Turbodaki delik

Arkadaşlar bu gün çift sürerken traktörün sesinde bir değişim fark ettim; hem sesde artış hem ritimsiz pata pata şeklinde ses gelmeye başladı ve çekişde düşüklük oldu ne olduğunu anlayamadım pompa veya enjektör arzası sanırım dedim babam turbo üzerinde bir delik olduğunu fark etti üzerine su döktüğümüzde kabarcıklar çıkarıyordu bu bahsettiğim sorunlar turbodaki delikten kaynaklanabilirmi? Traktör massey 3060.

Resimler ve ekler

• F160B970-0E5A-4C4A-BA4D-FD6C14AAD144.jpeg
    F160B970-0E5A-4C4A-BA4D-FD6C14AAD144.jpeg
    156.4 KB · Görüntüleme: 68
  • 4564738A-DB94-4F91-B261-AD4C654A03DE.jpeg
    4564738A-DB94-4F91-B261-AD4C654A03DE.jpeg
    355.2 KB · Görüntüleme: 68
Siyah hortumu tutan kelepçeyi sök, kelebeğe bak boşluk varsa revizyona gerek var, servise göstersen insafsızsa turbo bitmiş der, buna kendin karar ver, hortum arızası başıma geldi servisin biri turbo bitmiş dedi daha o servisle muhatap bile olmuyorum, diğeri hortumu değiştirdi sorun düzeldi.

Siyah hortumu tutan kelepçeyi sök, kelebeğe bak boşluk varsa revizyona gerek var, servise göstersen insafsızsa turbo bitmiş der, buna kendin karar ver, hortum arızası başıma geldi servisin biri turbo bitmiş dedi daha o servisle muhatap bile olmuyorum, diğeri hortumu değiştirdi sorun düzeldi.

Tam olarak nereyi kastetdiğinizi anlayamadım. Hortumlarda delik yok turbonun orta kısmında ana gövdede delik var metal delinmiş. Artık çürümüşsemi delinmiş yada içerde pervane sürtmüşdemi delinmiş bilmiyorum.

Yerinden oynatma yağlama yeri servisi çağır baksın, sorun varsa sökecek zaten. Ankara’ya yakınsın çok bir masraf isterse 2 saatte şaşmazda olursun, burada hertürlü yaparlar kışın tevizyona 2 binlirayı geçmez demişlerdi

Traktörün çalışma saatı nedir enjektör veya pompa sında da olabilir bence o delikten degil gibi birden delincek bişey degil hani yag duman fışkırsa belki depo icinde su pislik olabilir yakıt besleme pompası var ondan olabilir o bozulunca ritim ve çekiş bozukluğu olabilir bir sürü neden var

Traktörün çalışma saatı nedir enjektör veya pompa sında da olabilir bence o delikten degil gibi birden delincek bişey degil hani yag duman fışkırsa belki depo icinde su pislik olabilir yakıt besleme pompası var ondan olabilir o bozulunca ritim ve çekiş bozukluğu olabilir bir sürü neden var
Traktör 2892 saatte bu güne kadar çekişle ilgili herhangi bir sorun yaşamamıştım birden oldu ve ses arttı çekiş düştü o delikten hava dışında bişey çıkmıyor yağ vs kaçağı olsa kımıldatmam ama ses ve çekiş dışında sorun yok şimdilik mecburen kullanmaya devam ediyoruz

Arkadaşlar bu gün çift sürerken traktörün sesinde bir değişim fark ettim; hem sesde artış hem ritimsiz pata pata şeklinde ses gelmeye başladı ve çekişde düşüklük oldu ne olduğunu anlayamadım pompa veya enjektör arzası sanırım dedim babam turbo üzerinde bir delik olduğunu fark etti üzerine su döktüğümüzde kabarcıklar çıkarıyordu bu bahsettiğim sorunlar turbodaki delikten kaynaklanabilirmi? Traktör massey 3060.
Turbodaki delik basınç kaybı nedeniyle biraz çekişten düşürür ama, öyle herg yaparken birden sesi değiştirip çekişten belirgin şekilde düşürmez. Yüksek devirde güçten düşüyorsa yakıt yolunda filtrelerde kir olabilir. Dumanlama vs var mı? Birden gaz verince alışılmıştan farklı sarsıntılı çalışıyor mu?
Öyle çok bir dumanlama yok, boşta gaz verdiğimde ses normal ama yükde ses patırtılı geliyor video çekmiştim ama atamıyorum nasıl yapacağımı bilmiyorum, birde bi süredir mazot filtresinde hava var ama ondan olmaz sanırım.

Öyle çok bir dumanlama yok, boşta gaz verdiğimde ses normal ama yükde ses patırtılı geliyor video çekmiştim ama atamıyorum nasıl yapacağımı bilmiyorum, birde bi süredir mazot filtresinde hava var ama ondan olmaz sanırım.
Yakıt sisteminde hava varsa çok etkiler. 265in filtre camı kenarından kırılmış hava alır olmuş, değişimden sonra bir başka oldu.

• Beğen
Tepkiler: gocabolulu
Yakıt sisteminde hava varsa çok etkiler. 265in filtre camı kenarından kırılmış hava alır olmuş, değişimden sonra bir başka oldu.
Havasını aldırayım birde turbonun o parçasını kaynakla halledebilirsem halledeyim belki düzelir yoksa bana masraf görünüyor. Turbo tamiri için Düzce Bolu Ankara nereye göndermem gerekir tavsiye edebileceğiniz adres varmı?

Sorun anlaşıldı erkunt ustası var onu aradık adam patırtı varsa mazot filtresine giden hortumda çatlak vardır dedi ben anlatmadan sıkıntılarımı o bana anlattı çok şükür basit bir şekilde çözülcek, turbodaki o delik amcamların birinde 266 gold var ondada var ve bir kaç tane erkunttada gördüm sorun olan bişey değil sanırım.

Sorun anlaşıldı erkunt ustası var onu aradık adam patırtı varsa mazot filtresine giden hortumda çatlak vardır dedi ben anlatmadan sıkıntılarımı o bana anlattı çok şükür basit bir şekilde çözülcek, turbodaki o delik amcamların birinde 266 gold var ondada var ve bir kaç tane erkunttada gördüm sorun olan bişey değil sanırım.
Turbodaki delik ile alakası olmadığını söyledim ya pompa filtre hortum filtredeki hava kabarcıgıda hava alması demek
Turbo üzerinde böyle delik oluşması çok garip olurdu heralde

• Beğen
Tepkiler: gocabolulu

Turbodan çekiş düşüklüğü olurda patırtı olmaz patırtı kesiklik hatalı avans ayarı pompa enjektör bakımı veya filitrelerde tıkanma yakıt sistemi hava almasaı depodaki mazot besleme pompasından olabilir filitrenin girişinden boruyu söküp geri üfleyin depoda rekorda pislik varsa atsın filitreleri değiştirin en basitinden başlayın

Çözüldüğüne sevindim, geçmiş olsun tekrar