YÜZ DE TÜZ TÜRK MALİ TÜMOSANA BAKIN :) [made in india tümosan 70-60 4wd cer]

Ynt: YÜZ DE TÜZ TÜRK MALİ TÜMOSANA BAKIN :) [made in india tümosan 70-60 4wd cer]

Dem_ba_ba link=topic=82378.msg979855#msg979855 date=1425932015' Alıntı:
bak dostum o zaman dıceksın kı bunun rulmanı hındıstan malı oke ? turk malı demıceksın ınsanların mıllı duygularıyla oynayıp bunu cıkarlarında kullanmıcaksın ve sunu solıyım ben tumosancılarla konustugum da 100 de 90 ı memnunıyetsız servıs ve fabrıka KONUSUNDA yuzde 10 ıse cok memnun memnun olanlardada ya 74 80 yada 8280 var sanırım sen 82 80 ı kullanmısssın ondan bılmıyorsun ama yenı tumosanlar gercekten kalıtesız tamam kalıtesız olsun ama fabrıkada arkasında durmuyor kardesım hadi yallah dıo burda gecen hafta bolunen tumosanı i.germen abi videosunu yayınladi daha ne yapsın yanı adamın ocagına incir agacı dıkmıs bır traktor 3 kere bolunur mu yaaa hadı bırıncıde bolundu fabrıka saglam blok gondersın ? sacma sacma yorumlar yapmayın burada
Yorumumda okursan yeni seriler beş para etmez yazmışım dimi.

Ynt: YÜZ DE TÜZ TÜRK MALİ TÜMOSANA BAKIN :) [made in india tümosan 70-60 4wd cer]

bengogs link=topic=82378.msg979859#msg979859 date=1425932462' Alıntı:
Vallaha Okadar kibar olunmiycak. Ben 6. sınıf ogrencısıydım tumoyla 9 ayak çizel çekiyodum. Babam Hayvan saatinde hayvanlara bakmaya gitmişti. Önceden sabanla yapıyomuşlar. 240 işte ne bileyim 480 çıkmış. bunlar rahat gelmiş. Bence tümosan da konforlu gideri olan bir traktör. Özenirsek avrupa lüx motora sonra çok akarız dolar kur düşsün de borçları odeyelim diye
ben yerli mallarina hic bi zmn kotu demedim dolar konusunda haklisn ama bu motoru yapnda biraz ozensin yani bak yeni bahce tiplerine tümo nun tipi sifir
erkunt da ne kdr yerli tartisilir ama tumodan cok daha iyi isler yapti kanatindeyim

Her Şeyden Çok Mal Felan Hiç Gözümde Değil Her Şey Gelip Geçici Oynanan Saf Duygularımıza Üzülüyorum Bizim İnsanımız Kendi Malına Değer Veriyor Alıyor Fakat Tümosan Ailesi Sevildiğini Bilmiyor Yazık Değilmi Onlarca Çiftçi Bankaya Faizle Borçlanıp Traktör Alıyor Fakat Aldığı Traktörün Arkasında Kimse Durmuyor. Benim Meselem Tümosan Yahut MF, NH , Case, Jd Değil Benim Meselem Çiftçiye Sahip Çıkılmaması Çiftçiyle Alay Edilmesi Yoksa Tümosan Bölünmüş Veya Parçalanmış Hiç Umrumda Değil Sadece Çiftçinin Malının Arkasında Dursunlar Yeter.

Canı acıyan durumu anlatıyor, belkı biraz heyecanlı veya hislenerek yazıyor ama marka ayakçılarının bu durumu savunmaları hiç bir şeyi değiştirmez. İyi ise iyi, sikintili ise kötu. Biz hepimiz ayni cephedeyiz, kimse çok çalisip kolay kaybetmek istemez. Albayraklar duysun bunlari, millet bosa konusmuyor.

saruhan1975 link=topic=82378.msg979866#msg979866 date=1425933345' Alıntı:
Canı acıyan durumu anlatıyor, belkı biraz heyecanlı veya hislenerek yazıyor ama marka ayakçılarının bu durumu savunmaları hiç bir şeyi değiştirmez. İyi ise iyi, sikintili ise kötu. Biz hepimiz ayni cephedeyiz, kimse çok çalisip kolay kaybetmek istemez. Albayraklar duysun bunlari, millet bosa konusmuyor.
ALBAYRAKLARIN DERDİ İMANI PARA OLMUS ABI BOSVERRSENE SEN BEAAA CALISTIRDIKLARI FABRIKA DA SENDIKA BILE YOKMUS ...:)

• Beğen
Tepkiler: 0zan33

saruhan1975 link=topic=82378.msg979866#msg979866 date=1425933345' Alıntı:
Marka ayakçılığı yapmiyorum. Yapmak bana ne kazandırır ? Marka ayakciligi yapmis olsam yeni serilerini kötülemem. Ayrıca tümosan benim eski traktörüm şuan kübota kkullanıyorum. Buraya gelip tümosana binmemiş adam bile yorum yapıyo. Çok iyi demiyorum evet değil gelişmiyo. Odun gibi traktör ama hakkını veriyo. Şuan tümosanla erkunt un fiyatını karşılaştır. Tümosan ucuza iyisini sunmaya calisiyo. Eee ne demişler ' Nekka ekmek, Okka köfte. ' Iyi aksamlar..

şahsen hiç tümosan la calışmadım iş yapmadım ama her traktör alacağımda tümosana bakıyorum araştırıyorum bakıyorum biri şanzıman dağıtmış biri bölünmüş biri kopmuş fıtes kırılmiş vs vs almaktan vazgeciyorum eski 95 modelleri iyi diyorsunuz ben 0 traktör alacam banane 95 yılının motorundan bence tümosanı tümosancılar boykot etmeliki tümosanda kendine ceki düzen vermeli siz menmun olanlar menmunsanız dahada menmun olmalısınız her yıl kendini geliştirmeli aşmalı kendini alman traktörleri o kadar sağlam yapabiliyorken neden türkler yapamıyor neyimiz eksik ? birde klasik serileri bence daha dandik kapısından hafif kilolu birisi sıkışa sıkışa geciyor yani anlıcanız heryeri defolu malı ucuza alıyorsunuz zaten nereye giderseniz gidin dfolu mallar ucuzdur bana burda tümosanı öğmeyin nh da öğmeyin ama nevholland 2 senedir bence kendini aştı artık kendini geliştiriyor 2006 yılından 2011 yılına kadar aynı motorları üretti ama artık bişeyler yapmaya calışıyor onunda eksikleri var her neyse fazla uzatmayım tümosan alacaklar artık karar sizin alırsanız ucuza devam edersiniz ucuz ucuz gidersiniz

Dem_ba_ba link=topic=82378.msg979776#msg979776 date=1425924250' Alıntı:
X KİŞİNİN YORUMU : çekmiş oldugunuz traktör emsallerının en az yakanı en çokta çekım gücü olanıdır sosyal medyada asılsız yayın yapana kadar tarlaya gelin sizinkilerıde görelim lafla degil icratla halledelim işlerimizi

TRAKTORU YAPAN USTANINYORUMU : Adam son 2 yılın masrfı 15 bini buldugunu soyluyor benim yaptıgım debrej ayna martü difransiyel kovanı 4 wd yqvru sanzuman hidrolik ileri.geri vites disliler son olarakta cer dislileri aslımda cerın kovanı catlak degişmesi lazım kaynak vurqcagız baska yerde yaptırdıklarıda var

benım yorumum ıse alın sıze %100 Türk mali TÜmosan İnsanları resmen kandırıyor bu TÜmosan..
benim gördüğüm rulman india ama indiada kalitelimalzeme üretir
ben tümocu değilim td 90 d var bendede 3 yıl içinde 2 kez aks keçesi , debriyaj baskı balata , firen disk + snjuman yağı tamamen değişti
2011 model

• Beğen

bengogs link=topic=82378.msg979922#msg979922 date=1425943716' Alıntı:
Marka ayakçılığı yapmiyorum. Yapmak bana ne kazandırır ? Marka ayakciligi yapmis olsam yeni serilerini kötülemem. Ayrıca tümosan benim eski traktörüm şuan kübota kkullanıyorum. Buraya gelip tümosana binmemiş adam bile yorum yapıyo. Çok iyi demiyorum evet değil gelişmiyo. Odun gibi traktör ama hakkını veriyo. Şuan tümosanla erkunt un fiyatını karşılaştır. Tümosan ucuza iyisini sunmaya calisiyo. Eee ne demişler ' Nekka ekmek, Okka köfte. ' Iyi aksamlar..
Evet marka ayakciligi yapmiyorsun. Bu konuda belirttigin gibi hakkini veriyorsun.

