YÜZ DE TÜZ TÜRK MALİ TÜMOSANA BAKIN :) [made in india tümosan 70-60 4wd cer]

Dostum S.a Bende Tümosan 8095Klasik 2011 Model Var Yeri Geldi 6-12 yeri geldi 4 metre tesviye yeri geldi 35 ton yük yeri geldi TD100 ile bağladık Şuan yıl 2017 6 senelik makina 4200'saate Tık Yok Ufak Tefek Arızalar v.s v.s gibi oldu kul yapısı Sonuçta Ne Varsa Eskilerde Vardı Şuan Yeni Kasaları İyi Anlatmıyorlar.. Ne Olursa Olsun Türk Malını Böyle Kötülememelyz Johndeerelere newhollandlara Fendtlere Verdiğimiz Paralar İleride Bize Ya Mermi Ya Bomba Olarak Geri Dönecektir. Sende Haklısın Hindistan Malı Kullanılıyor Kullanılmaması Lazım ama Şuan En Yerli Tümosan Nedenmi ? Sadece Pompa Ve Şanzıman Diğer Ülkelerden Diğer Firmalara Geldiğimiz Zaman Erkunt Diyelim Motoru SDF şanzıman Carraro Kabin Lindrer Defransiyel Carraro V.s v.s Zaten ArmaTrak Diye Satılıyor Diğer Ülkelerde bence en yerli şuan tümosan Bu arada Yeni çıkacak 9125 serisi Maximalarda Shuttle v.s Bilgisayar Olacak inşallah türk olur sağlam olur paramız Ülkemizde Kalır :) :)

• Beğen
Tepkiler: mucahit08
Dostum S.a Bende Tümosan 8095Klasik 2011 Model Var Yeri Geldi 6-12 yeri geldi 4 metre tesviye yeri geldi 35 ton yük yeri geldi TD100 ile bağladık Şuan yıl 2017 6 senelik makina 4200'saate Tık Yok Ufak Tefek Arızalar v.s v.s gibi oldu kul yapısı Sonuçta Ne Varsa Eskilerde Vardı Şuan Yeni Kasaları İyi Anlatmıyorlar.. Ne Olursa Olsun Türk Malını Böyle Kötülememelyz Johndeerelere newhollandlara Fendtlere Verdiğimiz Paralar İleride Bize Ya Mermi Ya Bomba Olarak Geri Dönecektir. Sende Haklısın Hindistan Malı Kullanılıyor Kullanılmaması Lazım ama Şuan En Yerli Tümosan Nedenmi ? Sadece Pompa Ve Şanzıman Diğer Ülkelerden Diğer Firmalara Geldiğimiz Zaman Erkunt Diyelim Motoru SDF şanzıman Carraro Kabin Lindrer Defransiyel Carraro V.s v.s Zaten ArmaTrak Diye Satılıyor Diğer Ülkelerde bence en yerli şuan tümosan Bu arada Yeni çıkacak 9125 serisi Maximalarda Shuttle v.s Bilgisayar Olacak inşallah türk olur sağlam olur paramız Ülkemizde Kalır :) :)
Hocam bende size katiliyorum. Sonucta Türk mali yurdun mali. Acikcasi biz traktor degistircek olsak tumosan(Türk boğası) aliriz bunun 2 nedeni var 1-ekonomik fiyat 2-Türk mali. Ayrica Konya da oldugumuzdan dolayi yedek parca sıkıntısı yok. Vede yanlis diilsem 1975 lere dayanan bi uretim gecmisi var.

Arkadaşlar burakalım sempatizanlığı.hepimizin derdi para kazanmak daha iyi bir yaşam.herkes hesabına geleni kullansın:kullansında neden milliyetçi hep biz olalım.bence bu işler milliyetçiliğin fazla bir alakası yok.bu traktörleri almak vatana fayda sağlamaz.bunu üreten en iyi şekilde üretecek en sağlam en kaliteli malzemeyi kullanacak.kullanmayacak öyle hint malı falan.en iyisini yapacak.en sağlamasını yapacak.adam plastik malzemeden çalıyor yav.bu ne demek.ne alakası var bunun milliyetçilikle.birazda üreten vatanını sevmeli.iyisini üretmeli.ama bizim türkler ne yapıyor.daha fazla kazanalım ne olursa olsun.imaj hiçbirşey para herşeydir diyorlar.onlar öyle derse bizde almayız kardeşim.onlar daha iyisini yapana kadar biz daha iyilerini alacağız.

Cevap: Ynt: YÜZ DE TÜZ TÜRK MALİ TÜMOSANA BAKIN :) [made in india tümosan 70-60 4wd c

Vallah kim ne derse desin. Ortaya ne sunarsanız sunun. Ben kübota dan önce 82.80 kullandım. Çok ta memnundum. Şu yeni çıkan kambur serilerin bazı modelleri beş para etmez. Ama klasik seriler taş gibi makine. Sağlamlığıyla çekişiyle çoğu makineyi bozar. Diyceğim bukadar. Sen birsürü idda atmışsın ortaya. Ozaman onları da fotoğraflamak gerekirdi. Fabrikasyon hatası da olabilir. Olamazmı olabilir. Kul yapısı. Zaten tümoyu kullananlar tam anlamıyla kullananlar bilir.

Siz şanlılardansınız bence. Bir abimizde vardı. Hidrolik tamirinden bıkmıştı.

Şu an klasik kasaların yenilerinde de sıkıntı var maalesef nerden ne arıza çıkacağı belirsiz motor dediğin arıza yapar da 2014 1000 Saatte 8095in de şanzumanın içine girip kuyruk milinin balatasını iki kez ben bitirmedim ya malzeme kalitesiz işçilik baştan savma fabrika ilgisiz sonra milliyetçi olalım diye tümosan alıp servisi aylığa bağlayalım kimin umrundayız ?

:))))) Yok yahu rulman ya SKF veya FAG dir yada ORS kaliteyse tabi geri kalanı Türkiye de üretiliyordur sen dert etme. Bu dünya çapında böyle adam rulmanı kendine özel üretmesi için resmen yeni bir fabrika kurması lazım aksi halde. Türkiye de rulman üreten fabrika var mı, yada bu teknoloji mevcut mu o da meçhul tabi. Ama umarım bir gün bizimde bir rulman markamız olur. Neyse sen üzme canını %99 da olsa yerlidir. 15 Senedir makina ressamlığı yapıyorum böyle parçalar her daim aşınmaya en mukavim ve kalitesi en yüksek olanı olarak dışardan alınır. Tabi maliyette önemli. Herkese kolay gelsin.

Mevzu ucuz olması değil kaliteli yapsın nh fiyatına satsın kendini geliştirin bizde alalım ne zaman motor bakcek olsak tümosan aklımıza geliyor ama 1 gram teknolojik ilerleme yok bakiosun içi kabini güzel modeller var araştırıyoruz hiç iyi söyleyen yok bn 2017 yılında 80 model motor özellikli tümosan istemiyorum

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Turan bey haklısın ama 80 senelik senelik 100 senelik üretim ve bilgi birikimi olan bir markayla daha son 20 - 30 senedir yeni yeni dışa bağımlılığını atmış bir kaç yeni model motor teknolojisini yeni yeni araştıran bir firmayla kıyaslamamalısın. Bende isterim hemen uydu bağlantılı programlarla tarlamı toprağımı işleyebildiğim, ultra hassas transmisyon geçişleriyle t4 teknolojisine sahip oturduğum yerden işleyen makinalarım olsun. İşte bunların olması için önce zahmet sonra rahmet olması gerek. Ben inanıyorum birgün gelicek ve hepimiz görücez. Gerek tümosan gerekse hangi Türk markası olursa olsun parmakla gösterilecek. Şimdilik hatalarıyla ya olanı kabul edicez ve düzelticez. Yada vaz geçip parayı ithal malına gömüp rahatımıza bakıcaz ve gelecektede kendimize ait olana bizim çocuklarımız sövecek biraz daha zaman tanımaklazım bence. Ben tümosan a güveniyorum kardeşim. Birazda iyi yanlarından bakalım eleştirelim ama vurarak değil. Severek, önererek inanarak eleştirelim.

Arkadaslar genelde söyle bir tabir var "Klasik kasalar,Uzay kasalardan cekisli,oturakli..." ikisi arasinda fark nedir ? Ikisindede Motor,Arka aktarma,On dingil,On paket agirligi Arka paket agirliklari hersey ayni Tek fark Vites farki(2015-2016 modellerinden onceye kadar Uzay kasa modellerin Sanzimanlari da klasiklerle ayni oldugunu belirtirim 12 ileri 12 geri) Yani demek istedigim bu klasikler iyi diger uzay kasalar kotu diye bir ayrim Halk icinde yapmis oldugumuz bir soylenti,Elimde Tumosan 8195 maxima kasa var ,onceden ise 9080 traktorler arasindaki tek fark Vites farki ve pistonlu hidrolik kollari,Asansor tipi çeki, Ha bide "Euro III" diye etiket koymuslar (9080 nimizde Euro II) Neymis yakitta fark yapar hic inanmayin 98 model Fiattaki motorun ustune bir Intercoller takip piyasaya suruyorlar hala bir etiket ile Yeni motor diyip satiyorlar.. + Yeni kasa Tumosan 8100 serisi alacaklara bi kac soyleyecegim sey var Arkadaslar ha eski 8100 serisi Tumo aldiniz ha Yeni Kasa 8100 aldiniz Kabin motor Arka hidrolik hepsi ayni,fark ne derseniz (Isikli bitane Gosterge paneli+Ayarlanir bir Direksiyon +Led aydinlatma +Makyajlanmis kasa) Almaya degermi Kusuruma bakmayin bu hatayi kendimiz yaptik ama ALMAYIN! 90-100 Milyara eski modelleri Onumuze surup surup satiyorlar Ayiptir gunahtir.. Uzun oldu biraz :)

• Beğen
Tepkiler: 0zan33