu merak edenler icin..

Hamdi..

Case 65 gercekten 3,5 tonsa.. zetor 64-3,5 ton olamaz..

Cunku inan yaninda baya kucuk kaliyo case..

Ilk firsatta tartalim.. simdi kafam karisti..

En az 4 ton ozaman..

Cunku 7441 ile birebir ayni.. 4 tonu da gecer o zaman..