bengogs link=topic=82378.msg979849#msg979849 date=1425931271' Alıntı:
Adam yukarda birsürü arıza saymış. Sadece birtanesinin fotoğrafı var. Belge kanıt isterim. Birtanesi de bçlündü çatladı öyle oldu böyle oldu diyodu kanıt istedik netten bulmuş çatlak blok onu koydu. Herşey atıp tutmakla değil. Ben ne dedim Yeni serileri beş para etmez. Ayrılan birsürü motor var onları niye koymuyolar da sadece tümosan ? Herkezin dilinde bi bölünen tümosan almış başını gidiyor. Bende niye çatlayıp patlamadı. DEmir tekerlekle Çeltikte kullandım. Diğer tümosanı çeltik tavası yapımında hazırlık işlerinde kullandım. Ayrıca kimseye zihniyeti bozuk damgası vurma hakkı vermez bu sana. Bende Hayraboluluyum. Hayrabolunun Doğucalı köyünden Baskınlardan ım. Gel misafir edeyim hemşerim Köyde dayımda 2 tane büyük babamda 1 tane var birkaç tane daha var. Ayrıca yaşın da benden büyük abim sin o ayrı bi konu. Rulman ı SKF istiyosan vericen biraz fazla para alıcan avrupa

Güzel kardeşim ben zihniyet bozuk derken; kesinlikle belli bir kitleyi, yada belli bir şahsı hedef almadım. Genel olarak milletçe çok düzgün bir yapımız yok. Normalde anlatmak istemediğim şeylerdir ama biraz açayım bu kanıya nereden vardığımı. Ben uzunca bir süre gemide çalıştım, yaklaşık 40 kadar ülke gezip farklı insanlarla tanıştım ve çalıştım. Elin Avrupalısını veya İsraili övmek istemem ama adamlar iş ahlakı olarak bizden daha iyi durumdalar. İş ahlakı düzgün olan insan daha iyi iş çıkartıyorlar, daha iyi ürünler üretiyorlar. Biz yapamaz mıyız dersen bizde yaparız, hatta onların yaptıgını kopyalarak daha iyisini yaparız, üstüne birşeyler katıp bölgemiz için en ideal şartlarda traktörde üretiriz ama bizim insanımız marka imajını paranın gerisinde tutuyor(genel olarak söylüyorum, istisnalar tabiki var) Daha ucuz olsun ama biraz dandik olsa da olur mantığı var, yada ben böyle görüyorum.

Ayrıca sen ne güzel kullanmışsın, sorun yaşamamışsın, senin adına seviniyorum. Keşke herkesin traktörü taş gibi olsa da yıllarca bakımını yapıp devam etse, ağır arızalarla uğraşmasa. Birde ben Tümosan ' ı bilmem, yıllarca 480 kullandık, şimdi Landini kullanıyoruz. Belki gün gelir Erkunt kullanırız, keşke güvenerek alabilsek, aklımızdan acaba sorun yaşarmıyız gibi şeyler geçmese...

Son zamanlar sitede bölünmüş birkaç Tümosan fotografı gördük, sende muhtemelen denk gelmişsindir. Şimdi de içinden hint malı rulman çıkınca insan üzülüyor. Neden Hint? Bunun benim açımdan tatmin edici bir açıklaması yok çünkü sen bu traktörü yaparken en büyük alıcı klitlen Türk çiftçisi bunu biliyorsun. Bunun parası bizden çıkacak, neden gidip Hint malı kullanıyorsun? Bunun nedeni var; çünkü daha ucuz! Demek oluyor ki bu adamların milliyetçi bir bakış açısı yok, tamamen ucuz üretim peşindeler buda beni üzüyor. Tek temennim inşallah mallarının arkasında durular, çiftçimize sahip çıkarlar. Sende biliyorsun bizim Trakya ' da büyük çiftçi az, 50-60 dönüm tarla ile 3-5 inek ile geçinmeye çalışan birsürü hane var köylerimizde, birde böyle traktör büyük masraf açtımı insanların iki yakası bir olmaz. Umarım yazdıklarımı sakince okuyup niyetimin kimseyi kötülemek olmadığını anlarsın.
Ayrıca misafirlik konusuna gelince, bende Çerkezmüsellim ' denim zamanın olursa herzaman köfte yemeye, misafirliğe beklerim kardeşim. Genelde hergün forumu kontrol ederim. Bana buradan kolaylıkla ulaşabilirsin.

