Yeni bir hububar zararlısı mı?

Eğer dediğim gibi 600 litre su ile 1 litre ilacı 20 dekar yani dekara 30 litre su gelecek şekilde yaptıysan sonuç alırsın imkanın varsa sabah erkenden gidip tarlaya ölmüş kurtçukları görürsün geç kalma kuşlar topluyor ölü kurtları
Sabah ilk iş ordayım hocam.Ayrıca 1metrekare alan belirleyip ordaki delikleri sayıp ertesi gün sayacağım.Artış olursa o zaman eyvah diyecez

Hektaşın deltharin isimli ilacı.1 litre 90 tl.16dekar yere kullandım.Ayrıca tebrik ederim hocam.Zararlıyı ilk teşhis eden sizsiniz.
Teşekkürler bizim geçen yıl çok canımız yandı geç fark ettik bende çok araştırarak çare bulmuştum inşallah bu sene bizde yok gibi ben her yıl sertifikalı tohum ekerim ama zabrus ilacı yapmıyor firmalar bu sene tohuma da zabrus için toz ilaç yaptım yoğun

Teşekkürler bizim geçen yıl çok canımız yandı geç fark ettik bende çok araştırarak çare bulmuştum inşallah bu sene bizde yok gibi ben her yıl sertifikalı tohum ekerim ama zabrus ilacı yapmıyor firmalar bu sene tohuma da zabrus için toz ilaç yaptım yoğun
Anladığım standart tohum ilaçları buna karşı etkisiz.Ben de ilaçlı sertifikalı tohum kullandim çünkü.Sizin çözümü kısa özet geçerseniz ilaç adı doz vb. gelecek sezon için faydalı olur kanaatimce.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci97
Anladığım standart tohum ilaçları buna karşı etkisiz.Ben de ilaçlı sertifikalı tohum kullandim çünkü.Sizin çözümü kısa özet geçerseniz ilaç adı doz vb. gelecek sezon için faydalı olur kanaatimce.
Ben Napoleon 25 WP kullandım 1ton tohuma 1 kg karıştırdım bir arkadaş önerdi tohumlar %80 çıkış yaptı şimdilik bir sorun yok şükür

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci97