Zetor 64 & Fiat 64

Cihan..

Hem agır-hem cok cekiyo-hem az yakıyo-hem uygun fiyat = zetor :)

Nasıl oluyor 70 küsür yıldır.. kendi motoruyla-sanzimaniyla traktör üretiyor..

Zetorun 2. El temizi kacirilmaz.. vesselam..

Bu fotograftaki 40 tl civarı.. mesela.

---

Sürüş karakteriyle ilgili bi ayrıntı..

Tatli rampada seri6 gidiyon

Ayagini gazdan komple cek

Sonra tekrar birden bas

Vites dusmeden toparliyor

Ama agır agir.. birden degil..

15 gazdan sonra mi devreye giriyo turbo artık neyse..

Gec toparliyo.. ama toparladiktan sonra isterse arkada yuk olsun vites dusmuyo..

Simdi 640-84 model
Zetor-2009

Kıyas yanlis olur ama sadece kalip/dizayn ortaya ciksin diye paylastik..

Soruna gelince.. burda zetorun iz genisligi de boyu da fazla..

Genel anlamda tum modelleri agir-oturakli-salli bi motor..

Agir derken de burun-jant agirligi degil.. blok beton gibi buyuk-agir..

sonuc.. 62 bg motor.. 95'lik tumosanın pullugunu hatta 105'lik jd'nin pullugunu seri 2-2,5 cekti..

Ilkten kimse inanmadi olmaz dedi..

Yalniz seri 3 ideal pulluk vitesi.. 4-11/4-12 takilacak..

yazmıyayım diyorum da .... fotoda güzel oynamışınız. zetorla 640 aynı seviyede mi, iki traktör arasında ki mesafe, kabin oluşu.

fotoyu birde 640 tarafından çekermisiniz hele birde dizlerinizin üzerine çöküpte fotoyu çekinde zetorun boyunu görelim.

Kalıp olarak benim bildiğim 64 74 84 aynı kalıp zetorda 84 beygir motordaki kalıpla 80 model 640 kiyaslamissin ben bişey demiyorum

daha bişey mi yakında fendt le karşılaştırırlar diyeceğim onu yaptılar fendtten daha iyi çektiğini felan söylediler hatta video felanda paylaştılar fendtle tarla sürümü diye sadece uzay mekiği kaldı bir tek onuda yaparlarsa hiç şaşırma. Buna alışın görgüsüzün oğlu olmuş diye atalarımızın çok güzel bir vecizesi varya öyle.

daha bişey mi yakında fendt le karşılaştırırlar diyeceğim onu yaptılar fendtten daha iyi çektiğini felan söylediler hatta video felanda paylaştılar fendtle tarla sürümü diye sadece uzay mekiği kaldı bir tek onuda yaparlarsa hiç şaşırma. Buna alışın görgüsüzün oğlu olmuş diye atalarımızın çok güzel bir vecizesi varya öyle.
Dostum zetor la bi kavgan mi var. Zetor cek cumhuriyetinin mali bi düşün bakalim. Bizde yok ama adamlarda 1946da fabrika var. Tr.de o yillarda kac tane traktör var acaba. Anca çene anladik zetor sevmiyosun begenmiyosun seni silah zoruyla burda zetor hakkinda konusanlara sataş diye baski yapan yok. Sende elindeki traktörü öv. Kanitla video ile bizde görek. Seviyeli tartismalar olacak illaki ama seviyeyi koruyalim. Zetor bende de yok ama guzel makina yigidi öldur hakkini yeme demisler. Bende mf 398 hastasiyim [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Dostum zetor la bi kavgan mi var. Zetor cek cumhuriyetinin mali bi düşün bakalim. Bizde yok ama adamlarda 1946da fabrika var. Tr.de o yillarda kac tane traktör var acaba. Anca çene anladik zetor sevmiyosun begenmiyosun seni silah zoruyla burda zetor hakkinda konusanlara sataş diye baski yapan yok. Sende elindeki traktörü öv. Kanitla video ile bizde görek. Seviyeli tartismalar olacak illaki ama seviyeyi koruyalim. Zetor bende de yok ama guzel makina yigidi öldur hakkini yeme demisler. Bende mf 398 hastasiyim [emoji23] [emoji23] [emoji23]

bak çocuk senden tam yirmi yaş büyüğüm ben ya adam ol yada defol dostum mostum tarzı salak salak konuşma senin kadar çocuğum var benim edepsiz.

ac28e83d59b8a5f977f6eae4afb8e351.jpg

Peki ya bu 640 geldiğinde ne olacak

abi bide 640 ın kasa 1976
zetorun kasa 2009

zetorun 1990 modellerdeki kasasına baktıgımızda oda baya bı ınce duruyor ozaman bu 1990 dakki zetorla 1976 dakı 640 lıgı karşılaştırdımızda 640 daha heybetli ve üstün oluyor değilmi :)

bkz:

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
6441 in kalıbı gerektiğinden fazla. Hele R34 jantlı 7441 72 hp olmasına rağmen 100 beygirlik motorlarla aynı. En azından bizim 70-66 dan büyük duruyor. 6441 3.5 ton ama buna fazla demişsiniz. Emsal Erkuntların ağırlıklarına bakarak normal hatta daha uygun diyebiliriz. Nimet 70E+ 3900 kg civarı diye biliyorum. Artık Lüks seri ne kadardır kim bilir. 3 silindir olsaydı 3.5 ton fazla gelebilirdi fakat 4 silindir 4.2 litrelik bir motora göre normal...

Geçen gün kahve önünde 90 model zetor 7211 ile benim 73 model 640'ı yan yana park ettik. Kalıp olarak 640, 7211 den aşağı kalmıyor. Lakin zetorun fazladan 1 ton ağırlığı var. Dediğim gibi 640'ta 3 ton küsur bir motor olsaydı zetorun bir esprisi kalmazdı.
Haklısın Ismail abi bizim 640ın 2700kg. Ağırlığı var hafif motor, 3buçuk ton olsa tank gibi olur motor..

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR

Atabey66..

Kardesim -yasini yazmamissin bilmiyorum- ben senin konularina yazmiyacam

Sende benim konularima yazma bundan sonra..

Luzumsuzlugun luzumu yok..

Konu basligi belli " Zetor" o kadar..

Kirmaya kirilmaya gerek yok..

---

Burda amac zetor 64'un kalibini ebatini merak eden zetor meraklilarina bi fikir vermek..

Kimisi kabini kimisi kalibi kimisi tonaji merak eder..

Söz ucar yazi kalir..

Burda bi arsiv olsun diye paylastim sadece..

• Beğen
Tepkiler: anktrak