Vatansever87 link=topic=82378.msg980118#msg980118 date=1426007810' Alıntı:
Güzel kardeşim ben zihniyet bozuk derken; kesinlikle belli bir kitleyi, yada belli bir şahsı hedef almadım. Genel olarak milletçe çok düzgün bir yapımız yok. Normalde anlatmak istemediğim şeylerdir ama biraz açayım bu kanıya nereden vardığımı. Ben uzunca bir süre gemide çalıştım, yaklaşık 40 kadar ülke gezip farklı insanlarla tanıştım ve çalıştım. Elin Avrupalısını veya İsraili övmek istemem ama adamlar iş ahlakı olarak bizden daha iyi durumdalar. İş ahlakı düzgün olan insan daha iyi iş çıkartıyorlar, daha iyi ürünler üretiyorlar. Biz yapamaz mıyız dersen bizde yaparız, hatta onların yaptıgını kopyalarak daha iyisini yaparız, üstüne birşeyler katıp bölgemiz için en ideal şartlarda traktörde üretiriz ama bizim insanımız marka imajını paranın gerisinde tutuyor(genel olarak söylüyorum, istisnalar tabiki var) Daha ucuz olsun ama biraz dandik olsa da olur mantığı var, yada ben böyle görüyorum.

Ayrıca sen ne güzel kullanmışsın, sorun yaşamamışsın, senin adına seviniyorum. Keşke herkesin traktörü taş gibi olsa da yıllarca bakımını yapıp devam etse, ağır arızalarla uğraşmasa. Birde ben Tümosan ' ı bilmem, yıllarca 480 kullandık, şimdi Landini kullanıyoruz. Belki gün gelir Erkunt kullanırız, keşke güvenerek alabilsek, aklımızdan acaba sorun yaşarmıyız gibi şeyler geçmese...

Son zamanlar sitede bölünmüş birkaç Tümosan fotografı gördük, sende muhtemelen denk gelmişsindir. Şimdi de içinden hint malı rulman çıkınca insan üzülüyor. Neden Hint? Bunun benim açımdan tatmin edici bir açıklaması yok çünkü sen bu traktörü yaparken en büyük alıcı klitlen Türk çiftçisi bunu biliyorsun. Bunun parası bizden çıkacak, neden gidip Hint malı kullanıyorsun? Bunun nedeni var; çünkü daha ucuz! Demek oluyor ki bu adamların milliyetçi bir bakış açısı yok, tamamen ucuz üretim peşindeler buda beni üzüyor. Tek temennim inşallah mallarının arkasında durular, çiftçimize sahip çıkarlar. Sende biliyorsun bizim Trakya ' da büyük çiftçi az, 50-60 dönüm tarla ile 3-5 inek ile geçinmeye çalışan birsürü hane var köylerimizde, birde böyle traktör büyük masraf açtımı insanların iki yakası bir olmaz. Umarım yazdıklarımı sakince okuyup niyetimin kimseyi kötülemek olmadığını anlarsın.
Ayrıca misafirlik konusuna gelince, bende Çerkezmüsellim ' denim zamanın olursa herzaman köfte yemeye, misafirliğe beklerim kardeşim. Genelde hergün forumu kontrol ederim. Bana buradan kolaylıkla ulaşabilirsin.
tesekkur ederım acıklaman ıcın dedıklerıne yuzde yuz katılmakla beraber EK olarak sunu solemek ıstıyorum bak ne kadar ıı nıyetlısın keske fabrıka arkasında dursa dıorsun kotu mal olsada dıorsun AMA EMIN OL FABRIKA BOZULAN MALLARI KESINLIKLE ARKASINDA DURMUYOR VE FATURAYI ÖLÜMCÜL DARBE OLARAK KULLANICI HATASI DIYEREK KESIYOR :) buda benı ayrıca uzen bır olay

BU ARADA SUNA DEYINMEK ISTIYORUM KONUYU ACALI 2 GUN YA OLUYOR YA OLMUYOR KONU BU KADAR KISA SUREDE 1200 GİBİ BIR OKUNMA SAYISINA ULASTI BUDA DEMEK OLUYOR KI INSANLAR TUMOSANI GERCEKTEN SEVIYOR MILLIYETCILIK DUYGULARIYLA TÜRK MALI BENIM MALIM DIYEREK TEN AMA ÜZGUNUM KI BU KARSILIGI TUMOSANDAN GOREMIYORUZZZZ BU BİZİ DAHADA UZEN BIR HUSUS....

