triflin yerine ne kullanacağız

Aycicegi ekecekseniz intervix e dayanikli tohumlar deneyebilirsin. Suanda ekecegim butun yerlerin tohumunu aldim. Lg 5580 cosmoslu ve ilaca dayanikli cesitten aldim. Biraz erken ekmeyi dusunuyorum yagisin durumuna bagli. Guncel ilaclari fazla takip etmiyorum cunku surekli muadil denilip isimleri degisiyor o yuzden size iyi bi ilac tavsiyesinde bulunamicam. Mumkunse bolgenizde iyi is yapan bi ilac bayisine danisarak yardim alabilirsiniz. Yada trifilin gibi butun ilaclarin uzerinde etken maddesinin ismi ve yuzde olarak karisim orani yazar o maddeyi takip ederek ismi degisik olsa bile ilacinizi bulabilirsiniz.

Selamlar.bu ilaç karpuz yerinede atılırmı.tarla boşken atacaz sonra fide ekecez.zararı olurmu.
http://m.agro.basf.com.tr/agroportal/mtr/tr/mproducts/product_detail_1494.html

Internet sitesinde denenmis bitkileri arasinda karpuz icermiyor ama saticilarina yada internet sitesindeki danisma numaralarina sormanizi tavsiye ederim. Cunku etiketinde yer alan bitkiler arasinda kabakgiller familyasindan bi bitki yok. En cok aycicegi tutun pamuk havuc ve soganda kullanilmis.

Ekim öncesi toprağa karıştırılması en verimli olanlariymis.
Peki bu ilaçta da yağmur faktörü var mı.stomp extra da toprağa karıştırınca yağmur yapmazsa faydası olmuyormuş .

yağmurdan ziyade toprağın nem durumu önemli ayrıca bonaflan için de geçerli aynı koşullar bonaflanı humik asit ile uygulanması daha iyi oluyor diyorlar ama dekar maliyeti biraz yüksek

Arkadaşlar geçen sene Bonoflan ilacını kullandım uygulama olarak üzerine tırmık çektiğimden yada başka nedenden olsa gerek ıştır(sirken) otunu kaçırdı malesef.Bu sene Hektaş firması bonoflanın hakkını satın almış.Onlar satacak lakin fiyat uçmuş vaziyette o yüzden birkaç arkadaşımın kullandığı gibi 330EC tarzı ilaca yöneldim bende.Pendimethalin etkili ilaç kullanacağım.Dekar maliyeti dozajınıza bağlı olarak 7-10 TL aralığında değişiyor.İlaç fiyatlarındaki şartlar bu sene bu ilaca yönelmeme neden oldu.
Tarım Kredinin Eftal Penalin,Hektaşın Herbimat,Astranovanın Amid,Syngenta Stomp Extra ilaçları buna örnektir.Dileyen dener dileyen kullanır arkadaşlar.