Vatansever87 link=topic=82378.msg980118#msg980118 date=1426007810' Alıntı:

Aynen yolum düşüyo çoğu zaman geliceğim zaman haberleşiriz. Bi tanışırız :)

araya girmek gbi olmasın ama bu gün soğana ilac atmaya gittim. hazır köydeyken taş toplayan bi tanıdıgımız var onu da cagırdık bi kaç taslı öbek var onları toplasın diye adam 8085 2013 model tümosanla çalısıyo sordum nasıl bi trakötr diye peş para etmez dedi =) neden dedim kazandıgımı buna veriyorum dedi 2 kez debriyajdan 1 kez hidrolik sisteminden bi kac kez de elektrik aksamından arıza verdi hiç birini de fabrika kabul etmedi dedi =( üzüldüm tabi ama taş toplamak agır iş bana gör 85 bg makina da küçük geliyo adamın yaptıgı işe çok zor şartlarda çalıstırıyosun makinayı dedim oda ekmek parası dedi =) ucuz oldugu için almış ama yemin ediyo şimdiki aklı olsa bulaşmazmıs =(

• Beğen

fyaglikara link=topic=82378.msg980240#msg980240 date=1426018279' Alıntı:
araya girmek gbi olmasın ama bu gün soğana ilac atmaya gittim. hazır köydeyken taş toplayan bi tanıdıgımız var onu da cagırdık bi kaç taslı öbek var onları toplasın diye adam 8085 2013 model tümosanla çalısıyo sordum nasıl bi trakötr diye peş para etmez dedi =) neden dedim kazandıgımı buna veriyorum dedi 2 kez debriyajdan 1 kez hidrolik sisteminden bi kac kez de elektrik aksamından arıza verdi hiç birini de fabrika kabul etmedi dedi =( üzüldüm tabi ama taş toplamak agır iş bana gör 85 bg makina da küçük geliyo adamın yaptıgı işe çok zor şartlarda çalıstırıyosun makinayı dedim oda ekmek parası dedi =) ucuz oldugu için almış ama yemin ediyo şimdiki aklı olsa bulaşmazmıs =(
yooo araya gırmek deıl dogruları yazmısın dedıgım gıbı fabrıka karsılamıyor bakmıyor ilgilenmıyor ....

• Beğen

Bizim buradada bir balyaci 2012 de 8085 tumosan aldı aynı sene birde 100 luk same almış same aynı balya makinasında mazotta tumosana fark atınca adam gitti sıfır aldığı 1 yaşındaki tumosanı ikinci el 100 luk same ile değiştirdi.

aslan26 link=topic=82378.msg980275#msg980275 date=1426020080' Alıntı:
Bizim buradada bir balyaci 2012 de 8085 tumosan aldı aynı sene birde 100 luk same almış same aynı balya makinasında mazotta tumosana fark atınca adam gitti sıfır aldığı 1 yaşındaki tumosanı ikinci el 100 luk same ile değiştirdi.
valla topragım ilk okurken sameden az yakacak yazacan sandım ama sonu düşündüğüm gibi bitti

arapörenli link=topic=82378.msg980284#msg980284 date=1426020618' Alıntı:
valla topragım ilk okurken sameden az yakacak yazacan sandım ama sonu düşündüğüm gibi bitti
Balyada sameden az yakamaz tumosan bizim yan köyde başka bir balyaci silver 100.4 same ile balya yapardı oda memnundu yakıtından birde makina paksan yunus modeli ağır makina galligani falan olsa belki daha az yakar.

aslan26 link=topic=82378.msg980288#msg980288 date=1426020850' Alıntı:
Balyada sameden az yakamaz tumosan bizim yan köyde başka bir balyaci silver 100.4 same ile balya yapardı oda memnundu yakıtından birde makina paksan yunus modeli ağır makina galligani falan olsa belki daha az yakar.
samede sadece balyada degıl hiçbişeyde az yakamaz.samenın yakıtta cimriligi aşikar hele birde samenın kendi motoru varsa tamamdır.